Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το 'De Profundis' της γυναίκας...κότας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 23 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Lady Rodanthe

    Lady Rodanthe Regular Member

    Το ωχ γιατί το λες? Λες ειρωνείες? Επειδή βλέπω ότι κάνεις τον έξυπνο σου λέω ότι δεν είσαι. Αν ήσουν έξυπνος θα ήξερες ότι ενας κύριος δεν κατηγορεί ποτέ άλλους κυρίους
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    κύριoι ........κλποί... συγγενείς…Γιατί τόση κακία?  
    Τι πάθατε και παιδεύεστε τελευταία, στο να προσπαθείτε (γιατί στην προσπάθεια μένει), να υποβιβάσετε ανορθόδοξα και με ευτελείς τρόπους λεκτικούς και μη, κάποιους ανθρώπους ανεξαρτήτως φύλου, που στο παρελθών γι αυτούς θρέφατε άλλα και καλά συναισθήματα?

    Τς Τσ τσ… 
    Φαντάζεστε μήπως ότι αυτό σας δίνει πόντους ή μπόι ή μήπως φαντάζεστε ότι προσθέτει στην εικόνα και την γοητεία σας...με λίγα λόγια ότι σας κολακεύει?
    Προσωπικά πιστεύω δεν σας προσφέρει σε τίποτε απ΄όλα αυτά...και καταφέρνετε τα αντίθετα!!

    Στο νήμα αυτό, απλά εκτέθηκε το γεγονός της ύπαρξης και αυτού του τύπου γυναίκας. Δεν το προσωποποίησα αν και θα μπορούσα, αφού κάτι είχα στο μυαλό μου όταν το έγραφα… Τι να κάνουμε τώρα? Άπειρα τα παραδείγματα το γνωρίζουμε όλοι….

    Κάπου αλλού στο forum, έχει εκτεθεί ο τύπος της γυναίκας "σκύλας", της "καριόλας" κλπ!!
    Εσείς κύριε, γιατί παρεξηγηθήκατε και κάνετε ωσάν "κόκορας λυράτος"?
    Γιατί "μυγιασθήκατε", που λένε? Γνώμη Μου είναι ότι παρασυρθήκατε από κάποιο..."κοτέτσι"...δεν εξηγείτε αλλιώς!

    Η μήπως να υποθέσω ότι κάποιοι ζηλέψατε την φήμη και την δόξα που έχουν οι κότες και με προκαλείτε νʼ ασχοληθώ και με τους άντρες ως "λυράτα κοκόρια"...
    Μην ανησυχείτε μπρέ!!! Σας το υποσχέθηκα αλλά μη Μου βιάζεστε!!
    Θα γίνει και αυτό οσονούπω …. "Κοντός ψαλμός αλληλούια" που λένε…

     
     
    Last edited: 27 Σεπτεμβρίου 2008
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Το 'De Profundis' της γυναίκας...κότας

     
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ρωτα,να μαθεις.
     
  5. s/m

    s/m Regular Member

    με τοσα που διαβασα θα παω να φαω εναν κοκορα κρασατο και μια κοτα στρουμπουλη. !!!
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

     
    Ζηλεύω!
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Το 'De Profundis' της γυναίκας...κότας

    Εύα μου, γιατί ωρύεσαι, και, κυρίως, γιατί μυγιάζεσαι; Εγώ είμαι ο "μυγιασμένος" εδώ, ή εσύ;

    Επειδή ακριβώς υπέθεσα ότι υπήρχε η πιθανότητα να το πάρεις προσωπικά, γι' αυτό και το ποστ μου αρχίζει με τη φράση "σχολιάζοντας τελείως γενικά και σε καμμία περίπτωση συγκεκριμένα". Εσύ, γιά ποιό λόγο συμπέρανες, ότι είχα στο μυαλό μου εσένα, μιλώντας γιά "κυρίες" και "Κυρίες" γενικά, και τη στιγμή που συνομιλούσα με κάποια άλλη κυρία;

    Στην ουσία του πράγματος (το ότι δηλαδή ο σεβασμός πρέπει να κερδίζεται), διαφωνείς; Αν όχι, δεν κατανοώ το γιατί θίχτηκες... Εκτός κι αν έχεις συνδέσει στο μυαλό σου, τον εαυτό σου με το κεφαλαίο "Κ". Αν το θεωρείς "σήμα κατατεθέν" σου. Αν αυτό συμβαίνει, λυπάμαι, αλλά σφάλλεις. Το "Κ", δεν είναι ιδιοκτησία σου. Άντε να πω, ότι μπορεί να διεκδικείς πνευματικά δικαιώματα γιά τη χρήση του "Ε" ή του "Μ", που εν μέρει η χρήση τους στα κείμενά σου, είναι, πράγματι, δική σου πρωτοτυπία. Εγώ όμως, δεν μίλησα γι' αυτά... Εγώ γιά το "Κ" μίλησα, που, θες δε θες, το διεκδικούμε πολλοί. Και επίσης, θέλουμε δε θέλουμε, κάποιοι άλλοι κρίνουν αν το αξίζουμε ή όχι...

    Με το νήμα σου αυτό, δεν νομίζω να ασχολήθηκα καθόλου έως εδώ, με εξαίρεση κάποια ανώδυνα καλαμπουράκια που ανταλλάχθηκαν, παντελώς άσχετα με το θέμα, όπως συμβαίνει άλλωστε στην πλειοψηφία των νημάτων αυτού του φόρουμ. Το μόνο σχετικό που έχω γράψει ως τώρα, είναι τα συγχαρητήριά μου, γιά την επιλογή του τίτλου.

    Δεν βλέπω λοιπόν το πού "παιδεύτηκα" να σε υποβιβάσω (δεν νομίζω ότι οφελεί πλέον να μιλάμε σε τρίτο πρόσωπο, π.χ. "κάποιους ανθρώπους ανεξαρτήτως φύλου, που στο παρελθών γι αυτούς θρέφατε άλλα και καλά συναισθήματα"), αν και βεβαίως, τα λεκτικά τερτίπια που ανέφερες, ουδόλως με κουράζουν. Όσο γιά τα αισθήματα και τα συναισθήματα, σε τίποτε δεν έχουν αλλάξει, όπως σου έχω ξαναπεί και κατ' ιδίαν, οι διαδικτυακές κόντρες σχεδόν ποτέ δεν είναι αρκετές γιά μένα γιά να συμβεί κάτι τέτοιο, και ιδίως με ανθρώπους που έχουμε συναναστραφεί και real time. Επί τη ευκαιρία, ακόμη περιμένω εκείνο το pm σου (στο τελευταίο που σου έστειλα ουδέποτε απάντησες), γιά να βρεθούμε από κοντά, και αν υπάρχει το οποιοδήποτε πρόβλημα μεταξύ μας, είτε οφείλεται σε ουσιαστικούς λόγους, είτε σε παρεξήγηση, να το λύσουμε... Πού είσαι, τόσο καιρό;

    Πάντως, γιά να μην το ξεχάσω, πιστεύω τώρα να καταλαβαίνεις, επειδή εγώ μιά ερώτηση, τελείως άσχετη με σένα έθεσα, σε κάποιο τρίτο πρόσωπο, ξεκαθαρίζοντας μάλιστα εξ αρχής ότι μιλάω γενικά, αλλά παρ' όλ' αυτά εσύ θίχτηκες, επειδή φαντάστηκες ότι εσένα είχα στο μυαλό μου, ότι νήματα όπως αυτό, όπου καθυβρίζονται ("περιγράφονται" θα πεις βεβαίως εσύ... Ναι, αλλά με τα μελανώτερα χρώματα) άνθρωποι χωρίς να κατονομάζονται, τίποτε καλό δεν έχουν να προσφέρουν, εκτός ίσως, από το να βγάλει κάποιος τα απωθημένα του, δαιμονοποιώντας καταστάσεις, και λέγοντας τα πράγματα όπως ακριβώς του αρέσει, χωρίς δυνατότητα ούτε σοβαρού αντιλόγου, ούτε ελέγχου περί του πόση σχέση υπάρχει ανάμεσα στα λόγια του και την πραγματικότητα... Το μόνο λοιπόν που σίγουρα θα προκύψει από κάτι τέτοια θέματα, είναι, αναμφίβολα, παρεξηγήσεις... Είδες, ότι η female παρεξηγήθηκε μ' αυτά που έγραψες. Δεν λέω, κακώς ίσως, αφού εσύ, όπως είπες, δεν την συμπεριλάμβανες στις "κότες". Πάντως, παρεξηγήθηκε. Πιστεύεις ότι βγήκε κάτι καλό απ' αυτό; Ή ότι κάτι τέτοιες παρεξηγήσεις, δεν αφήνουν στο βάθος κάποιες αμφιβολίες (έστω κι αν λυθούν) και κάποιες πικρίες (έστω κι αν -επιφανειακά- ξεχαστούν);

    Τώρα, ως προς τα "κοτέτσια" και τα "κοκόρια", ξέρεις πολύ καλά ότι ως προς εμένα τουλάχιστον δεν κολλάνε πουθενά, και ο μόνος λόγος που τα γράφεις, είναι ο εντυπωσιασμός και η δημιουργία σύγχυσης, στα μάτια όχι φυσικά αυτών που ξέρουν, αλλά αυτών που δεν ξέρουν, πρόσωπα και πράγματα. Ειδ' άλλως, ότι έχεις να πεις σε παρακαλώ (βλέπεις; δεν σε "προκαλώ") να τα πεις τώρα, ανοιχτά και επώνυμα, προσωποποιώντας τα (είπες ότι και σ' αυτό το νήμα θα μπορούσες, αλλά δεν το κανες, αλλά αμφιβάλλω), και χωρίς να μιλάς με γενικότητες που δεν έχουν την παραμικρή βαρύτητα. Σε διαβεβαιώ, ενώπιον όλων, ότι σε καμμία περίπτωση, ότι κι αν μου προσάψεις, δεν θα ζητήσω ούτε διαγραφή, ούτε ποινή, ούτε κανενός είδους προστασία από κανέναν (και ας μη σκεφτεί κανείς ότι μπορεί να έχω καλές σχέσεις με το administration και να με καλύψουν, διότι είναι πασιφανές ότι δεν έχω).

    "Κοντός ψαλμός Αλληλούια" λοιπόν, όπως είπες. Εδώ είμαι, και περιμένω. Άντε, να δούμε...
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ευχαριστώ που έκανες τόσο κόπο να Μου γράψεις ολ΄ αυτά...και να ξεκαθαρίσεις το θολό και τεταμένο τοπίο. Το εκτιμώ!

    Αυτό που έγραψα αφορά όσους θέλουν να διαβάσουν το "Λυράτα Κοκόρια" όποτε αποφασίσω να το γράψω. Δεν είναι απειλή... απλά είναι ενημέρωση.
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Το 'De Profundis' της γυναίκας...κότας

    Χαίρομαι που τα εκτιμάς.

    Όσο γιά τα κοκόρια, ασχέτως του πότε θα εκκολαφθούν, απ' ότι καταλαβαίνω δεν θα με αφορούν, αφού προφανώς, σε μένα προσωπικά, δεν έχεις κάτι να προσάψεις. Σωστά;

    Κι όλ' αυτά που έγραψες στο προηγούμενο ποστ, τί θέλεις να τα κάνω; Έτσι, απλά, να τα ξεχάσω;

    Θεωρείς ότι το να περιμένω να πεις π.χ. "Εντάξει MindMaster, είχα παρεξηγήσει τις προθέσεις σου, τώρα που κατάλαβα, πιστεύω ότι κακώς σου έσουρα τα εξ αμάξης", θα ήταν υπερβολική απαίτηση;
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Το 'De Profundis' της γυναίκας...κότας

    Βρήκα που θα κάνουμε τη συνάντηση!!

    Στα KFC!!!!!!!
     
  11. Re: Απάντηση: Το 'De Profundis' της γυναίκας...κότας

    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!! 
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Νομίζω ότι το θέμα με κάποιο τρόπο τακτοποιήθηκε...

    Yesssssssssssss!!!!!!!!