Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το "γιατί" του πόνου. Αναγνώριση συναισθημάτων που προκαλεί και επιθυμιών που τον παρακινούν.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος soutzoukakia, στις 24 Αυγούστου 2015.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Mετά την κατατοπιστικότατη παρέμβαση/εισήγηση του @thanasis έχω την τιμή να παρουσιάσω στο σώμα το πόρισμα της επιτροπής:

    "Πιασ' το αυγό και κούρευτο"

    υ.γ Αγαπητή @Ice on fire ελπίζω η απορία σας να καλύφθηκε με την ανακοίνωση του πορίσματος.
     
  2. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Πίστευε ( για την πιστή ε) και μη ερεύνα ! Εχω κάτι αιώνες που τα λέω      
     
    Last edited: 28 Αυγούστου 2015
  3. Σεβαστή μου @brenda πώς να απαντήσει κανείς ειλικρινά σ’ αυτό το ερώτημα; Τον συμφέρει; Επιπλέον, βρίσκεται στις 360ο απ’ το θέμα του νήματος. Μόνο με την άδεια της νηματοδότριας θα επιχειρούσα μόνο μια απλή προσέγγιση (μέσω της ελληνικής μυθολογίας). [Αλλά καλύτερα να μην δοθεί μια τέτοια άδεια γιατί ίσως την επιστρέψω πίσω – σαν εντολή σχηματισμού κυβέρνησης   - αφού αντίθετα με εσάς δεν «το ‘χω» με την σωστή έκφραση και έτσι καταφέρω να παρεξηγηθώ αντί να εξηγηθώ και παραμείνω το αντιδραστικό κωλόπαιδο του forum]. Η απάντηση της @elfcat στο #136 είναι πολύ στοχευμένη στον τύπο του ρομαντικού pure σαδιστή, δεν είναι ο τύπος αυτός όμως ο μόνος τύπος pure σαδιστή (vs bdsm σαδιστή)...
     
  4. Στο #14 η νηματοδότρια όμως δίνει την άδειά της για να μιλήσετε όσες είστε (αλήθεια που βρίσκεστε εσείς; ) ψυχολογικά - συναισθηματικά - εγκεφαλικά μαζόχες. Περιγράφει η @elfcat στο #148 μια κατάσταση, δεν απαντά όμως στο «γιατί» αυτή η μαζόχα θέλει να σαδίζεται έτσι ο ψυχισμός της; Κι αν δεν οδηγεί στην ηδονή; Αν π.χ. φορέσω γυναικεία κολόνια και πάω στο ραντεβού μαζί της; Θα της άρεσαν τέτοια άλγη (μυθικοί θεϊκοί δαίμονες αδέρφια του Πόνου); Και αν ναι γιατί; «Γιατί»;

    Αν δεχτούμε ότι για όλα ευθύνεται η έκκριση ενδορφινών, κατεχολαμινών, ωκυτοκίνη ήτις, η ντοπαμίνη και η σεροτονίνη (πολύ ωραία προσέγγιση @thanasis ) τότε... εν δυνάμει... όλες μπορούν να γίνουν μαζοχίτσες (αυτό μου ακούγεται πολύ ευχάριστο   , ωραία θα ήταν να ήταν όλα θέμα εκπαίδευσης!) όμως δεν το θέλουν όλες ή αν το θέλουν το θέλουν ως ένα σημείο (όριο).

    ΠΡΟΣ ΜΙΑ ΔΥΣΕΥΡΕΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΜΗ BDSM) ΜΑΖΟΧΩΝ - ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΔΩ: Αυτές που το θέλουν τρελά, στον υπερθετικό βαθμό «γιατί» μπορεί να το θέλουν; Ποια «ανάγκη» (η καταραμένη λέξη χαραγμένη στον τοίχο της Notre-Dame de Paris) την ωθεί (σ’ αυτόν που θεωρεί ότι «αξίζει» βέβαια) να του πετάξει τα «κλειδιά» και να του πει «σου παραδίνομε, κάναμε ότι θες, «σκότωσε με» αν σου κάνει κέφι, είμαι δικιά σου, σου ανήκω»; Έτσι απλά, ανεξέλεγκτα και αυτοκαταστροφικά...
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    @guruni Πραγματικά αξιόλογη απάντηση από αυτές που αξίζει κανείς να διαβάζει ξανά και ξανά!
    Και το έκανα        

    Μπορώ όμως να ρωτήσω κάτι; Που ίσως να εμπεριέχεται ήδη στην απάντηση, αλλά δεν το κατάλαβα εγώ αν εμπεριέχεται...  
    Είναι το χέρι, ο άνθρωπος που φέρει το χέρι. Ωραία. Αλλά η βούληση του ανθρώπου αυτού πού είναι; Δεν παίζει ρόλο σε μια τέτοια διαδικασία;   Στα qubits;
     
  6. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Ειναι οι ενδιαμεσες καταστασεις, στα qubits. Το ποσο πολυπλοκο θα κανουμε το μοντελο ομως εχει και το ρισκο του που ανεφερα αρχικα.
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Καταλαβαίνω. Αλλά γίνεται να θεωρήσουμε τη βούληση ενδιάμεση κατάσταση;
     
  8. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    ναι, σαφώς, είναι διαφορετική η βούληση του γονιού, διαφορετική του κυρίαρχου.
    Αυτό που νομίζω ότι λέτε, είναι αν θα μπορούσαμε να φτιάξουμε ένα άλλο σύστημα-μοντέλο που να μετρά την βούληση. Υποθετικά θα μπορούσαμε. Λέω υποθετικά γιατί δεν γνωρίζω. Απλώς αυτό θα ήταν μία διαφορετική μελέτη.
     
  9. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Ένα like δεν αρκεί, κατά συνέπεια θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια τους @guruni και @thanasis για την ξεχωριστή συνεισφορά τους στα posts #149 και #164 αντίστοιχα και τον κόπο που κατέβαλαν ώστε να μοιραστούν και να κάνουν κατανοητές στους υπόλοιπους τις σχετικές με το θέμα περιοχές του γνωστικού τους πεδίου.
    Ευχαριστώ!
         
     
  10. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Αν βρισκόμαστε στις 360ο είμαστε πάλι στην ίδια κατεύθυνση...  
    κι επειδή και σ αυτή τη περίπτωση πιθανά να ισχύει το "γλώττα λανθάνουσα αλήθεια λέγει", θα πρότεινα να γίνει η απόπειρα.
    Άλλωστε η @margarita_nikolayevna μόλις παραπάνω ανανέωσε την εισαγωγή της παραμέτρου "βούληση του κυρίαρχου".

    Η άδεια παρακαλώ να θεωρείται δεδομένη.
     
     
  11. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    η βούληση του σουμπίδιου να δίνει άδειες  P
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Σχώρα με, έριξα μια ματιά στο status σου, γιατί προς στιγμήν μπερδεύτηκα η γυναίκα!!!