Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τρίο και συναισθήματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος AmateurGuy, στις 7 Σεπτεμβρίου 2019.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    πηγααινε και βαλε like σε ενα ποστ που εξυμνει την χρυση αυγη και θα καταλαβεις τι συνεπειες εχει.
    το λεω προβοκατορικα. Τιποτε αλλο.
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Η διαφορετική άποψη δεν είναι πρόβλημα, το αντίθετο, είναι αναμενόμενη και καλοδεχούμενη.

    Όμως στα λεγόμενά σας είναι εμφανής μια αντίφαση: "λέω την άποψή μου και αυτή ισχύει για μένα" - είπαμε, θεμιτό - και ταυτόχρονα "προσπαθώ να μειώσω την διαφορετική άποψή των άλλων". Κανείς άλλος δεν το έκανε.

    Αν θέλετε αναφορές από δικές σας αναρτήσεις του παρόντος νήματος, ευχαρίστως να σας δώσω. Πάνω από μια. Αλλά ελπίζω πως δεν χρειάζεται, γιατί εδώ είναι το νήμα. Όλο γραμμένο.
     
    Last edited: 28 Οκτωβρίου 2019
  3. tithon

    tithon Contributor

    από την πόλη έρχομαι και στην κορφή καν' έλα.
    γνώμη μου.  
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    "Και ως γνωστό οι δικές μου αντιλήψεις έχουν συνοχή και συνέχεια, άρα είναι οι σωστές."
    Κάτι τέτοιο διαβάζω ανάμεσα στις γραμμές.
    Ξέρω πολλές μαλακισμένες αντιλήψεις που έχουν συνοχή και συνέχεια, όπως και συνέπεια, αυτό όμως δεν τις κάνει σωστές.
    Η φασιστική ιδεολογία είναι πολύ συνεπής στις αρχές της για παράδειγμα.

    Η αλλαγή μιας άποψης δυνητικά μπορεί να απορρέει από την εξέλιξη ενός ανθρώπου και συνεπακόλουθα των απόψεων του.
    Για παράδειγμα, χθες ήταν κάποιος Κ, σήμερα είναι Μaster. Μπορεί να αλλάξει σε κάποια πράγματα τις απόψεις του.

    Κι εμένα μου άρεσαν τα τρίο και μετά μου ξεάρεσαν.
    Και έχω κι ένα απωθημένο ακόμη και δεν ξέρω τι θα το κάνω.
    Πρέπει να απολογηθώ κάπου γι αυτό;
    Ή δικαιούμαι να αλλάξω γούστα και γνώμη; 
     
  5. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Τρανή απόδειξη για το ποιος επιζητά καυγά !
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    οχι. Να κανεις αυτο που θες και σου αρεσει με αυτους/αυτες που θες και ειναι στο ιδιο μηκος κυμματος με εσενα.
    Ο Φασισμος,ναι ειναι προβλημα. Τον βιωνουμε καθημερινα. απο τους δηθεν "ανοιχτομυαλους" που βλεπουν τον χαβα τους σαν Μονη Φωτεινη Αληθεια.
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Εντελως. Τρανη. και τραγανα καστανα.
     
  8. estarian

    estarian New Member

    Like στο προτελευταιο post.
    Παντως, αν δεν δεχεστε την διαφορετική άποψη, με τι μυαλά θέλετε και παρτούζα??

    Ηρεμα ρωταω
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Like  
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε παρτούζα με άτομα που έχουν τις ίδιες με μας απόψεις?
     
  11. Για να παίζει και ξύλο ταυτόχρονα...  
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    περιέχει λογικό άλμα η διατύπωση σας, εκτός και είναι βιωματική.

    η εκβιασμένη αναζήτηση νοήματος δεν είναι ανάγνωση μεταξύ των γραμμών.

    που τις καθιστά μαλακισμένες η διαφωνία σας; η αδυναμία κατανόησης απόψεων; κάτι άλλο;

    κάνετε λάθος, αλλά δεν είναι σπουδαίο λάθος, είναι απλά θεωρητική έλλειψη. είναι αντιφατικά, πρωθύστερα και εκλογικευτικά δομημένη.

    η αλλαγή μιάς άποψης διαφέρει ουσιαστικά απ την ταυτόχρονη διατύπωση δύο αλληλοαναιρούμενων απόψεων.