Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το ιδανικό σώμα για το BDSM.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 4 Δεκεμβρίου 2016.

  1. danos

    danos Regular Member

    Μην παίρνεις τα πράγματά τοσο σοβαρά
    Στο λέω απλά γιατί θα γεράσεις γρήγορα
    Υγ. Συνέχισε να γράφεις. Το ότι κάποιοι διαφωνούν δεν σημαίνει δεν υπάρχουν και αυτοί που συμφωνούν μαζί σου
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    99 τοις εκατό δεν συμφωνώ με τις τοποθετήσεις σου. Ωστόσο αν κάνεις μια γύρα θα δεις, όπως έχω αναφέρει εις το παρελθόν, πολλά προσβλητικά νήματα προς έτερα status, φύλα και ανθρώπους με διαφορετική στάση ζωής από έτερα άτομα.
    Έχοντας την καλή διάθεση να αναγνωρίσω την πρόθεσή σου για ενημέρωση θα προσπαθήσω να απαντήσω...

    Έχω παρατηρήσει από αρκετά Κ άτομα να είναι προσβλητικά με τα υ που έχουν παραπάνω κιλά.
    Προσφάτως είχα και μια σχετική συζήτηση με μία φίλη μου όπου μου ανάφερε την εμπειρία της ούσα εύσωμη.
    Είναι διαφορετικό πράγμα να έχεις γούστο και έλξη προς αδύνατα άτομα και άλλο να θεωρεί κάποιος ότι ένα υπέρβαρο άτομο δεν μπορεί να απολαύσει μία σαδομαζοχιστική σχέση ή σεξ.
    Πράγματι, υπάρχουν υ άτομα που δεν έχουν καλή εικόνα για τον εαυτό τους έχοντας δεχτεί αρκετό κοινωνικό ρατσισμό και σπασμωδικά δηλώνουν υ επιζητώντας εξευτελισμό με μια ενοχική διάθεση ενδεχομένως.

    Να αναφέρω εν ολίγοις, διότι υπάρχει πολλή ανάλυση πίσω από αυτό αλλά δεν είναι της παρούσης, ότι δεν είναι τυχαίο που το θεμα και της εμφάνισης περιορίστηκε για το γυναικείο φύλο ενώ υπάρχουν και υ υπέρβαροι άνδρες. Ηταν αναμενόμενο καθώς το πολιτισμικό περιβάλλον θέλει τις γυναίκες να εκπληρώνουν μία εικόνα-βιτρίνα όπου η εμφάνιση είναι ο ρόλος τους και η αυτοπραγμάτωσή τους. Χωρίς αυτό, υπόκεινται σε υψηλή ψυχοσυναισθηματική και κοινωνική πίεση.

    Προσωπικά, με ελκύουν αδύνατα άτομα. Έχω, όμως, δοκιμάσει πλείστες σαδιστικές μου πρακτικές σε άτομα με αρκετά παραπάνω κιλά. Οι πρακτικές μια χαρά λειτουργούσαν κι εφάρμοζαν. Οπότε όλα καλά.
     
  3. el pastigio

    el pastigio Bis vivit qui bene vivit

    Κρίνοντας απ όσα έχω δει δεν υπάρχουν ιδανικά σώματα, μόνο ιδανικά μυαλά.
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Θα ήταν πιθανόν χρήσιμο να αναρωτηθείς γιατί γίνεται λόγος περί του τρόπου που διατυπώνεις άποψη, χωρίς δράμα. Το πρόβλημα δεν είναι ότι το στυλ γραφής σου δεν γίνεται κατανοητό, αλλά ότι είναι εύκολα παρεξηγήσιμο.

    Δεν θεωρώ ότι είναι σπατάλη ενέργειας να προβληματίζεται κανείς απάνω σε κριτικές, αντί να παραιτείται από την προσπάθεια καταλήγοντας σε ένα απόλυτο "έτσι εκφράζομαι". Ίσως κάτι σωστό ειπώθηκε, ίσως κάτι είναι άξιο σκέψης.
    Περιθώριο εξέλιξης υπάρχει πάντα, για όλους και σε όλα, αρκεί να το θέλει κανείς, με κοπιάστικη δουλειά, με την ταπεινότητα της συνειδητοποίησης ότι κανείς δεν γεννήθηκε "μαθημένος" - ειδικά όταν μιλάμε για δημόσιο διάλογο, που είναι δύσκολος, θέλει σκέψη και προσοχή στους συνομιλητές. Πιο εύκολο βέβαια το "δεν με καταλαβαίνετε, αποχωρώ". Η επιλογή δικιά σου.

    Και είμαι σίγουρη ότι όλοι ξέρουν ότι δεν είχες πρόθεση να προσβάλεις κανέναν.
     
    Last edited: 4 Δεκεμβρίου 2016
  5. zozefiin

    zozefiin Guest

    αντί να σας απασχολεί αν οι πολλοί αδύνατοι σας μείνουν στον τόπο απο το σφιχτό δέσιμο η από τα χτυπήματα συζητάτε για τα παραπάνω κιλά έλεος
     
  6. danos

    danos Regular Member

    Ζηλεύουμε ζηλεύουμε  
    Τελικα οσα δεν φτανει η αλεπου
    Τα ριχνεθ κατω και τα τρωει 
     
  7. zozefiin

    zozefiin Guest

    οτι θέλουμε κάνουμε δεν θα σας ρωτήσουμε αχαχαχαχαχαχα
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Να το τραβήξεις να ψηλώσει 3 cm
     
  9. milgeo69

    milgeo69 Regular Member


    Τι όμορφα που γράφεις!!  
     
  10. Master NK

    Master NK Regular Member

    Σωστο!...υπαρχει συγκεκριμενος σωματοτυπος ανα χωρα και ανα φυλο.....

    http://www.huffingtonpost.gr/2015/08/18/-life-idaniko-soma-xores_n_7998122.html

    http://fanpage.gr/family/antras/o-idanikos-andrikos-somatotipos-se-18-chores/

    http://www.post4life.gr/fashion-and...omorfias-gia-to-gynaikeio-swma-ana-ton-kosmo/


    ....αλλα εκτος απο DNA παιζει και η χρονολογικη εποχη, καθως το γουστο αλλαζει με την παροδο του χρονου.
    Ολα αυτα για το γενικο πλαισιο, οσο για τον χωρο του bdsm θα απαντησω πιο κατω.

    http://www.iefimerida.gr/news/18766...io-soma-ana-tis-dekaeties-apo-tin-monroe-stin

     

     

    http://www.i-eidisi.com/2016/05/02/...es-echete-lathos-antilipsi-gia-to-telio-soma/

    Οπως βλεπετε οι αποψεις διιστανται αναμεσα στις γυναικες και τους αντρες για το τι θεωρουνε ομορφο και προκλητικο.


    Τωρα οσο για τον χωρο οσες κατηγοριες εχει το bdsm[τεραστια ποικιλια] τοσους ιδανικους σωματοτυπους υπαρχουν...ουσιαστικα δεν παιζουν ρολο τα παραπανησια κιλα ουτε το ποσο χοντρη η οχι ειναι η υποτακτικη-ος εφοσον ο Κ τον ικανοποιει και τον προκαλει το θεαμα της υ του.Αλλα ακομα κι αν δεν τον καλυπτει αρχικα[εμφανισιακα], μπορει και εφοσον θελει δια μεσου της εκπαιδευσης της υ να την κανει οπως απαιτει Αυτος σε ολα τα επιπεδα.Αυτο μπορει να επιτευχθει σε ιδανικο επιπεδο μονο σε 24/7 εκπαιδευσης οπου θα ελεχγετε σε ολα[χωρις ζαβολιες] και θα καταγραφετε η επιδοση της οπως και οι αντοχες της.Το γουστο και οι αναγκες του καθενος Κ ειναι υποκειμενικες αλλοι θελουν λεπτες αλλοι με παραπανησια κιλα κι αλλοι με χοντρες...γουστα ειναι αυτα τι να κανουμε!

    Δες αυτο το βιντεο και πες μου εσυ αν αυτες οι κοπελες που για τους περισσοτερους αντρες [του χωρου η οχι] εφοσον ειναι μοντελα [σε casting απο μεγαλο οικο] ανοικουν στις <<μουναρες>>....κανουν για bdsm????



    ...μολις δεις το βιντεο διαβασε κι αυτο..

    http://www.followme.gr/healthy-livi...giseis-enos-antra-koritsia-tin-prosohi-sas-oi

    ....τωρα εισαι ετοιμη....Ακουω...λοιπον???
     
  11. goodevil

    goodevil arcade

    Αμα ειχαμε ιδανικα μυαλα θα χαμε κ ιδανικα σωματα παντως....
     
  12. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    θα πω πεντε κουβεντε μονο... η μητερα μου παντα μου τονιζε πως στις ριζες της (και δικες μου σαφως) πως πριν ερθει η λογικη των ευρωπαιων για το πως πρεπει να ειναι η γυναικα οι αντρες ηθελαν γυναικες με κιλα τροφαντες γιατι τις αδυνατες τις φοβοντουσαν μη τυχον εκαναν αδυναμα παιδια μην ειχαν δυναμη μην δεν ειχαν γαλα. εχω να πω πως το dna και το σκαρι δεν υφισταται. δεν τρωει κανενας λαος με βαση τις παλιες εποχες. τα κιλα περιττα η απεριττα ειναι στο ματι του καθενος. κι εγω το λεωγ με το χερι στη καρδια. υπηρξα αδυνατη με τα ευρτερα δεδομενα. περασα μια περιπετεια εβαλα βαρος. για τα δεδομενα των φλερτ μου αρεσω. για τα δεδομενα της γιατρου μου με βριζει. αλλα για κοπελα 1.63 κι 75 κιλα μια χαρα μ εχουν κρεμασει... πολλα ειπα τελικα.