Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το σεξιστικό infantilization των νέων υποτακτικών γυναικών

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Mair, στις 4 Ιουλίου 2020.

  1. tithon

    tithon Contributor

    δηλαδή δεν μου τα στέλνουν για να με προστατεύσουν επειδή είμαι κοντός, πράγμα το οποίο εγώ ο ίδιος εκλαμβάνω ως ελάττωμα;
     
  2. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Αυτό είναι δουλειά του προπονητή σας στο μπάσκετ αγαπητέ.
    Εδώ θα στείλουν μόνο όσοι θέλουν να πλαισιωσετε το ροστερ της ομάδα τους.
     
  3. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Μία μικρή διόρθωση, σε όλες τις νέες το κάνουν :Ρ
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Εμένα δεν με ενημέρωσε κανένας όταν πρωτομπηκα.
    Δεν ξηγιεστε καλά...
     
  5. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Ο ανταγωνισμός για τις υποτακτικές γυναίκες είναι άλλης έντασης. Αυτό κάνει την διαφορά, υποθέτω, όχι τόσο η πατερναλιστική προδιάθεση, που δεν της δίνω και μεγάλη σημασία. Δεν θέλει να σας προστατέψει ο Κ που σας μιλάει άσκημα για (όλους τους) άλλους Κ, απλά σας θέλει για τον ίδιο έστω και ως πιθανότητα.

    Εφόσον έχετε κάνει την προεργασία σας για το BDSM, αφήνω να αιωρείται αν ένας Κ σπεύδει να δώσει το παρόν σε υ γυναίκα, πόσο μάλλον σε κάθε υ γυναίκα που μόλις έχει γίνει μέλος εδώ ή αφήνει στην ευχέρειά της να πλησιάσει η ίδια αυτόν που της φάνηκε κατ' αρχήν ελκυστικός και να δείξει το ενδιαφέρον της με τρόπο που να ταιριάζει.

    Καλώς ήρθατε στο κομμάτι των συζητήσεων, με την ευκαιρία  
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μ' αυτά και με κείνα, πάει η κακομοίρα η Επιτροπή Ανταγωνιστικότητας δω μέσα, θα μου πείτε σάμπως κι η όξω από δω κάνει κάτι..?
    Ούτε τριγωνική συναλλαγή δεν καλλιγώνει η ρημάδα..!
     
  7. KostantinosK

    KostantinosK Regular Member

    Ο σεξισμός αναδύεται τις πιο πολλές φορές μέσα από αυτό που κάποιος εκλαμβάνει ως αυτονόητο για τα δύο φύλα όταν απεύθυνεται στον άλλο ή την άλλη, π.χ. εν προκειμένω ότι ένας άντρας προστατεύει μια γυναίκα γιατί οι γυναίκες χρειάζονται προστασία και οι άντρες γενικά προστατεύουν τις γυναίκες. Και όχι από την πρόθεσή του να είναι σεξιστής ή όχι (εν προκειμένω δεν είναι προφανώς αυτή η πρόθεση).
    Βέβαια πολλές φορές θα πρέπει να θυμόμαστε και το χάσμα των γενεών. Οι μεγαλύτεροι άντρες (και γυναίκες) έτσι μεγάλωσαν, λίγο αργά τώρα να προσαρμοστούν σ' αυτά τα πράγματα του διαβόλου
     
  8. Kitten

    Kitten We monsters are necessary to nature also.

    Συμβαινει, εμενα δεν με ενοχλει παντως
     
  9. dark-light

    dark-light Regular Member

    Σικάγο καταντήσαμε...
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    δεν φαίνεστε επαρκώς σεξιστής, αλλά ο χρόνος θεραπεύει.  
     
  11. KostantinosK

    KostantinosK Regular Member

    Εντάξει, ο αγαπημένος μου συγγραφέας είναι ο Ουελμπέκ, υπάρχει ελπίδα
     
  12. Δεν ξέρω αν οι άντρες έχουν κάτι διαφορετικο στο μυαλό τους από αυτό που λένε η αν αποσκοπούν αλλού.. εγώ πάντως όποτε συνομίλησα με νέα στον χώρο κοπέλα ένιωσα πραγματικά την ανάγκη να της πω προσοχή .. να την ενημερώσω ότι κυκλοφορούν πολλών ειδών ζώα στον χώρο. Επικίνδυνα, ενοχλητικά, ύπουλα, κακά, γεμάτα θυμό κτλ..
    Όχι γιατί μου έτυχε κάποια στραβή προσωπικά μιας και στις συναναστροφές μου είμαι ιδιαιτέρως προσεκτική επιφυλακτική και επιλεκτική πέρα από τυχερή ..ούτε γιατί θέλω να πηδήξω το νέο το παρθένο το τρυφερούδι .. απλά γιατί όντως κυκλοφορούν τέτοιοι άνθρωποι και νιώθω χρέος μου να το αναφέρω .