Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος El_Gato, στις 13 Ιουλίου 2008.

  1. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Είναι ευλογο το ερώτημα σου.

    Από το thread:
    "Απόρροια αυτών των αντιλήψεων ήταν να αρχίσω να θεωρώ ότι έχω τρανσεξουαλικές τάσεις. Το τελευταίο διάστημα παρασύρθηκα από αυτές τις αντιλήψεις, όπως πιστεύω και πολύ άλλοι άνδρες με παρόμοια φετίχ, φθάνοντας σε αντίφαση με τον εαυτό μου."

    Όταν ξεκίνησα την συμμετοχή στο forum, είχα ακόμη την εντύποση ότι είχα τρανσεξουαλικές τάσεις και επέλεξα αυτό το όνομα. Ακόμη δεν έχω αποφασίσει αν θα πρέπει να σβήσω αυτό το προφίλ και να φτιάξω ένα καινούργιο με καινούργιο όνομα.

    Στην πορεία και στην εξέλιξη της κουβέντας, προέκυψε ότι δεν είμαι crossdresser με την κλασσική έννοια του όρου, αλλά μάλλον σε αυτό που χαρακτηρίζεται goth androgynous, gender bender, metrosexual σε πιο φετιχιστική φαση.

    Πάντως ακόμη δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω με το προφίλ!!!
     
  2. hugger

    hugger Regular Member

    Καμμια φορα τα χανω εδω μεσα με τον πουριτανισμο ορισμενων, που προδιδει αν μη τη αλλο την τουλαχιστο κοινωνικα επιφανειακη τους εμπειρια, και ειδικα σε ενα φορουμ σαν κι αυτο που απευθυνεται σε ανοιχτομυαλους ανθρωπους, αντι να σπευδουν να λυντσαρουν οτι δεν καταλαβαινουν, να σωπαινουν και να περιμενουν μπας και μαθουν και τιποτα περα απο αυτα που η θεια φωτιση τους προικισε απο την ημερα μηδεν της ζωης τους. Ειναι κακο να πηγαινεις στην τριτη γυμνασιου χωρις να βγαλεις πρωτα το δημοτικο.
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Δημοτικό δεν το λένε εκεί που πάμε, στην Ελλάδα, για μεταπτυχιακά;
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Άλλαξε το ... στο είπα κι Εγώ, προ πολλού...
    Δεν είσαι αυτός, που νομίζεις ότι είσαι!!!  
    Το goth androgynous, gender bender, metrosexual, αυτα μάλιστα!!
    Διάλεξε και πάρε!!
     
  5. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Εμένα μου αρέσει το nick του ! Παραπέμπει σε Μπολσόι και τουτου και παπουτσάκια χορού - που απο μόνα τους είναι άλλου φετίχ ευαγγέλιο ! Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι η πρεμούρα ορισμένων να αλλάξει το nick του ... τι σας νοιάζει καλοί μου άνθρωποι πως διάλεξε να λέγεται; ας τον λένε και κοκκινοσκουφίτσα ... τι σας κόφτει;
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Εμένα προσωπικά δεν με κόφτει!!
    Είτε τον φίλο τον λένε Zizel_X, είτε Φώντα, ή Μαριγούλα, το ίδιο Μου κάνει.
    Είχα μια συζήτηση prive μαζί του κάποια στιγμή... οπότε αγαπητέ SensualTorturer επειδή δεν ξέρεις, καλύτερα τις παρατηρήσεις σου να μην τις κάνεις δημόσια, γιατί μπορεί να είναι και άστοχες αλλά και προσβλητικές.

    Επί του γενικότερου θέματος, που αναφέρει ο τίτλος του νήματος, έχεις να πεις κάτι?

    Αν ναι, έχει καλώς... Αν όχι, θα συναντηθούμε κάπου αλλού!
    Δεν μπορεί να χαθούμε!! Ειναι αδύνατον! Δεν θα το αντέξω!  
     
  7. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Σε αυτό το σημείο αισθάνομαι, αν όχι την υποχρέωση, σίγουρα την ανάγκη και την επιθυμία να ευχαριστήσω δημόσια τις Εύα (SM Art Lady), Tropical Storm και Soutzoukakia για το γεγονός ότι με βοήθησαν να αποκωδικοποιήσω το όλο προσωπικό μου ζήτημα και να βρω τον εαυτό μου. Απέδειξαν ότι υπάρχουν εδώ μέσα άνθρωποι οι οποίοι διαβάζουνε αυτά που λέει ο συνομιλητής τους και μπορούν να τον βοηθήσουνε στο να δει κάτι που ενδεχόμενος να του διέφευγε.

    Πιστεύω ότι αυτό αποτελεί και την καλύτερη απάντηση σε ερώτηση που μου έγινε για το, αν τελικά δεν φάω ban, θα συνεχίσω να γράφω στο φόρουμ. Υπάρχουν και άλλοι εξίσου αξιόλογοι συνομιλητές που έχουμε συναντηθεί σε άλλα σημεία και έχουμε ανταλλάξει οπτικές γωνίες. Όμως σε αυτό το συγκεκριμένο thread ήταν αυτές οι τρεις που με την εμπειρία τους μου έδωσαν την βοήθεια που πουθενά αλλού δεν θα μπορούσα να βρω. Και εν τέλει τέτοιες στάσεις εκπληρώνουν αυτό που πρέπει να είναι, τουλάχιστον για εμένα, ο σκοπός του φόρουμ: Η αυτογνωσία που μπορεί να κερδίζει ο καθένας.

    'Ενα τριαντάφυλλο σε κάθε μία από τα βάθη της ψυχής μου!!!
     
  8. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Αρνούμαι να αυτολογοκριθώ γιατί κάποιοι μιλάνε ιδιαιτέρως και μετά συνεχίζουν δημοσια ... αντίθετα θεωρώ ότι απο την στιγμή που ένα θεάμ βγαινει δημόσια, καλό θα ήταν να είχατε ενημερώσει .. το απαιτεί η ευγένια άλλωστε

    Υμέτερος
     
  9. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Μα κι εσείς αγαπητέ... Είχατε πάρει άδεια να μιλήσετε;
     
  10. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Σ'ευχαριστω παρα πολυ, γλυκε μου!  
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor


    Επίσης σ΄ευχαριστωώ πολύ Sweety!

    :date:
     
  12. MiB

    MiB Regular Member

    Αν κάποιος/α είναι πραγματικά sexy, τότε και πυτζάμες με παντόφλες να φοράει πάλι sexy θα είναι..