Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το τρίτο πρόσωπο..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Joy_division, στις 29 Ιουνίου 2014.

  1. Joy_division

    Joy_division Guest

    Ακούτε η σκέφτεστε την έκφραση "το τρίτο πρόσωπο". Ποίοι συνειρμοί ακολουθούν;
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Αυτός που γαμάει την υποτακτική όταν ο αφέντης δε βλέπει.
     
  3. Inexperienced

    Inexperienced Regular Member

    Ένας από τους δύο συνεβρίσκεται με άλλο πρόσωπο κρυφά, από τον/την σύντροφο.
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Θρίλερ του Χίτσκοκ μου θύμισε. Αν και εκεί το πρόσωπο δεν ήταν τρίτο αλλά άλλος αύξων αριθμός που προσώρας μου διαφεύγει.

    Αν σου πω ότι τότε το τρίτο πρόσωπο είναι το ξένο αντικείμενο;
    Υποσημείωση: Η έννοια "αντικείμενο" διαφέρει από την έννοια "πρόσωπο"
     
  5. 1η περιπτωση: εκεινος και αυτη. εκεινος μπλεκει παραλληλα με αλλη. αυτη το μαθαινει και ξεσπαει κολαση ή αποχωρει διχως κουβεντα.
    2η περιπτωση: αυτος και εκεινη. εκεινη μπλεκει παραλληλα με αλλον. αυτος το ανακαλυπτει και την διωχνει κακην κακως ή της δινει τα παπουτσια στο χερι.
    3η περιπτωση: αυτος και αυτη. εκεινος μπλεκει παραλληλα με αλλη. αυτη και η αλλη το μαθαινουν τυχαια και τον κατασπαραζουν εφοσον πρωτα εχουν συνεννοηθει.
    4η περιπτωση: εκεινος και εκεινη. και οι δυο ειναι σε παραλληλες σχεσεις μπλεγμενες. το μαθαινουν και αλληλοκατηγορουνται ως που επερχεται η ληξη.
    I'm not proud of it αλα εχω υπαρξει στα τρια απο τα τεσσερα. στο πρωτο ως αυτη στο δευτερο ως εκεινη και στο τριτο ως αλλη .
     
    Last edited: 29 Ιουνίου 2014
  6. Inexperienced

    Inexperienced Regular Member

    Συμφωνώ σε αυτό. Απλά σαν έκφραση "το τρίτο πρόσωπο", εμένα προσωπικά μου βγάζει κάτι μη συναινετικό-κρυφό.
     
  7. gaby

    gaby Guest

    και εμένα κάτι απειλητικό, αν το δω ως την κλασική έκφραση που χρησιμοποιούσαν παλιά για τις εξωσυζυγικές σχέσεις. Άλλωστε "δένει" και με τον περί Χίτσκοκ συνειρμό, αν είναι ποτέ δυνατό!  
     
  8. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Καλό θα είναι ο αύξων αριθμός του καθένα μας να είναι και αυτονόητος αλλά και γνωστός...
     
  9. όλα εξαρτώνται από το αρχικό σχήμα.
     
  10. Ω, υπέροχη πολυσημία...
     
  11. Κάποιο έργο του Πίντερ (αλλά δε θυμάμαι ποιο).
     
  12. Ίντριγκα (αν μιλάμε για Ελλάδα)