Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το ιδανικό σώμα για το BDSM.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 4 Δεκεμβρίου 2016.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Είναι ενοχλητικό η κάθε δηλωμένη vanilla, να ανοίγει θέματα που δεν την αφορούν, να διατυπώνει απόψεις, για θέματα που δεν γνωρίζει και με τον λόγο της να προσβάλει τα μέλη του forum.
    Τι στο καλό κοπέλα μου σε νοιάζει εσένα το κορμί των υποτακτικών γυναικών. Αφού ούτε υποτακτική, ούτε κυριαρχική είσαι.
    Αν θέλεις να βελτιώσεις την εγκυκλοπαιδική σου μόρφωση, υπάρχουν και βιβλία.
     
  2. Queen87

    Queen87 Contributor

    Δηλ για να μπορέσω να ανοίξω ένα νήμα πρέπει να έχω στάτους μόνο sub ή Dom? Θα μπορούσε να μην υπάρχει η επιλογή μέσα στο φόρουμ της βανίλλας... υπάρχει όμως!
    Δεν υπάρχει κάποιος κανόνας που να απαγορεύονται οι βανίλλες να ανοίγουν νήματα... έτσι για το στόρυ...
    Το αν με αφορούν, ποιός θα το κρίνει εσύ; Προφανώς και με αφορούν... δεν είμαι κανένα χαζεμένο να μιλάω για πράγματα που δεν με αφορούν.
    Πρώτα προσβάλλομαι και μετ'έπειτα δεν προσβάλλω... απαντάω.

    Αυτά φιλικά  

    Queen.

    Υ.Γ Όποιος προσβάλλεται μπορεί να απέχει απ΄το νήμα. Σε κανένα νήμα που έχω ανοίξει δεν έχω δείξει οτι σκοπός μου είναι να τον προσβάλλω.
     
    Last edited: 4 Δεκεμβρίου 2016
  3. Top30Thessaloniki

    Top30Thessaloniki New Member

    Αλλο τι δηλωνεις αλλο τι εισαι. Εδω μπαινουν μαστερ που ειναι βανιλα, μπαινουν βανιλα που ειναι slave. Υπαρχουν γυναικες που ειναι αντρες. Και τωρα εσενα σε πειραξε το νημα
     
  4. Top30Thessaloniki

    Top30Thessaloniki New Member

    Οσο για την απαντηση στο νημα ρωτα καλυτερα ποιο ειναι το ιδανικο βλεμα
     
     
  5. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    καλημερα καταρχας...
    το νημα μια χαρα ειναι.ειμαι γυναικα με κιλα,δεν ενοχλουμε απο τις οποιες αποριες οσο αφορα τα κιλα γιατι δεν εχω θεμα ουτε με τα ιδια τα κιλα.οποιος λοιπον υπερασπιζεται τις γυναικες με κιλα πολυ κακως κανει γιατι δν ειναι θεμα προβληματισμου....εμεις που εχουμε κιλα ειμαστε η χαρα του θεου!ακομπλεξαριστοι και ευχαριστοι!εγω αυτο ξερω...οσο αφορα το bdsm τωρα...οσοι με εχουν ακουστα ξερουν οτι εχω δει κ τις δυο πλευρες.....σε πειραματικο σταδιο.με τα κιλα λοιπον δν ειχε κανεις ποτε θεμα...ισα ισα επειδη εγω τα γουσταρω κατεπεκταση τα γουσταραν κ εκεινοι...ολα ειναι θεμα χειρισμου απο εμας πρωτα .ελπιζω καπως να σε καλυψα.
     
  6. Queen87

    Queen87 Contributor

    @Strong_Weakness

    Καλημέρα σου  

    Εγώ κιλά στην φώτο σου τουλάχιστον δεν βλέπω   Χαίρομαι που είσαι ακομπεξάριστη... έτσι πρέπει  
    Με κάλυψες. Μια ερώτηση μόνο... Όταν λες οτι έχεις δει κ τις 2 πλευρές τι εννοείς; στους άνδρες; η στον εαυτό σου;

    Queen.
     
  7. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    εννοω ως Κ αρχικα και μετα πο καιρο πειραματικα ως Υ,και για καποιο διαστημα ως θεατης σε ενα γνωστο dungeon....
    Οσο για τα κιλα κ αν φαινοντε στην φωτο...φαινοντε φυσικα.εχω καπου κ ολοσωμη σε αλλο νημα.
     
  8. gaby

    gaby Guest

     


     

    Παρατηρώ ότι ορισμένοι απαντούν σε ερωτήσεις με βάση την δική τους δεοντολογία, ας πούμε, ιδεολογία, αισθητική - και η προσωπική αισθητική μια έκφραση προσωπικής ιδεολογίας είναι. Η ερώτηση είναι αν τα υπέρβαρα άτομα μπορούν να κάνουν BDSM το ίδιο με τα μη υπέρβαρα. Η γενική πραγματικότητα είναι ότι μπορούν. Ίσως με περισσότερο κόπο από άλλα, αλλά μπορούν. Μια λεπτομέρεια πάνω σε αυτήν την πραγματικότητα είναι ότι δεν μπορεί κάποιος να πάει σε suspension ένα υπέρβαρο άτομο εκτός και αν αυτό έχει ασκηθεί πολύ με αυτόν τον στόχο και γίνει ειδική κατασκευή για την αιώρησή του, με ειδικές προδιαγραφές. Ακόμα, σωματικό κόπο καταβάλει επίσης το Top πρόσωπο στις συνεδρίες και πρέπει να είναι σε καλή φυσική κατάσταση ή να λαμβάνει υπόψη τις αδυναμίες του και να έχει κάνει κάτι γι αυτές.

    Πάντως δεν τα σέβεται κιόλας. Για τον λόγο ότι τα ποστ σου βγάζουν και άποψη σε αυτό έχει δίκιο η @jasmin sg

    Είναι πιο πολύ θέμα αισθητικής, δε νομίζω ότι χρειάζεται να γίνει οτιδήποτε. Ακόμα, αν μέλη του χώρου χρησιμοποιούν τα κιλά άλλων μελών εναντίον τους, στις κουβέντες τους, γι αυτό δεν φταίει η @Queen87.
     

    Συνημμένα Αρχεία:

    • image.jpg
      image.jpg
      File size:
      150,9 KB
      Προβολές:
      1
    Last edited by a moderator: 4 Δεκεμβρίου 2016
  9. Queen87

    Queen87 Contributor

    Δεκτή η αποψή σου... αλλά δεν έχω εκφέρει ακόμη άποψη επί του θέματος... ερωτήσεις κάνω μόνο.
    Τώρα αν θεωρείτο οτι το σχολιό μου για τις κινέζες είναι άποψη, θα πω οτι το χρησιμοποιήσα ως παράδειγμα διότι δεν είναι συνιθησμένο οι κινέζες να έχουν παραπανήσια κιλά... όχι οτι δεν υπάρχει και αυτό.
    Δεν δέχομαι όμως οτι το νήμα μου δεν σέβεται τα άτομα με παραπανήσια κιλά. Καταρχάς εγώ η ίδια έχω παραπανήσια κιλά... Αν δεν σέβομαι τους άλλους μέσα απο το νήμα μου κατ΄επέκταση δεν σέβομαι εμένα... το οποίο είναι άτοπο.

    Δεν είμαι ρατσίστρια σε καμία περίπτωση.

    Queen.
     
  10. Top30Thessaloniki

    Top30Thessaloniki New Member

     
    Last edited: 4 Δεκεμβρίου 2016
  11. whisperer

    whisperer Regular Member

    Σε ποιο συμπαν η διαχειριση της καυλας εξαρταται απο το βαρος?
    Αλλο να κανουμε συζητηση για τις προτιμησεις και την αισθητικη του καθενα κι αλλο να προσπαθουμε να βγαλουμε συμπερασματα που οδηγουν σε σοφιστειες.

    Το αυτοματως απο που προκυπτει?
     
  12. Queen87

    Queen87 Contributor

    Ερώτηση είναι... δεν προκύπτει απο κάπου.... το διάβασα σε ένα νήμα.