Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το (BDSM) Δείπνο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MindMaster, στις 16 Ιουνίου 2009.

  1. hateme

    hateme Regular Member



    χαχαχαχαχα μεταξι μας βαριεμαι να το κανο αλλα απο οτι βλεπω εσυ δεν εχεις prob(νατη και η αλαγη γλωσσας)οποτε θα στα στελνω με pm θα μ τα διορθώνεις... τι λες.Α οσο για το nick δεν μπορω να σ αποκαλύψω γιατι μετα θα χασω το copyrigth:rollinglaugh:
     
  2. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Δεν τίθεται ζήτημα αν διαφωνώ ή όχι.

    Μια μικρή εισαγωγή ή Χίλιοι και ένας τρόποι για να ανακαλυφτεί ξανά ο τροχός

    Παρόλα αυτά δεν είδα να παίρνεις μέρος στην συζήτηση.

    Αν νομίζεις πως από τα γραπτά του άλλου μπορείς να αμφισβητήσεις το status του μέσα στο forum τι να σου πω.... Πάντως ούτε για βιαστικό σε ξέρω ούτε για άπειρο...
     
  3. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    (Στη θέση της μακροσκελέστατης απάντησης που "έφαγε" ο "δαίμων" των αλλαγών στο site, κάτι στο λακωνικότερο)

    "Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός."
    Therefore, αν καταλαβαίνει κανείς, καταλαβαίνει. "Μεταφράσεις" και "μεταγραφές" είναι μάλλον εξασφάλιση της ύπαρξης του εμποδίου και διατήρησης της απόστασης παρά ο,τιδήποτε άλλο.
     
    Last edited: 23 Ιουνίου 2009
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.


    Δεν ξέρω αν το κατάλαβες, hateme, αλλά η Babylon τιμωρήθηκε από τη διαχείριση, γιά την αντίδρασή της στην πλακίτσα σου. Συγχαρητήρια λοιπόν, γιά το λεπτό σου χιούμορ...



     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Και γιατι επεπληχθη παρακαλω η Βαβυλων;
    Στο παρελθον σε αναλογες απαντησεις προς ανορθογραφους (; ) -και εγω εχω καποιες στο "ενεργητικο" μου-
    δεν επεδειχθη τοιαυτη διαχειριστικη ευαισθησια, για να μην πω "προστασια" του "ανορθογραφου" .
    Τι αλλαξε;

    υγ ΜΜ με συγχωρεις για την παρεκβαση αλλα νομιζω ο,τι αυτα δεν πρεπει να περνανε στο "ντουκου".
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    <γελάει> φίλτατε, από την στιγμή, που έθεσα την ερώτηση τέθηκε ζήτημα, διαφωνείς;   καταλαβαίνω φυσικά πως εννοείς το "τίθεται ζήτημα".

    Το link που παράθεσες δείχνει πως επί 5 χρόνια γίνονται άκαρπες προσπάθειες να προσδιοριστεί το ... "τι κάνουμε εδω;", διαφωνεις;   Το ίδιο δεν εννοεί και ο ΜΜ (ας με διορθώσει αν κάνω λάθος), όταν μιλάει περί "λαστιχωτού" BDSM;

    Δεν κατανοώ το "παρ' ολα αυτά" στο σχόλιο περί της μη συμμετοχής μου στο νήμα, το ιδιο αληθές, όπως θα ήταν και ένα σχόλιο περι μη συμμετοχής μου στα νήματα γενικότερα. Δεν βλέπω τι θα προσέφερα στην επανανακάλυψη του τροχου, προφανως κάποια πράγματα (τα περισσότερα) θέλουν το χρόνο τους.

    Αναφορικά με την τελευταία παράγραφο του σχολίου σου, παρ' οτι εγώ δεν υπαινίχθηκα καν αυτό που αναφέρεις, τα γραπτά κάποιου, εφόσον αυτός ο κάποιος ειναι ειλικρινής στο περιεχόμενό τους, αποτελούν εκφραση των "πιστευω" του. Για κάποιον λοιπόν, που η υποτακτικότητα δεν περιορίζεται στην κλινοπάλη αλλά αποτελεί γενικότερη στάση ζωής, ναι δίνουν το δικαίωμα να αμφισβητήσει το, σε αποδοχή κοινών εννοιών βασιζόμενο (submissive vs bottom πχ), status, (ακριβέστερα να επισημάνει την ασυνέπεια προς αυτό) το ίδιο δικαίωμα που θα έδιναν και οι εκφράσεις που θα είχαν χρησιμοποιηθει σε μια συζήτηση ή προσωπική επαφή.

    Αν η ερώτηση σου ήταν αν θα βασιζόμουν στα γραπτά κάποιου (αλλά και στα λεγόμενά του) για να προσδιορίσω εγώ το status του η απάντησή μου θα ήταν διαφορετική.

    ΥΓ. Ας μην ξεστρατίσουμε αλλο το νήμα εκμεταλευόμενοι την υπομονή του νηματοθέτη, αν επιθυμεις περεταίρω συζήτηση, πολυ ευχαρίστως σε πμ.
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

    Συμπάθα με κι εμένα Μind Μaster αλλά εν μέσω του δείπνου μερικές εμβόλιμες συζητήσεις μπορεί να είναι ανεκτές. Ώστε η διαχείριση επέπληξε κάποιον που ευγενικά συνέστησε το ορθώς γράφειν σε ένα φόρουμ γραπτού λόγου;
     
  8. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    MindMaster,

    παρακολουθώντας το φωτο-νήμα σας σχημάτισα μια fragmented άποψη που δεν επέτρεψε να μου αιματωθεί κάτι το προεξέχον ώστε να βιώσω την αδιαμεσολάβητη κρίση μου επί του θέματος. Μήπως υπάρχει κάποιο seed για κανά τορεντάκι, να πιάσουμε λίγο καλύτερα το κλίμα;

    Από την άλλη μεριά, διαβάζοντας τα περισσότερα σχόλια, μου σηκώθηκαν αβίαστα κάμποσες τρίχες - της άνω κεφαλής.

    Οπως και να 'χει, βρήκα δύο τουλάχιστον τρόπους να διαβαστούν οι ερωτήσεις σας:

    Ο πρώτος είναι να θεωρήσουμε ως συμβάν την οργανωμένη βιντεοσκόπηση ενός σεναρίου και την προβολή του στο δίκτυο και άρα οι ερωτήσεις θα ήταν για το αν θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο στην ελλάδα, αν θα φανταζόμασταν τον εαυτό μας να συμμετέχει σε ένα τέτοιο γύρισμα, τί εξασφαλίσεις θα ζητούσαμε από τους συμπρωταγωνιστές μας κλπ.

    Δεν με αφορά, καθότι παρόλο ομορφομούρης τυγχάνω ασχημοψώλης, και άρα δεν θα περνούσα την audition έτσι κι αλλιώς. Κόντρα (μπάσο) στο γενικό πνεύμα του φόρουμ, δεν επιδιώκω να κάνω πράγματα που ξέρω πως δεν μου ταιριάζουν. Ομως καταθέτω - γνωστό άλλωστε - ότι μεγάλες δυνάμεις στον χωρό της πορνογραφίας, και ειδικότερα της BDSM πορνογραφίας ενηλίκων είναι άξια τέκνα της πατρίδος μας.

    Ο δεύτερος είναι να θεωρήσουμε τα τεκταινόμενα εντός αυτού του σεναρίου ως οιονεί συμβάν και να απαντήσουμε για το αν και πώς θα συμμετείχαμε σε ένα τέτοιο, γνήσιο, συμβάν. Πάνω σε αυτό απάντησαν άλλωστε όλοι ως τώρα. Και από αυτές τις απαντήσεις μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο.

    Απαντώ:

    Παραβλέπω τις δυσκολίες ενός τέτοιου εγχειρήματος (με τις αισθητικές παραμέτρους που παρουσιάζονται) στην Ελλάδα από την -φευ!- πανταχού παρούσα έλλειψη γνήσια αστικής τάξης: φερ΄ειπείν εικάζω πως δεν υπάρχουν πάνω από 5 σπίτια σε όλη την Ελλάδα που να διαθέτουν τέτοιου μεγέθους τραπέζι! (Εν παρόδω, σε ένα απο τα φαγο-στέκια μου στην Αθήνα, υπάρχει ένα τέτοιο τραπέζι και κάθομαι πάντα εκεί, αν αυτό λέει κάτι).

    Επικεντρώνω στην προσωπική μου άποψη: ουδέποτε μετείχα ή θα μετείχα σε τέτοιου είδους καβλο-σύναξη επειδή απάδει της αισθητικής μου.

    Σιχαίνομαι ακριβώς όσα περιγράφτηκαν παραπάνω, π.χ. το να είναι γνωστοί μου, διεγνωσμένοι και εγκεκριμένοι παρ΄εμού οι συν-γαμιώντες και συν-γαμιώμενοι, να υπάρχουν κανόνες, να υπάρχει επιβλέπων, να υπάρχουν ιατρικά εχέγγυα και τζουτζέδες που θα διέρχονται ρανίζοντας ψωλές με betadine και εμβαπτίζοντας vapona εις τα αιδοία.

    Επιθυμώ στις παρτούζες να γαμιόμαστε, ομού ή άνευ της συνοδού μου, με απρόβλεπτους αγνώστους, αγοραίους ή δόγηδες, ξεσκίζοντας λιβρέες ή Ζόφρια-style πολυεστερικά φούξια μπουστάκια, όλοι μαζί, χοντροί, λιγνοί, στρουμπουλές και άβυζες, μοσχομυρίζοντες και μοσχαρο-ιδρωμένοι, σε χαμοκέλες και μαρμαρόσκαλα, αδέλφια εν όπλοις σε μία "μάχη" όλων εναντίον όλων, άνευ προγράμματος και ασφαλούς μονοπατιού, με έπαθλο εκάστου την ηδονή του.

    Ολα να αρχίζουν και να τελειώνουν εκεί, ακυρωμένων όλων των σημασιών που έκαστος έχει εκτός παρτούζας, και οι οποίες σημασίες μου είναι αδιάφορες (παρατηρήστε πόσο γεμάτη σημασίες είναιη σκηνή που φωτο-περιγράφτηκε παραπάνω) . Η δαδρoμή μου σε μια παρτούζα να χαράσσεται επί τόπου, έτσι ακριβώς όπως συνέβαινε με όλα τα ταξίδια πριν τον ερχομό του Google Maps, δλδ. πριν μετατραπεί κι ο τελευταίος ταξιδιώτης σε τουρίστα!

    Η αισθητική που τόσο συχνά αναφέρω δεν παραπέμπει φυσικά στην lifestyle εμφάνιση και τους comme il faut τρόπους στη διάρκεια της παρτούζας, αλλά στο αυταπόδεικτο μα τόσο μακρινό: οταν γαμιέσαι, γαμιέσαι και όταν κάνεις κολονοσκόπηση, κάνεις κολονοσκόπηση. Στην δεύτερη περίπτωση ακολουθείς την σχετική μέθοδο, υπάρχουν πρωτόκολλα ενεργειών, αποτιμήσεις ευρημάτων και βιβλιογραφικές αντιδράσεις.

    Τίποτα δεν μπορεί να με "χαλάσει" σε μια πραγματική παρτούζα (παρά μόνο αυτά που διάβασα και την αναιρούν) γιατί -αν είναι παρτούζα- όλα αποτελούν κάποιο στιγμιότυπο και η πλήρης εικόνα τα υπερβαίνει. Είναι η απώλεια του focus που την χαρακτηρίζει και που αδυνατεί να πιάσει ο φακός, σε στατικές ή και κινούμενες εικόνες.

    Αν υπάρχει λόγος να γίνονται BDSM παρτούζες (έστω και τριών ατόμων), αυτός είναι να καταρρακώνονται οι ψυχές και τα σώματα ώστε η τήξη τους να δώσει ένα αμάλγαμα ιδρώτα και πόθου, πέρα από το δούναι και λαβείν της ενέργειας στο διαπροσωπικό σεξ. Ειδικότερα μια BDSM παρτούζα μπορεί να γίνει ιδιαζόντως συναρπαστική, αν δεν ξεπέσει σε παράσταση και παρενδυθεί το event.

    Ουδέποτε είδα σε παρτούζα την "καλή" μου να γαμιέται ενώπιόν μου, ή ένιωσα πως γάμησα την "καλή" κάποιου άλλου, καθότι για να συμμετάσχω θα προϋπέθετα την μετατροπή των σωμάτων σε κελύφη ηδονής, ξεπλυμένα από τις σημασιολογίες. Αν δεν υπήρχε αυτό το κλίμα, και δεν μπορούσα να το δημιουργήσω, είχα πάντα σταμπάρει την πλησιέστερη έξοδο.

    Φανερό πως έχω πάνω από 5 χρόνια να συμμετάσχω σε lifestyle παρτούζα και πως έχω καταφέρει στο παρελθόν να με διώξουν από παρτούζες σε δύο ηπείρους.

    Dream

    ΥΓ 0. Do not try this at home. Δεν είναιι όλα για όλους, και με τον ίδιο τρόπο. Εγώ περιέγραψα απλώς τον "δικό μου" για να εξηγήσω τις διαφορές του με το φωτο-θέ(α)μα, ή τουλάχιστον με τον τρόπο που σχολιάστηκε.

    ΥΓ 1. Η σινε-φαντασίωση που εικονογράφησε ο Κιούμπρικ, με την ξυλάγγουρη και τον ζουμπά, αφορά παντρεμένες γυναίκες. Την περιγράφει γλαφυρότερα ο Κούντερα σε ένα χωρίο του που είμαι βέβαιος πως η lara (ως ειδική Κουντερολόγος) θα εντοπίσει. Εγώ μπορεί ενίοτε να γαμώ παντρεμένες γυναίκες, αλλά παντρεμένη γυναίκα δεν είμαι.

    ΥΓ 2. Δάσκαλε, πώς αντέχεις και δεν μιλάς;
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

    Ευχαριστώ γιά την εκτενέστατη απάντηση.

    Επί της ουσίας δεν θα σχολιάσω, μιά και αφορά στην ατομική σας αισθητική. Δύο πραγματάκια μόνο, λοιπόν:


    Δυστυχώς, αν υπάρχει torrent, προσωπικά δεν το γνωρίζω. Εγώ κατέβασα απ' ευθείας από το site.

    Δεν ξέρω τί μεθόδους πρέπει να μετέλθω πλέον, γιά να τον προκαλέσω...


     
    Last edited: 24 Ιουνίου 2009
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

    Dolmance, τα αγόρια του φόρουμ σε αναζητούν εναγωνίως... Υποψιάζομαι και τα κορίτσια... απλά είναι ντροπαλά και δεν ανακράζουν... 
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.


    Δεν είναι θέμα ντροπής. Απλώς εδώ είμαστε εξοικειωμένοι με την οδύνη...


     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

    Μην τις λοιδωρείτε!  Και οι παντρεμένες έχουν ψυχή...