Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το σεξ εχει πρωταρχικο ρολο στις σχεσεις Κυριαρχιας υποταγης ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 22 Μαϊου 2008.

  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Συνεδρία χωρίς κάβλα; Ε γιατί δεν πάνε τότε να τυλίξουν ντολμάδες; Λιγότερο άγχος, περισσότερα κέρδη.
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Χάινριχ είσαι σίγουρος πω η καύλα στο bdsm απορρέει μόνο από την εμφάνιση του άλλου και από την έλξη που αισθάνεται προς αυτόν;  
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Η κάβλα Λοστ Μπόϊ είναι παντού η ίδια. Άντε το πολύ στο bdsm να γράφεται με «υ». Καύλα
    Και για να ξαναγυρίσουμε στο αρχικό θέμα. Καλούς κόμπους φτιάχνουν κι οι ναυτικοί. Ουδείς εξ αυτών υποστήριξε πως κάνει bdsm. Πολλοί δε εξ αυτών υποστηρίζουν πως γαμούν και δέρνουν.
     
  4. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Lost_boy ακριβώς την ίδια απορία έχω. Μπορεί να υπάρξει session με σεξ εφόσον δεν υπάρχει ερωτική έλξη? Γνώμη μου είναι πως όχι, όσο και αν τα άγρια και σκοτεινά ένστικτα, μας κυριεύουν ώρες ώρες!
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Χάινριχ δεν ρώτησα αν η καύλα είναι ίδια, αλλά από που προέρχεται.
    Αν λοιπόν δεν προέρχεται από την ερωτική έλξη που νιώθεις για τον άλλο, το sex σε κάποιο session μπορεί να μοιάζει από περιττό έως αντι-καυλωτικό.
    Διαχωρίζω φυσικά τις περιπτώσεις των ερωτικών bdsm σχέσεων.

    @chemical23 Συμφωνώ φυσικά.
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Ε από που αλλού μπορεί να προέρχεται; Διαφώτισέ μας.
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Από την ικανοποίηση των σαδιστικών/μαζοχιστικών επιθυμιών ή/και των επιθυμιών για κυριαρχία/υποταγή.

    Αν δεν ήταν αυτές οι βασικές επιθυμίες ικανοποίησης ενός bdsmer σε τι θα διέφεραν οι περιπτώσεις αυτές από τις vanilla;
     
  8. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Χάινριχ ασφαλώς καταλαβαίνεις από που μπορεί να προέρχεται, δεν χρειάζεσαι διαφώτιση. Είσαι πεφωτισμένος εσύ  
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Οι οποίες δεν έχουν τίποτε το ερωτικό; Κατάλαβα. Είναι ένα ζήτημα που δεν με έχει απασχολήσει. Αρέσκομαι μόνο στο να πειράζω όλους αυτούς που ασκούν bdsm άνευ ερωτισμού και να τους θεωρώ λουοδύτες.

    Η λέξη λουοδύτης είναι μια νέα λέξη που έμαθα πρόσφατα και μου αρέσει πολύ.
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Βρε Χάινριχ ο αυνανισμός έχει οτιδήποτε το ερωτικό; Όχι. Κι όμως πολλοί δεν το σταματούν ακόμη και όταν έχουν σχέση.

    Δεν είναι ίδια η περίπτωση φυσικά, αλλά θέλω να πω πως δεν χρειάζεται η οποιαδήποτε πράξη να περιέχει ερωτισμό για να επιφέρει ηδονή.
     
  11. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν έχει ε; Τι να σου πω Λοστ Μπόϊ , για να το λες, σε πιστεύω. Προφανώς έχουμε εντελώς διαφορετική αφετηρία για το τι ωθεί τον καθένα να κάνει bdsm. Εγώ όταν έκανα για την κάβλα μου το έκανα. Μετά ανακάλυψα ότι καβλώνω και με άλλα πράγματα.

    Σε ότι αφορά αυτό το «κι όμως πολλοί δεν το σταματούν ακόμη και όταν έχουν σχέση», αν τα πράγματα στις d/s σχέσεις είναι καθώς φαίνονται εδώ, ε κάπως πρέπει να την βρουν οι έρμοι.
     
  12. extreme32

    extreme32 Regular Member

    να διαχωριζουμε δηλαδη την καβλα απο τον ερωτισμο? Δεν είναι λιγο περιεργο να δημιουργειται καβλα σε ενα δωματιο μεταξυ δυο ατομων που δεν μπορουν να δουν καθολου ερωτικα ο ενας τον αλλο? Εγω πιστευω πως είναι περιεργο. Αν και μια αφεντρα φιλη μου ελεγε οτι πηδαει ενα σωρο σκλαβους με στραπόνι αλλα δεν νοιωθει τίποτε αλλο γι αυτους , δεν θεωρει οτι απαταει ετσι τον συντροφο της κιολας. Εγω εξακολουθω να μην μπορω να πιασω την ουσια ολων αυτων των καταστασεων. Αλλα που θα παει? Θα μαθω