Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το BDSM και εμείς.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 10 Ιουνίου 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Και εγώ θα συμφωνήσω με τα παραπάνω (Seduction). Το ευκταίο είναι να βιώνουμε κάτι όπως μας αρέσει και όχι όπως "πρέπει".

    Απλώς πάντα μέσα σε ένα φόρουμ θα υπάρχουν άτομα που θέλουν να επιβάλλουν κάποιες απόψεις, τις οποίες κιόλας μπορεί να αντανακλούν σε ιδεατές καταστάσεις και καθόλου σε πραγματικές εμπειρίες. Δεν πειράζει... Ενήλικες είμαστε - κρατάμε αυτά με τα οποία συμφωνούμε και μας αρέσουν, σχολιάζουμε αυτά που μας βρίσκουν σύμφωνους ή όχι και περνάμε κάποιες ώρες εδώ πέρα όταν το θέλουμε.
     
  2. katerina

    katerina Regular Member

    Απάντηση: Το BDSM και εμείς.

    Seduction :
    γ. και τελικά αυτοί που τα γούστα τους εναρμονίζονται θα βρεθούν και θα ζήσουν αυτό που γουστάρουν. Οτι κι αν είναι αυτό. (Σε όποιους-ες δεν αρέσει, ας δοκιμάσουν το ξύδι. Και αν δεν υπάρξει ούτε με αυτό αποτέλεσμα ας σφχτούν να κάνουν τα κακά τους).

    Εγώ πάλι έχω τις εξής απορίες…
    Πόσες νεοφερμένες του χώρου σου έδωσαν και δοκίμασες το «ξύδι» ?
    Τόσες πολλές είναι που βγάζεις τόσο θυμό???
    ..και γνωρίζοντας πως δεν σου άρεσε το «ξύδι»… τι έκανες για να το ξεπεράσεις??
    … τελικά σφίχτηκες τόσο πολύ που κατέληξες δυσκοίλιος ή βρήκες την λύση με «κλίσμα»???
     
  3. Απάντηση: Το BDSM και εμείς.

    Θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο!!!
    Τον λολοστεφανή τον ξέρετε?
    Πού'ναι η μπάλα οεο?
    Ήταν ένας γάιδαρος με μεγάλα αυτιά...
           
     
  4. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Το BDSM και εμείς.

    H απάντηση μου στo ψέμα και στην απειλή του αντράκου mASTERdo γιατί σβήστηκε;

    Κοιμήσου και παράγγειλα,
    παπούτσια στο τσαγκάρη,
    να σου τα κάμει ολόχρυσα,
    με το μαργαριτάρι.

    Κοιμήσου που σου ράβουνε,
    στη Χιο το πάπλωμά σου,
    και μες στη μέση είν' αετός,
    στη μπάντα τ' όνομά σου.


    ................................................................................................................................................

    Το ξαναγράφω, μήπως και το καταλάβουν πιά, κάποιοι και κάποιες
    α. και τα νήματα θα αναπνέουν και επιτέλους θα μπορούν να αναπυχθούν - συζητηθούν - σχολιασθούν μόνο από όσους και όσες έχουν να καταθέσουν κάτι επί του θέματος που τίθεται

    Σε απλά Ελληνικά: Μη γαμάτε τα νήματα

    Υ.Γ Προτείνω στη διαχείριση να δημιουργήσει στα offtopic μια ενότητα με τίτλο:
    "Εδώ βγάλτε τις πικρίες και τα κόμπλεξ σας, ρίξτε κάρβουνο, λασπολογείστε, στείστε λαϊκά δικαστήρια κλπ κλπ κλπ" μήπως και αφήσουν τα νήματα ήσυχα μιας και θα έχουν κάπου να "γράψουν"!
     
  5. katerina

    katerina Regular Member

    Απάντηση: Το BDSM και εμείς.

    Μιας και αρχίσαμε τις ιστοριούλες, θα σου απαντήσω με μία τέτοια ( να είμαι και εντός θέματος!!!)

    Μια φορά και ένα καιρό κάποιος πνιγόταν μέσα σε ένα ποτάμι… φώναζε απελπισμένος : βοήθειαααα…. Βοήθειαααα!!!!
    Έξω από το ποτάμι γελούσαν δυνατά       αυτοί που τον παρακολουθούσαν , τον έδειχναν και του φώναζαν : αχ τι άσπρο κώλο που ΄χεις!!!!

    Αααα επίσης μη το ξεχάσω κιόλας , τα παράπονά σου περί νημάτων γράφονται αλλού!!!!

    … επέτρεψε μου τουλάχιστο να πάρω την άδεια από την σημαία και να γράφω αυτά που «γράφεις» εκεί που δεν πιάνει μελάνι!!! Έτσι για να αναπνέω ρε αδερφέ καλύτερα!
     
  6. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Ξαφνικά μου δημιουργείται η εντύπωση πως είμαστε στην Άγρια Δύση
    και οι "καλοί και άμεμπτοι" κυνηγούν τους "κακούς επικυρηγμένους"
    που κρατούν την πιστόλα στο χέρι και πυροβολούν αθώες και αγνές κορασίδες.
    Είμαστε με τα καλά μας εδώ μεσα?
    Υποτίθεται πως ο χώρος του bdsm μας επιτρέπει
    να ελευθερωθούμε από ανασφάλειες,
    να ζήσουμε στο έπακρον τις φαντασιώσεις μας,
    να διασκεδάσουμε, να καβλώσουμε κλπ. κλπ.
    Το bdsm σαν γενικότερη έννοια μεταφράζει
    τον ερωτισμό και τον τρόπο που ο καθένας
    τον προσαρμόζει στα δικά του θέλω.
    Γιατί θα πρέπει να υπάρχουν λάθος και σωστοί χειρισμοί του bdsm?
    Ποιος είναι ικανός να αποφασίσει και να θεσπίσει κάτι τέτοιο?
    Γιατί παρουσιάζονται οι υποτακτικές
    σαν άβουλα, ανόητα και χωρίς κρίση όντα?
    (πράγμα που με θίγει προσωπικά).
    Μην τις υποτιμάτε....
    Και γιατί οι Κυρίαρχοι θα πρέπει
    να υπογράφουν συμβόλαια αιώνιας πίστης
    και αφοσίωσης στην εκάστοτε υποτακτική....
    Ας σοβαρευτούμε λίγο, ας δούμε τα πράγματα πιο ρεαλιστικά
    και ας καταλάβουμε ότι δεν είναι όλα άσπρο ή μάυρο...
    μπας και περάσουμε όλοι καλύτερα!
    Αναλωνόμαστε καθημερινά, με το τι έκανε ο ένας κι άλλος,
    ποιος την έφερε σε ποιόν, ποιος είναι ο καλύτερος!
    Ε, είναι βαρετό και ανούσιο!
    Είμαστε ενήλικες και νοήμοντες άνθρωποι (θέλω να πιστεύω).
    Είμαστε όλοι ικανοί να επιλέγουμε, και για αυτό θα πρέπει
    να είμαστε εξίσου ικάνοι να επωμιστούμε και τις συνέπειες
    (αν υπάρξουν) των επιλογών αυτών.
    Αυτά εν ολίγοις... 

    ΥΓ. προς αποφυγή παρεξηγήσεων, τα παραπάνω δεν στοχεύουν προσωπικά κανέναν. Είναι μία διαπίστωση και προσωπική μου ματία πάνω στο θέμα και μόνο.
     
  7. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Re: Το BDSM και εμείς.

    Γεμιζες υπομονετικα τη καρδαρα και στο τελος της εδωσες μια κλωτσια με αυτο..


    και την αδειασες
     
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Το BDSM και εμείς.

    @zoyzoy.
    Αν κα δε διαφωνώ σε αυτό που γράφεις, σκέφτομαι, ότι αν κάποιον τον κράζουν τόσοι πολλοί και πολλές, κάποιος λόγος θα υπάρχει, που δεν θα άπτεται στη φιλοσοφική θεώρηση της ζωής.
     
  9. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Το BDSM και εμείς.

    Το παραπάνω το έγραψα γιατί τον τελευταίο καιρό αν έχεις παρατηρήσει...
    δεν τολμάμε να γράψουμε κάτι και αμέσως γίνονται προσωπικές επιθέσεις, μπορεί να σε χάλασε, αλλά εμένα με έχει κουράσει πολύ αυτό 
     
  10. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Το BDSM και εμείς.

    Σεβαστό αυτό που λες,
    αλλά με ενοχλεί η γενική είκονα της υποτακτικής
    που είναι άμοιρη ευθυνών
    και ανίκανη να αναλάβει τις ευθύνες της για κάθε επιλογή της.
    Ακόμα περισσότερο δε,
    με εξοργίζει το γεγονός ότι αυτή την εικόνα
    την έχτισαν οι υποτακτικές!! 
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Το BDSM και εμείς.

    που να βαλεις και τους Πασοκους (αριστεροι δεν λενε οτι ειναι; ) να δεις τι εχει να γινει... 
     
  12. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: Το BDSM και εμείς.



    Seduction

    Αυτο που θα γραψω τωρα πραγματικα το γραφω με καθε καλη διαθεση αλλα και με μεγαλη προσοχη γιατι δεν θελω να το παρεις προσωπικα.Αλλωστε δεν σε ξερω.
    Ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι καραμελα ειναι το "νοημονες ενηλικες".
    Εαν ολοι ειμασταν νοημονες ενηλικες τοτε αυτο το φορουμ οπως και αλλα θα ηταν γεματο με πεταλουδες και λουλουδακια απο τον υπεροχο κοσμο του βδσμ. Κανεις -βανιλλα ή μη- δεν θα ειχε πληγωθει ποτε και αν το ειχε παθει θα το ελεγε μουσικοχορευτικα γιατι θα ηταν αλλωστε και ενας "νοημων ενηλικας" που ειχε γνωση του τι εκανε, και που στηριζει την επιλογη του και που "c'est la vie" και αλλα τετοια γλυκαναλατα.
    Δεν ειναι ομως.Και υπαρχει λογος που συμβαινει αυτο.Δεν νομιζω εδω να γραφουν 12χρονα, και ακομα και αν γραφουν ε ποσα να ειναι πια?
    Βρεθηκα πριν απο λιγο καιρο μαζι με τον Κυριο μου σε μια συναντηση βδσμ -munch-.
    Μεσα στο δωματιο ειμασταν 40 ατομα.
    Ακουσα διαφορες ιστοριες απο τα ατομα που ηταν μαζεμενα εκει.
    Το θεμα ειναι το εξης - οι ιστοριες δυο γυναικων που ηταν εκει.

    1η Ιστορια.
    Η κοπελα ηταν 32 χρονων και σε σχεση M/s με εναν κυριο 45 χρονων.Αυτο παλιοτερα.
    Ο κυριος ειχε προβλημα με το ποτο και γενικα επινε πολυ και κοιμοταν οπου εβρισκε και επισης ξυπναγε οππου εβρισκε.
    Επισης ο κυριος ειχε και μια συνηθεια να δανειζει την σκλαβα του συχνα πυκνα σε φιλους.
    Ενα βραδυ λοιπον ο κυριος αφου κατεβασε τον περιδρομο σε ουισκια και αφου ειχε φωναξει 3 φιλους να μοιραστουν την κοπελα λιποθυμησε απο το πολυ ποτο και ξυπνησε το επομενο πρωι και την βρηκε δεμενη στο πατωμα να αιμοραγει σχεδον απο παντου.
    Η κοπελα χρειαστηκε 16 εσωτερικα ραματα και πολλα εξωτερικα. Επισης περασε πολυ καιρο σε ψυχιατρικες κλινικες καθοτι εμφανισε πολλαπλες προσωπικοτητες μετα απο αυτο.Μεταξυ αλλων.
    Η κοπελα απο τοτε ενω ηταν για 12 ή τοσο χρονια μια πολυ καλη υποτακτικη τωρα ειναι Domme ή τελος παντων προσπαθει να ειναι, ή προσπαθει να πεισει τον εαυτο της οτι ειναι, ή κατι αντιστοιχο....

    2η Ιστορια
    Η κοπελα ειναι τωρα 24 χρονων.
    Ηταν σε D/s σχεση για 2 χρονια και ο κυριος την κακοποιουσε τοσο που ενα βραδυ πηρε ενα σφυρι και της εσπασε ολα τα κοκαλα στο δεξι της χερι απο τον καρπο και κατω.
    Την εδερνε συνεχεια και με την "δικαιολογια" οτι εκαναν breath play την αφηνε να παθαινει κρισεις απο τις οποιες δεν μπορουσε να την συνεφερει.


    Κατα βαση δεν με νοιαζει αν αυτα που εγραψα ακουγονται υπερβολικα ή αν καποιοι θα σκεφτουν "μα καλα και αυτες δεν ειχαν μυαλο , δεν εβλεπαν " και αλλα τοσα που ολοι λεμε ελαφρα τη καρδια ενω ολοι και ολες εχουμε κανει υπομονη για τον ταδε ή δεινα μαλακα ή μαλακισμενη που μας απατησε ή δεν ξερω και εγω τι αλλο και ενω ολοι εχουμε ακουσει οτι καποιος που κακοποιειτε δεν μπορει να το δει αμεσα ή δεν το παραδεχεται.

    Οποτε αγαπητε Seduction εγω, ταπεινα εχω να σου πω το εξης.
    Επειδη το Σαββατο που μας περασε ειδα κοσμο απο το φορουμ, συμπαθητικους, χαμογελαστους και καλους ανθρωπους δεν θα γουσταρα να αφησω μια απο αυτες τις γυναικες να παει σε καποιον που εχει χαρακτηριστει ως red flag ή yellow flag ή που εμενα μου αναβει περιεργα λαμπακια χωρις να πω τιποτα επειδη ειναι "και οι δυο νοημονες ενηλικες" και επειδη "εμπειρια ειναι" και αλλα τετοια.
    Δεν χρειαζετε να ζησουμε ολες τις κακες εμπειριες που υπαρχουν αλλωστε ετσι δεν ειναι?
    Αυτο νομιζω ειναι που μας ξεχωριζει εμας τους νοημονες ενηλικες απο τα παιδια οτι εμεις μαθαινουμε απο τα λαθη μας και οτι δεν χρειαζετε πλεον, να παθουμε για να μαθουμε.
    Ετσι δεν ειναι?
     
Thread Status:
Not open for further replies.