Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το γέλιο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος john_slave96, στις 28 Ιουνίου 2006.

  1. Lovastatin

    Lovastatin New Member

    Απάντηση: Το γέλιο

    Εγώ πιστεύω πως πρέπει να υπάρχει παντού χιούμορ… γιατί όχι στο bdsm αφού το κανείς επειδή σου αρέσει και για να περνάς καλά… βρίσκω πολύ σωστή την carissa[L T] βασικά άμα μου φανεί κάτι αστείο δεν θα μπορέσω να συγκρατηθώ πχ.( Ένα τσίγκινο βρακάκι) : ))
     
  2. Lovastatin

    Lovastatin New Member

    Απάντηση: Το γέλιο


      Στο κάτω, κάτω παιχνίδι είναι / ναι μεν λένε πως το παιχνίδι είναι πρακτική εξάσκηση για την ζωή – χχμμμ δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου χωρείς γέλια, αστεία, πλάκες, ζωηράδα αυτό δείχνει υγειά  
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Αυτό που εννοείς, είναι πως εσύ σαν Αφέντης θα ήθελες τη σκλάβα σου να γελά διακριτικά υποθέτω?
    Γιατί Ο Κύριος μου Απολαμβάνει γενικά το έντονο και δυνατό αυθόρμητο μου γέλιο. Σε ειδικές περιπτώσεις απλά μου το Κόβει.  
    Οπότε ΚΑΙ εδώ δεν υπάρχουν κανόνες για το τι συνάδει ή όχι με τη θέση μιας σκλάβας.
    Συνάδει οτιδήποτε επιθυμεί και αρέσει στον Κύριο της.
     
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Πάντως σας ευχαριστώ απου απαντήσατε σε αυτό το thread. Μας βοηθά, νομίζω, να δουμε την κοινότητα του bdsm, σαν μια κοινότητα ανθρώπων όπως όλες τις άλλες.
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    Ναι lara, ετσι το βλεπω εγω...
     
  6. adelina

    adelina Regular Member

    κι εγω γελαω με την καρδια μου και αυθορμητα. γενικα γελαμε πολυ ακομη και σε sessions εχει τυχει να γελασουμε με κατι. νομιζω το γελιο ειναι μια εκφραση που κανει τη σχεση πιο ευχαριστη και υγιη. φανταστειτε ενα αφεντη μουργο με μια σκλαβα που της απαγορευεται να γελασει και πειτε μου ποσο ευτυχισμενοι ειναι.
     
  7. female

    female Contributor

    Χιούμορ και πλάκα



    Μπορεί να υπάρχει, κάποιες στιγμές, και χιούμορ και πλάκα σε μια bdsm σχέση;

    Ή μήπως αυτό προϋποθέτει μια "ισοτιμία" που, όντας αδύνατη, αποκλείει κάθε στοιχείο χιούμορ και πλάκας; (Και εννοώ οτι θα γελάσουν και οι δύο, όχι ο ένας εις βάρος του άλλου.)

    Είναι επιθυμητό χαρακτηριστικό και η αίσθηση του χιούμορ; Ή, το χιούμορ του κυρίαρχου μέλους της σχέσης μπορεί να εκληφθεί ως αδυναμία, το χιούμορ του κυριαρχούμενου μέλους της σχέσης ως ασέβεια ή απρέπεια;

     
  8. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Χιούμορ και πλάκα


    νομιζω και δεν πρεπει να κανω λαθος ,
    πως το θεμα εχει συζητηθει ξανα πιο παλια .
    θα ψαξω μολις εχω χρονο να το βρω !

     
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Χιούμορ και πλάκα

    Καλή ερώτηση.
    Από την προσωπική μου εμπειρία τέτοιες στιγμές υπάρχουν. Και υπάρχουν πολλές, αν και υποθέτω εξαρτάται από τα άτομα, αν κάνουν γενικά πλάκα αν έχουν χιούμορ κ.ο.κ.

    Και να "πειράξω" Τον Κύριο E-p τυγχαίνει αν και εκεί κάποιες φορές νιώθω πως περπατώ σε λεπτό στρώμα πάγου. λολ
    Αλλά αν το "πείραγμα" μου δεν Του αρέσει, εισπράττω συνήθως μερικά χαστουκάκια και καταλαβαίνω πως ξεπέρασα κάποια όρια.  
    Εκείνος δε συχνά πειράζει εμένα και γελάμε με κάποιες γκάφες μου, ή με κάποιες συμπεριφορές μου.

    Το χιούμορ γενικά είναι για μένα ένα από τα δυνατά Του σημεία και το ότι γελάμε συχνά μαζί ενδυναμώνει πιστεύω τη σχέση.
     
  10. zinnia

    zinnia Contributor

    Ξερετε κατι; Οι μεγαλυτερες αληθειες μπορουν να περασουν μεσα απο την πλακα και το χιουμορ.. Οπως κι η επιθετικοτητα κι η απαξιωση.. Κι αν πεις, καλα τι λες τωρα; απαντουν..ελα μωρε πλακα εκανα, δεν εχεις την αισθηση του χιουμορ;
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Re: Χιούμορ και πλάκα

    Υπάρχουν στιγμές πλάκας και γέλιου σε μία bdsm σχέση.

    Ο Κυρίαρχος σε μία bdsm σχέση είναι Αφέντης, Δάσκαλος, Εραστής και Φίλος. Με τον εραστή μας και με τον φίλο μας γελάμε μαζί, το ίδιο συμβαίνει και με τον Κύριό μας.
     
  12. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Το γέλιο

    Το γέλιο είναι ένδειξη ψυχικής υγείας. Δε νομίζω πως υπάρχει σώφρων Κυρίαρχος που θα ήθελε να ευνουχίσει ψυχικά τη σκλάβα Του απαγορεύοντάς της το γέλιο. Ενδεχομένως να το κάνει σε κάποιες περιπτώσεις για τους δικούς Του -συνήθως εκπαιδευτικούς- λόγους. Θεμιτό και καλοδεχούμενο τότε.

    Φυσικά και δεν είναι όλες οι ώρες ίδιες. Θα υπάρξουν στιγμές που η σοβαρότητα θα προκύψει αυθόρμητα λόγω των συνθηκών, όπως αντίστοιχα και στιγμές που θα βγει αβίαστο γέλιο. Δε μπαίνουν καλούπια στην έκφραση.

    Ας μη ξεχνάμε όμως πως υπάρχουν και στιγμές που είναι τέτοια η ψυχική πίεση που μόνο με ένα νευρικό γέλιο/κλάμα μπορεί να αποσυμφοριστεί. Εκεί φαίνεται η δύναμη Του Κυρίαρχου. Να μπορεί να ξεχωρίσει αυτές τις στιγμές και να χειριστεί ανάλογα την κατάσταση.