Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το (BDSM) Δείπνο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MindMaster, στις 16 Ιουνίου 2009.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    The End.



    Ευχαριστώ γιά την υπομονή σας...



     
  6. cider

    cider Kitchen master

    Δυστυχώς, όσο κι αν με θέλγουν οι εικόνες αυτές σε επίπεδο πορνογραφίας, μου φαίνονται αποκρουστικές όταν προβάλλω σε αυτές τον εαυτό μου. Υπάρχουν διάφοροι λόγοι για τους οποίους νιώθω έτσι.

    Ο κυριότερος αφορά μια βαθιά ριζωμένη μέσα μου πεποίθηση, την οποία αν δεν βεβαιωθώ ότι μπορώ να διατυπώσω έτσι ώστε να μην υπάρξει περίπτωση παρεξηγήσεων (κοινώς, να μη θεωρηθεί σε καμία περίπτωση ότι αποτελεί μομφή για όσους πιστεύουν το αντίθετο) δεν πρόκειται --δεν τολμώ καν-- να αναφέρω δημοσίως. Σε κάποιους την έχω αναλύσει προφορικά και έχουν καταλάβει τι εννοώ.

    Ένας άλλος --πολύ υποδεέστερος-- λόγος έχει να κάνει με το γεγονός ότι η παρουσία ατόμων που μου είναι αδιάφορα ερωτικά λειτουργεί ως anticlimax.* Οπότε μια δυνητική προϋπόθεση για να μετάσχω σε μια τέτοια φάση (αν δεν υπήρχε ο βασικός λόγος) θα ήταν να έχω απόλυτο έλεγχο στην επιλογή των παρισταμένων.

    Πιστεύω, επίσης, ότι αν έφτανα να συμμετάσχω σε τέτοια φάση δεν θα είχα πρόβλημα να παραχωρήσω την Υ μου. Ενδεχομένως χωρίς προϋποθέσεις. Θεωρώ, όμως, εξίσου πιθανό το ενδεχόμενο να παρέμενα εγώ απλός θεατής. Άντε, το πολύ πολύ να τον έπαιζα ή να καθόμουν να μου τον παίξουν.

    Τέλος, θεωρώ ότι, ναι, μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο στην Ελλάδα. Παρά τη γενική καφρίλα όλο και κάπου θα υπάρχουν σοβαροί και συγκροτημένοι άνθρωποι που να μπορούν να διαχειριστούν τον εαυτό τους σωστά σε μια τέτοια κατάσταση.

    *παράδειγμα: η κοπέλα των τελευταίων φωτο με αφήνει παγερά αδιάφορο. Η παρουσία της εκ του σύνεγγυς θα με χάλαγε.
     
  7. zinnia

    zinnia Contributor

    Μου θυμίζει έντονα τη "Ζυστίν" του Σαντ. (στις φαντασιώσεις μου βλέπω τη συμμετοχή μου).
     
  8. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    Νομίζω πως η λέξη κλειδί ειναι η σοβαρότητα...
    Πολύ δύσκολο να βρεθείς με τόσα άτομα που να εκλαμβάνουν την κατασταση με την ανάλογη σοβαρότητα.

    Ακόμα και αν μπορούσε να γίνει τέτοια συγκέντρωση, θα μελετούσα πολυ προσεκτικά το θεμα των "κοκκοριών" οπου θα με χαλαγε πολυ αν εντόπιζα έστω και έναν.

    Κατα τ'αλλα, φοβερή η φωτογράφιση και το στορυ φυσικα.
     
  9. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    εμενα παλι μου θυμηζη την ιστορια τις Ο.Βασικα δεν μου αρεσουν τα οργια,αν και δεν εχω συμμετοχη σε καποιο.Αλλα πιστευω οτι ισχυ το ρητω,,Οπου λαλουν πολλα κοκορια αργει να ξημερωση,,Παντως θελω να πιστευω οτι θα πρεπει να εχει καποιος τεραστια αυτοπεποιθεση για τις ικανοτητες του σε μια τετοιοα συμετοχη,ειδικα αν το ατομα που συνοδευει το αγαπα.Υπαρχει και αυτο,,2 πηγαν και μονος γυρισε,,
     
  10. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Ιδιαιτερα ομορφο το concept οφειλω να πω και πολυ ομορφες και οι φωτο.

    Θα μπορουσε να γινει στην ελλαδα με πολυ μικρη φυσικα συμμετοχη.
    κατα την αποψη μου(παντα προσωπικη και ταπεινη) δεν ειναι πολλυ οι ανθρωποι για εμενα που θα με εκανα να νιωθω ασφαλεια και καλα για να συμμετασχω σε κατι τετοιο.
    Θα επρεπε να ειναι σοβαροι ανθρωποι και γνωστες του αντικειμενου.
    Απο κει και περα αν ημουν με καποιον Κυριαρχο θα ηξερε τι να κανει και πως και μεχρι που ειναι τα ορια μου οποτε θα κανονιζε εκεινος.
    Την υποτακτικη μου σαφως και θα την επαιρνα μαζι μου σε ενα τετοιο γεγονος και θα ηταν προς κοινη χρηση.
    Τα ορια και οι γραμμες σε ενα τετοιο σκηνικο ειναι πολυ λεπτες για να μπορω να συγκεκριμενοποιησω ορια και καταστασεις αλλα εφοσον δεν θα υπηρχαν ανγωστοι νομιζω πως και εκεινη την ωρα μπορεις να κανονισεις η να σταματησεις κατι.
    Απο την αλλη σκεφτομαι πως στην ελλαδα εχουμε πολλα ταμπου και ανασφαλειες και κομπλεξισμους για κατι τετοιο και πως αρκετοι δεν θα συμμετηχαν και πως αρκετοι απο αυτους που θα συμμετειχαν θα ηταν τιποτα λιγουρηδες το λιγοτερο φυσικα θα υπηρχαν και καποιοι που θα αξιζαν αλλα τελικα για να γινει κατι τετοιο πρεπει τα ατομα που θα συμμετεχουν να ταιριαζουν και ως χημειες μεταξυ τους.
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Λοιπον, αυτο που μου την εσπασε στις φωτογραφιες ηταν αυτη η απολυτη σοβαροφανεια.Πολυ ξινιλα ρε παιδι μου,κανενος δεν εσκαγε το χειλακι .Θελω να πω αμα θελεις να φτιαξεις τετοια κατασταση,απαιτειται και καποια χαλαροτης,οχι των ηθων,αυτη ειναι δεδομενη,  της διαθεσης,αυτο το κυριλε και το μπλαζε εμενα μου ειναι εντελως ξενερουα.Αναποφευκτη προυποθεση βεβαια ,προκυπτει η κατα το δυνατον φιλικη σχεση μεταξυ των μελων της ομηγυρεως ωστε να δημιουργηθει ενα ανετο,χαλαρο κλιμα,να υπαρχει ενα αισθημα εμπιστοσυνης.
    Αντι να κυκλοφορουν δε οι τυποι με τις λιβρεες θα ητο προτιμοτερον να ανατεθει στους υ να βαλουν μια ψησταρια στη βεραντα,κα πεταξουν τιποτε παιδακια στα καρβουνα, να γινει της κολασεως και εξ αυτης της αιτιας,να εχουν μετα και εξτρα κινητρο οι υ να γλυφουν τα δαχτυλα των Κ!


    Δευτερον,αν ημουν υποτακτικη ,δεν θα ανεχομουν να με ακουμπησει ο χοντρος.Και ορια εχουμε, και βετο θα ασκουσαμε ,και γραμμα στον ΟΗΕ θα στελναμε,διοτι και οι υποτακτικοι εχουν ψυχη.Αμ'πως;
     
  12. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Σαφώς και θα μπορούσε.Θεωρώ (μένοντας αποκλειστικά σε τούτο το φόρουμ) πως υπάρχουν άτομα τα οποία έχουν και την σοβαρότητα, και τον σεβασμό (και τις γνώσεις) ώστε να μπορέσει να "στηθεί" μια τέτοια βραδιά και να κυλήσει αξιοπρεπώς.*

    Εγώ από την μεριά μου θα συμμετείχα, αρκεί:
    να ήξερα τα άτομα που θα λάβουν μέρος
    να τους θεωρούσα ικανούς και αξιόλογους(αν υπήρχε κάποιος που θεωρούσα δήθεν ή ότι άλλο, και παρόλ'αυτά ήθελα πολύ να συμμετάσχω, θα τον έβαζα στα don't μου.Αν χάλαγε γενικά το κλίμα, φαντάζομαι οτι θα του ζητιόταν να αποχωρίσει* )
    να ήμουν παρούσα στην οργάνωση της βραδιάς
    να είχα λόγο στον ορισμό των γενικών κανόνων* .

    Όσον αφορά στα do και don't μου, θα ήταν εκείνα που ορίζω πριν από οποιοδήποτε session.

    Αν είχα Κ προφανώς θα ήταν καθήκι οπότε και δεν θα είχα λόγο περί κοινής χρήσης κλπ. Αν όμως ήταν καλούλης και ζητούσε την γνώμη μου, θα έλεγα πως δεν θα είχα κανένα πρόβλημα, αρκεί πρώτον, να ήταν πανταχού παρόν και να μην επέτρεπε να φτάσουν πιο μακριά από εκεί που με έχει φτάσει ο ίδιος, και δεύτερον, να μην εξαναγκαστώ σε πεολειχία. Αν δεν ήθελα να είμαι κοινής χρήσης και ο Κ μου ήθελε, τότε θα έκανα ότι μου ζητούσε/ζητούσαν, αλλά με ξινισμένη μούρη(ναι,μπορώ να γίνω πολύ κακιά όταν το θέλω!!!)

    Όσων αφορά τα όρια κάθε υ, αυτός που θα έπρεπε να επιβλέπει και να είναι έτοιμος να επέμβει θα ήταν ή ο Κ της, ή κάποιος που θα είχε οριστεί (από εκείνη ή από τον Κ της).

    Τέλος, θεωρώ σημαντικό, σε αυτή την περίπτωση, τον ορισμό μιας γενικής λέξης-κλειδί, ίδιας για όλους και για όλες.


    *Αν οι οργανωτές είναι άτομα συνειδητοποιημένα, πιστεύω πως δεν θα μπορούσε να υπάρξει θέμα ποιότητας και ασφάλειας.