Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το ταμπού "Κακοποίηση & BDSM"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Babylon, στις 16 Μαρτίου 2010.

?

Κακοποίηση & BDSM

  1. Έχω κακοποιηθεί σωματικά και είμαι Κυριαρχικός/ή

    2 vote(s)
    3,6%
  2. Έχω κακοποιηθεί σωματικά και είμαι υποτακτικός/ή

    3 vote(s)
    5,4%
  3. Έχω κακοποιηθεί σωματικά και είμαι Perv ή s/Switch

    2 vote(s)
    3,6%
  4. Έχω κακοποιηθεί σωματικά και είμαι vanilla

    0 vote(s)
    0,0%
  5. Έχω κακοποιηθεί ψυχολογικά και είμαι Κυριαρχικός/ή

    4 vote(s)
    7,1%
  6. Έχω κακοποιηθεί ψυχολογικά και είμαι υποτακτικός/ή

    9 vote(s)
    16,1%
  7. Έχω κακοποιηθεί ψυχολογικά και είμαι Perv ή s/Switch

    3 vote(s)
    5,4%
  8. Έχω κακοποιηθεί ψυχολογικά και είμαι vanilla

    2 vote(s)
    3,6%
  9. Έχω κακοποιηθεί σεξουαλικά και είμαι Κυριαρχικός/ή

    2 vote(s)
    3,6%
  10. Έχω κακοποιηθεί σεξουαλικά και είμαι υποτακτικός/ή

    4 vote(s)
    7,1%
  11. Έχω κακοποιηθεί σεξουαλικά και είμαι Perv ή s/Switch

    1 vote(s)
    1,8%
  12. Έχω κακοποιηθεί σεξουαλικά και είμαι vanilla

    0 vote(s)
    0,0%
  13. Δεν έχω κακοποιηθεί με κανένα τρόπο (όλα τα status)

    37 vote(s)
    66,1%
Multiple votes are allowed.
  1. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Re: Aπάντηση προς Babylon στο θέμα κακοποίηση και bdsm

    Δεν καταλαβαίνω την επιθετική στάση του νηματοθέτη, όπως και το γεγονός ότι άνοιξε καινούριο νήμα για να απαντήσει (κατ' εμέ αυτό αποπνέει περισσότερη επιθετικότητα).

    Η Babylon δεν έθεσε το poll έχοντας βγάλει πόρισμα ότι υπάρχει σύνδεση. Απλώς ρωτάει, όπως φαίνεται από τα παρακάτω:

    "Έχει συζητηθεί πολλές φορές σε αυτό το φόρουμ κατά πόσο υπάρχει σύνδεση της κακοποίησης (σεξουαλικής ή όχι) ενός ατόμου σαν εμπειρία, με την έλξη του προς το BDSM.

    Άλλοι υποστηρίζουν πως σαφώς και υπάρχει. Άλλοι λένε πως δεν υπάρχει καμμία σύνδεση και στον χώρο μας υπάρχουν τόσα "κακοποιημένα"άτομα, όσο και σε κάθε άλλο χώρο (στον σύλλογο κυνηγών για παράδειγμα)".


    Και επ' αυτού, υπάρχουν διαφορετικές απόψεις και στο original νήμα (ανάμεσα και αυτή του νηματοθέτη).
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Moderator's notification:

    Τα σχόλια από το νήμα "Aπάντηση προς Babylon στο θέμα κακοποίηση και bdsm" μεταφέρθηκαν εδώ ένεκα του ότι αποτελούν σαφή συνέχεια του παρόντος νήματος.

    sado81, αν έχεις την καλοσύνη τοποθετήσου επί των νημάτων, στων οποίων τις ερωτήσεις απαντάς, χωρίς να ανοίγεις καινούριο νήμα.
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Aπάντηση προς Babylon στο θέμα κακοποίηση και bdsm

    Αυτό που αναφέρεις είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον. Σε παρακαλώ πολύ παράπεμψέ με σε κάποια συγκεκριμένη πηγή, ούτως ώστε να διαβάσω περισσότερα.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
     
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Το ταμπού "Κακοποίηση & BDSM"

    δεν εχω κακοποιηθει ποτε ουτε στο σχολειο ουτε στην οικογενεια ουτε σωματικα ουτε ψυχικα ουτε σεξουαλικα.

    Υ.Γ. περιμενω να δω τι θα γινει του χρονου με την εφορια  
     
  5. thanasis

    thanasis Contributor

    Κακοποιούμαι άπαξ διμηνιαίως από το ΤΕΒΕ, πιάνεται;
     
  6. sado81

    sado81 Regular Member

    ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ TO ΤΗRΕΑD "Kακοποίηση και bdsm"

    Πρώτον δεν ήθελα να ανοίξω καινούργιο thread για απάντηση στην babylon, To έκανα και το κάνω και τώρα και δεν θα το ξανακάνω για τέτοια ειδικά περίπτωση επειδή σε κάθε Thread στο community poll μου εμφανίζεται το μήνυμα ότι πέρασαν 1440 λεπτά και δεν έχετε δικαίωμα άλλης απάντησης. Για πιο λόγο σε κάθε Thread στο community poll μπορώ να απαντώ μόνο 1 φορά;;;;; Γιαυτό το λόγο άνοιξα καινούργιο Thread. H επιθετικότητα προέρχοταν από την απάντηση της babylon στη πρώτη διαπίστωση που εξέφρασα με το εξής μήνυμα "Σοβαρά; Και εσύ που το ξέρεις; Μην απαντήσεις, ρητορικό το ερώτημα. Μπορείς να μιλάς για τον εαυτό σου με απολυτότητα αλλά όχι και για όλη την υπόλοιπη ανθρωπότητα."
    Δεν θα επιμείνω άλλο στο θέμα μιας και στο community poll σε κάθε Thread μόνο μια φορά μπορώ να λέω τη γνώμη μου

    Σας ευχαριστώ και sorry για την ταλαιπωρία
     
  7. Babylon

    Babylon Regular Member

    Re: Aπάντηση προς Babylon στο θέμα κακοποίηση και bdsm

    Πιάααανεται, πως δεν πιάνεται... : )

    Και η "επιθετικότητα" μου προερχόταν από την απολυτότητα της απάντησης σου, την οποία βρήκα πατροναριστική και προσβλητική.

    Ε, τότε έγινε θαύμα! Γιατί ξέρω τουλάχιστον δύο περιπτώσεις κακοποιημένων ανθρώπων για τους οποίους αυτό που λες δεν ισχύει. Ίσως θα έπρεπε να τους ενημερώσω πως ο sado81 λέει πως "η κακοποίηση δεν οδηγεί σε τάσεις bdsm το θύμα", ώστε να αναθεωρήσουν όλη τους τη ζωή.


    [.......]
     
    Last edited by a moderator: 22 Μαρτίου 2010
  8. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Το ταμπού "Κακοποίηση & BDSM"

    mια απο τα ιδια αλλα δεν επαθα τιποτα
    και δεν εμπιπτει πιστευω εγω
     
  9. caguama

    caguama New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Το ταμπού "Κακοποίηση & BDSM"

    Πρώτο μήνυμα μετα από διετή περιήγηση, χαιρετισμούς κλπ.
    Είναι εύκολο να παραθέσει κάποιος/α links προς τα άλλα νήματα πάνω στο συγκεκριμένο θέμα;
    Ή έστω τους τίτλους τους. Και σε πμ.
    Ευχαριστώ
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    * Δεν έχω κακοποιηθεί με κανένα τρόπο και είμαι pervότσουλο!..