Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το σχολείο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Afentis_Epi8ymiwn, στις 28 Νοεμβρίου 2007.

  1. female

    female Contributor





    Η επιθυμία για μάθηση γενικά ( επί bdsm δεν γνωρίζω) είναι δύο ειδών -- η ευχετική ("Ωραία θα ήταν αν...") και η πιο πραγματική. Κατ' ουσία εξαρτάται από τις πραγματικές δυνατότητες αλλά και τις δυνατές εναλλακτικές του μαθητή.

    Παρ' όλο το χαμογελάκι δίπλα στις 'κτηνωδίες' που αναφέρεις, η όλη σου πρόταση προσδίδει μάλλον έναν ρόλο player στο "δάσκαλο", δηλαδή σαν το θέμα είναι να την "ψήσεις" πρώτα καλά-καλά, και όταν πια "συνειδητοποιήσει"...

    Να συνειδητοποιήσει τι; Θα μπορούσες να το αναλύσεις περισσότερο;


     
  2. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Οταν απενοχοποιησει την bdsm επιθυμια ( με τη καθοδήγηση και βοήθεια του δασκαλου) και αφεθει στο καλεσμα της τοτε θα εχει συνειδητοποιησει την πραγματική της υποσταση και ολες οι προηγουμενες συμπεριφορες της θα εχουν βρει ερμηνεια.
    Τοτε λοιπον η καταπιεσμενη επιθυμια θα ξαμολυθει αφηνιασμένη και τοτε... απολαυση απαλαγμενη απο καθε ενοχικη προσμιξη.
     
  3. female

    female Contributor






    Απ' ότι λοιπόν συνάγω από τα γραφόμενά σου, η μάθηση τελειώνει με τη συνειδητοποίηση και την κατά συνέπεια απελευθέρωση από τις ενοχές για να απολαμβάνει τις κτηνωδίες. (με χαμόγελο) Λίγο "μαγικό", αρκετά γρήγορο και εύκολο μου ακούγεται, αλλά ίσως φταίει η βανίλλα υπόστασή μου και το οτι είμαι αρκετά αργός άνθρωπος για να βρεθώ πραγματικά βαθιά σε οτιδήποτε.

    Περίεργο πάντως, τα έχω μπερδέψει. Γιατί μετά από ένα - δυο χρόνια μερικές υπό εδώ ακόμα δηλώνουν εκπαιδευόμενες; Ακόμα να συνειδητοποιήσουν, να αφεθούν στο κάλεσμα των bdsm επιθυμιών τους, ή πρόκειται για άλλη άποψη περί (bd)sm γενικότερα;


     
    Last edited: 30 Νοεμβρίου 2007
  4. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Αν διαβαζες το ποστ μου #25 θα εβλεπες οτι ανεφερα
    "να ανακαλυψουν μαζι ποια στοιχεία συνθέτουν το προσωπικο της bdsm οπως εκεινη το απολαμβάνει σε πρωτη φαση και μετα να το επεκτεινει με τη καθοδήγηση του δασκαλου παντα."
    Μετα την συνειδητοποίηση αρχίζει η επεκταση, το ταξιδι στον αχανή κοσμο του bdsm με οδηγο τον Δασκαλο... (νεες εμπειρειες, επεκταση οριων κλπ)
    Ομως καποια πραγματα κατανοουνται οταν βιωνονται και ειδικα στο Bdsm υπαρχει η δια βιου μαθηση.
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Το σχολείο

    @llazouli: <smiles & nods>
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Επανάληψις μήτηρ ... (οι υπογραμμίσεις δικές μου)

    @female: Παρ' ότι το ποστ του αγαπητού DeSade δεν κάνει αναφορές στον παράγοντα χρόνο (ει μη μόνο ως αλληλουχία) καθώς αναφέρεται στην μεθοδολογία και όχι στην εφαρμογή της (κατι που θα απαιτούσε όχι ολόκληρο νήμα αλλά ολόκληρο φόρουμ) είμαι σίγουρος πως γνωρίζει πως τα όσα αναφέρει αποτελούν "a full time job" (είχε σχολιαστει στο παρελθόν από τον DreamMaster με τον γνωστό του απαράμιλο τρόπο) και πως δεν πρόκειται ούτε για μια εύκολη ούτε για μια γρήγορη διαδικασία.
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Δεν μπορούσε να έχει διατυπωθεί καλύτερα.  

    14. Αυγούστου 2020