Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος El_Gato, στις 13 Ιουλίου 2008.

  1. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    +1000. Εγω μεσα. Δηλωνω πως το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    ....αλλωστε από καιρό το ειχα πει...

     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Τα βλέπω, και πάω και τα ρέστα μου...
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Αν ζητάς να επιχειρηματολογήσω, δε δύναμαι.

    Αλλά περίμενω να τηρηθεί η συνθήκη της Γενεύης περί αιχμαλώτων πολέμου, οι οποίοι μάλιστα έχουν υψώσει λευκή σημαία
     
  4. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Thelma, θα το γράψω και ξανά-γράψω: Ότι δεν μιλάω για την αντιγραφή του γυναικείου ντυσίματος (όπως αυτό έχει ορισθεί στον σύγχρονο Δυτικό κόσμο) από τους άντρες (crossdressing). Στην συνομιλία με την Εύα, την Tropical Storm και την Soutzoukakia ξεκαθαρίστηκε αυτό (posts #104-108). Ότι αυτό που εννοώ δεν είναι το crossdrssing. Μιλάω για την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του άνδρα να φορά ότι θέλει και να καλλωπίζεται όπως γουστάρει, χωρίς αυτό να είναι μεμπτό και χωρίς να βγαίνει ο οποιοσδήποτε και να πετάει σπόντες...

    Να σου δώσω ένα παράδειγμα: Φοράω ένα διχτυωτό μπλουζάκι, αυτό που φαίνεται πίσω από το sea-through δίχτυ είναι το ανδρικό κορμί μου. Φοράω ένα κολάν αυτό που τονίζεται είναι τα ανδρικά πόδια μου...Βάφω μαύρα τα μάτια μου και έχω αξυρισιά, σίγουρα το πρόσωπο μου δεν είναι γυναικείο!!!

    Εσύ δηλαδή θεωρείς ότι τα ρούχα και τα καλλυντικά σε κάνουν γυναίκα? Σίγουρα όχι. Οπότε ούτε εμένα τα ρούχα και τα καλλυντικά με κάνουν γυναίκα. Ούτε άνδρα με κάνουν παρομοίως. Εκτός και αν με το να βάλεις παντελόνι σου κόβεται η περίοδος και σου φυτρώνουν όρχεις και πέος. Σίγουρα όχι. Μόνο με την χρίση ορμονών γίνεται θηλυκοποίηση. Είναι ζήτημα αισθητικής επιλογής και ελευθερίας... ελευθερίας και πάλι ελευθερίας!!!
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

       
     
  6. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φε

    Μπορεις να φορεσεις οτι θελεις και δε μας πεφτει λογος. Οπως εχουν πει και αλλοι παραπανω, επαναλαμβανω κι εγω, γιατι θες με τοση επιμονη, να επικροτησουμε τη δικη σου αποψη? Τι σε νοιαζει αν οταν φορεσεις αυτο που σαρεσει, θα πεταξει καποιος σποντες? Εσυ το γουσταρεις και εκει τελος.
    Πες οτι γεννηθηκες σε λαθος εποχη και σε 50 χρονια ισως να κυκλοφορουν ολοι οι αντρες βαμμενοι, με κολαν και διχτυωτα.

    Δε γινεται ν'αλλαξεις ολο το κοσμο και να τον φερεις στα μετρα σου. Ο καθενας εχει τη αποψη του πανω στο θεμα αυτο και οσο κι αν επιμενεις δε προκειται να την αλλαξει. Δε γινεται στα καλά του καθουμενου ν'αρχισουν να μας αρεσουν οι αντρες με θηλυκα στοιχεια ντυσιματος, ουτε και να ντυθουν ολοι οι αντρες ετσι, για να νιωθεις εσυ καλα. Πες το διαφορετικη αποψη αισθητικης.
     
  7. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπέ

    Καταρχήν, χαίρομαι που συνομιλούμε με κανονικά.

    Να ξεκαθαρίσω ότι σε καμιά περίπτωση δεν ζητώ να ασπαστούν όλοι οι άνδρες την συγκεκριμένη αισθητική ούτε φυσικά ότι θα πρέπει να αρέσει σε όλες τις γυναίκες. Πρώτα από όλα δεν με συμφέρει διότι θα έπρεπε να βάφομαι κτλ κάθε μέρα!!!

    Η ελευθερία για την οποία κάνω λόγο, όπως αποδέχεται την μία αισθητική παρομοίως σέβεται και αποδέχεται και την άλλη πλευρά. Και εμένα προσωπικά υπάρχουν διαστήματα που μου αρέσει να αφήνω γένια και να χαϊδεύω τις πλούσιες τρίχες των ποδιών μου, όπως και υπάρχουν διαστήματα που μου αρέσει αυτή η αισθητική που χαρακτηρίζεται "ανδρόγυνη" (αν και έχω ενστάσεις για το αν πραγματικά είναι ανδρόγυνη), αλλά και διαστήματα που αναμιγνύω και τα δύο.

    Ότι και αν επιλέξω από τα 3 προ-αναφερόμενα παραμένω ο ίδιος άνθρωπος. Σε καμιά περίπτωση ούτε το "αρρενωπό" ούτε το "ανδρόγυνο" τονίζει ή αφαιρεί κάτι από το φύλο μου, όπως αυτό ορίστηκε βιολογικά και ούτε αλλάζει κάτι σε σχέση με τις ψυχολογικές σεξουαλικές μου ορμές. Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι είναι ζήτημα αισθητικής και μόνον αυτό. Το πλεονέκτημα είναι ότι έχω την ελευθερία να παίζω, είτε μόνος μου είτε με τις παρτενέρ μου, με την αισθητική. Το μειονέκτημα είναι ότι μερικές φορές δεν ξέρω τι να διαλέξω. Όπως και να έχει επιλέγω την ελευθερία κινήσεων και αισθητικής!!!

    "Το αντίθετο συγκλίνει και από τις διαφορές γεννιέται η πιο όμορφη αρμονία καθώς τα πάντα γίνονται κατ'έριν" Ηράκλειτος
     
  8. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Μέσα κι εγώ    
     
  9. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπέ

    Η ομοιοκαταληξία χαλάει την ποίηση όταν επιβάλλεται σαν κανόνας, αντιθέτως την συμπληρώνει όταν προκύπτει πηγαία.

    "Άκου πως η μάγισσα
    φτάνει σε οργασμό
    καθώς καίγεται
    πάνω την πυρά"
    ElGato – Απαγορευμένες Απολαύσεις (σήμερα το έγραφα) 
     
  10. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Ωραια λοιπον.....
    Ας συνεχισουμε (για λιγο) στην ομορφη ατμοσφαιρα που εχουμε φτιαξει.

    Μηπως μπορεις να μου εξηγησεις πως ερμηνευεις αυτο



    σε σχεση με τα παρακατω?

     
    Last edited: 19 Οκτωβρίου 2008
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Ο Ιούλιος Καίσαρας ήταν άνδρας ή γυναίκα;
     
  12. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπέ


    Εδώ γράφουμε καυτή ανομοιοκατάληκτη ; :ρρρρρρ



    Ο Ιθπανός κροθΓκάτο
    μουρλοΜπάρρουζ
    αν διάβαζε
    αστειχάκια δεν θα 'γραφε
    πάνω στην πυρά