Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος El_Gato, στις 13 Ιουλίου 2008.

  1. Εμμα δεν μαλώνουμε συζητάμε.
    Η ένσταση τώρα δεν είναι για την συγκεκριμένη οπτική αλλά γιατί
    ο νηματοθετης επιμένει τόσο πολύ. Συζητά όσο το θέμα είναι προς συζήτηση
    G.E Η παρατήρηση σου σχετικά με την επιμονή του θα είχε ίσως κάποιο
    νόημα αλλού και όχι εδώ που έχουμε γράψει μια βιβλιοθήκη της Αλεξάνδρειας
    για το bdsm και για τις παραλλαγές του και για τους χιλιάδες τρόπους που
    μπορεί να το δει κανείς. Ο el gato μας εκανε εντυπωση η μας πείραξε?
     
  2. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Καταρχήν σε ευχαριστώ!!!

    Θα απαντήσω αρχικά μονολεκτικά: ΟΧΙ, δεν είναι ανδροπρεπές φετίχ. Ανδρικό ναι, ανδροπρεπές ΟΧΙ.

    Διότι και οι ίδιοι οι cross το κάνουν για να αποδώσουν οπτικά και θεατρικά την εικόνα & ρόλο της γυναίκας. Επιπροσθέτως στην πλειοψηφία τους επιλέγουν τον παθητικό ρόλο είτε με πέος είτε με strapon, παίζοντας τον φυσικό ρόλο της γυναίκας. Επίσης βασικό μέλημα ενός σωστού cross είναι να κρύβει τα ανδρικά χαρακτηριστικά του με περούκα και πούδρα π.χ., να μην τονίζει το πέος του ή να το κρύβει και να φοράει σουτιέν. Αυτά αποτελούν χαρακτηριστικά που αποσκοπούν στο να δημιουργήσουν την εικόνα της γυναίκας και αποτελούνε μία θεατρική απομίμηση της θηλυκότητας και με βάση τον συντελεστή επιτυχίας αποτελούν θηλυκοποίηση. Μία θηλυκοποίηση για την οποία οι cross πασχίζουν και καλά κάνουνε!!!

    Αυτές τις διαπιστώσεις τις έβγαλα συζητώντας αρκετές ώρες με πάλαι ποτέ "φιλενάδες". Προσωπικά όταν δοκίμασα να βάλω σουτιέν το πέταξα από πάνω μου, έβαλα μερικές φορές ύστερα από πολλές αντιρρήσεις περούκα αλλά αισθάνθηκα σαν καρναβάλι. Δεν μου βγαίνει ο παθητικός ρόλος και πάντα ακόμη και σαν "cross" μου άρεσε στις photos (που χρησιμοποίησα σε γνωριμιάδικα site) να δείχνω το πέος μου. Μάλιστα για αυτό το τελευταίο είχα πολλά πεσίματα από "cross" μιας και σπανίζουν ιδιαίτερα οι ενεργητικές cross. Μάλιστα, όταν είπα την άποψη μου στις "φιλενάδες" για το ανδροπρεπές, μου απάντησε ότι "φυσικά αισθάνεσαι έτσι, αφού εσύ δεν είσαι sissy boy, από την αρχή φαινόσουνα ότι δεν είσαι σαν εμάς".

    Αυτό που έχω είναι ότι μερικές φορές μου βγαίνει ένας φετιχισμός με κάποια ενδύματα, αλλά και αυτό ως ένα kinky παιχνίδι και όχι ως μία αντιγραφή - θεατρική απόδοση της γυναίκας. Επιπροσθέτως φοράω στην καθημερινότητα μου (όχι πάντα, αλλά όποτε μου βγαίνει) κάποια ενδύματα (π.χ. δίχτυα, γάντια) αλλά και καλλυντικά όχι για να γίνω γυναίκα αλλά ως ένα κομμάτι μιας dark/goth punk αισθητικής. Πάντα είναι όλα μαύρα, άγρια και σκοτεινά. Ποτέ δεν θα έβαζα κάτι ανοιχτόχρωμο, κάτι trendy γυναικείο, κάτι φλούφλικο. Ούτε ποτέ θα έβαζα κάτι ανδρικό trendy αισθητικής γιατί και αυτά μου φαίνονται στην υποκειμενική μου γνώμη φλούφλικα. Από αυτά που γράφω σε αυτήν την παράγραφο, ξεκίνησα τις παρενδυτικές μου αναζητήσεις και εκεί καταλήγω πάλι.

    Sorry, αν απαντώντας στο ερώτημα σου ξέφυγα, αλλά αυτήν την στιγμή γράφω αυθόρμητα, πηγαία και αυτοβιογραφικά.

    Και απαντώ πάλι ότι το crossdressing όπως το όρισες και όπως ορίζεται, είναι θηλυκοποίηση. Με τον όρο crossdressing εννούσα άλλο πράγμα, την ελευθερία του άνδρα να βάζει ότι θέλει, ακόμη και ότι θεωρείται γυναικείο (αναζητώντας ισότητα με την γυναίκα ως προς τις επιλογές) χωρίς αυτό να αποσκοπεί στο να αφαιρέσει την ανδρική του ταυτότητα και να κρύβει τα ανδρικά του χαρακτηριστικά.

    Και πάλι σε ευχαριστώ!!!
     
  3. Emma

    Emma Contributor

    Ένας ντόπιος κι ένας εκ του εξωτερικού  
    O ένας goth-ish και ο άλλος metrosexual. Εσύ, απ' όσο έχω καταλάβει, είσαι κάπου στη μέση αυτών των δύο στυλ.

     

     

    Mε sarong
     

    Mε ροζ βερνίκι νυχιών
     
     
  4. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Όχι είμαι στο πρώτο, το goth, αν και το παράδειγμα σου είναι ατυχές!!! Όχι και goth-ish ο Κοργιαλάς!!! Emo τις κακίας ώρας που το παίζει goth. Μας αντιγράφει κακίστως για εμπορικούς λόγους!!!

    Τέλος πάντων. Κάτι από την πρώτη photo.
     
    Last edited: 20 Οκτωβρίου 2008
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!


    Άμα κρίνω από τη φωτο στο profile ,είσαι πιο cult από το πρώτο..και ούτε goth..punk σε κόβω..
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Εγώ, με φούστα-μπλούζα

     

    Και με ταγεράκι

     
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπέ

    Υπονοείς πως είμαι κίνκυς;;; 

    Εξαιρετικό!Η μαμά μου αγόραζε τις κολώνιες σου  
    (αυτόγραφο!)
     
    Last edited: 20 Οκτωβρίου 2008
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Ένα 5(Cinque) στον κύριο...και την πένα μου!
     
    Last edited: 21 Οκτωβρίου 2008
  9. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπ

    A μη με μπερδεύεις με τα ονόματα!   Το στυλ γενικά όμως το 'πιασα!   Αν και τελικά αυτό που είπε ο Incomplete_ makes more sense (σχετικά με το punk).


    Όχι δεν υπονοώ κάτι τέτοιο......

























    Στο λέω ευθέως  
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Αυτό ήταν!Πάω να κάνω σεξ...Τα λέμε μετά(πειραμα κατα πόσο παίζει "μάτι" εδώ μέσα..)
     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Πασίγνωστοι emo μεταμφιεσμένοι σε metrosexuals.

     
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Φοβούμαι ότι και πάλι τα μπλέξατε, ίσως είναι ώρα να επισκεφθείτε τον οφθαλμίατρό σας...
    Η ως άνω εικονιζομένη είναι η εξαδέλφη σας Ευφροσύνη, λίγο μετά την αποφοίτησή της από τη Γαλλική Σχολή Θηλέων. Θα έπρεπε να θυμάστε, ότι η πρώτη φωτογραφία είχε τραβηχθεί γιά διαγωνισμό γιά την επιλογή της περικαλλούς νεάνιδος που θα κοσμούσε την συσκευασία των σιγαρέττων "Sante"...

    Εσείς είστε εδώ, στην κάτωθι φωτογραφία (της ίδιας περιόδου), δεξιά. Είναι τότε που είχα έλθει να σας παραλάβω από τον Σταθμό Λαρίσσης μετά την περί λιμπερτινισμού διάλεξή σας στους εξεγερμένους αγρότες του Κιλελέρ: