Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τρανσεξουαλ Κυριαρχος..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Antzi26, στις 26 Φεβρουαρίου 2007.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Eχεις δικιο να αναρωτιεσαι MasterJp. Δεν το διευκρινησα επειδη θεωρησα οτι αρκετοι θα καταλαβουν το τι εννοω "δυεισδυση".
    Οταν Εγω εννοω δυεισδυση στην προκειμενη περιπτωση, αναφερομαι σ΄αυτη που γινεται με τους κλασικους γνωστους τροπους.
    Το να χρησιμοποιησει μια Κυρια το υποτακτικο της, σαν δονητη η σαν αλλο σκευος ηδονης προς ικανοποιηση της, δεν ειναι σαφως μια πραξη υποταγης, αλλα Κυριαρχιας απο μερους της. Εξ αλλου το Εχω αναφερει ξανα αυτο.

    Απαντήσεις στις ερωτησεις που αφορουν την σκηνη που περιεγραψες:

    1. Προκειται για δυεισδηση με εντονο το στοιχειο της Κυριαρχιας.
    2. Εχει ικανοποιηθει η Κυρια με τον τροπο Της.
    3. Ο υποτακτικος ικανοποιειται εγκεφαλικα - αλλα Ποιος ενδιαφερεται? (Μεγαλη του τιμη).
    4. Υποταγμενος νοιωθει ο υποτακτικος που εχει χρησιμοποιηθει σαν σεξουαλικο αντικειμενο.
     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    Εδω νομιζω πως δεν λες (εσυ ειδικα) την αληθεια.. Σε ενδιαφερει και σε παραενδιαφερει η ικανοποιηση του , οπως ενδιαφερει και τον ιδιο, γιατι ακομα και μεσα απο μια φαινομενικα μονοπαντη ικανοποιηση, ξερεις, ξερω, ξερουμε πως αν δεν δωσεις δεν παιρνεις εστω κι αν η δυναμικη της κλινει σαφεστατα στα δικα σου μετρα..

    νομιζω πως νοιωθει υποταγμενος και παιρνει ικανοποιηση απο αυτο, οχι μονο οταν χρησιμοποιειται ως σεξουαλικο αντικειμενο αλλα γενικοτερα, οταν εχει τη δυναμη να παραδωσει τον ελεγχο του μυαλου του και του κορμιου του σε καποιον αλλον..

     
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    θυμαστε ενα τραγουδακι του Λ. Πανταζη ? .... :
    "δωσ'μου κι'αλλο , κι'αλλο ...." ...
    τωρα δηλαδη τι θελετε στο νημα τουτο ? ..... και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο ? ......
    Και δεν ειμαι ουτε ρατσιστης ουτε και κλειστομυαλος .... ουτε μπορουμε να δουμε μεσα απο το ιδιο γυαλι και την γυναικα Κυριαρχο και την τρανσεξουαλ Κυριαρχο .. επουδενη ....... δεχομαι τα παντα φτανει να μου συστηθουν με το ονομα τους ... δεν μπορει να λες τον δεσποτη Παναγιωτη και να ειμαστε στην ιδια κατηγορια σεξουαλικων προτιμησεων .... δεν ειναι το ιδιο να βλεπω "τον Μεγαλο" το πρωι στην τουαλετα και να του λεω "καλημερα καλε μου φιλε" .... και ο αλλος να τον βγαζει να τον κοπαναει στον νιπτηρα και να φωναζει "σε μισω σε μισω σε μισωωω" ...
    Και για να μην βγει κανεις και πει "μα εδω μιλαμε για Κυριαρχεια" ... θα διαχωρισω τα πραγματα μεταξυ γυναικας Κυριαρχου και τρανσεξουαλ Κυριαρχου , μια και εξω ... σας ρωτω : Ποιες (ή μαλλον ποσες) γυναικες Κυριαρχοι εχουν ενταξει τον σοδομισμο τους , στις συνηθεις ερωτικες πρακτκες τους με τον εραστη τους ?... και αν το κανουν αλλα σπανιοτατα , ποιες οι απαραιτητες προυποθεσεις για να το κανουν ? .....
     
    Last edited: 23 Μαρτίου 2007
  4. pathiaris_skorpios

    pathiaris_skorpios New Member

    Απάντηση: Τρανσεξουαλ Κυριαρχος..

    Φυσικα και μπορει να ειναι μια trans αφεντρα... είναι το ιδανικό...σε ένα σώμα 2 διαφορετικά φύλλα... εγώ πάντως θα τρελλενόμουν... 
     
  5. sw

    sw

    Oταν κανεις βρισκεται μεσα σε ενα τοσο αχανη,συνθετο και πολυμορφο χωρο οπως το BDSM με τοσες ,αντιστοιχα ,ιδιαιτεροτητες και αντιμετωπιζει ρατσιστικα οποιαδηποτε ιδιαιτεροτητα που δεν εκφραζει τον ιδιο , τοτε νομιζω πως "εχει χασει την μπαλα"...Δηλαδη δεν καταλαβα,η δικη του ιδιαιτεροτητα ειναι ΟΚ; Πιθανο και μεσα στην κοινοτητα να υπαρχει μια μειοψυφια (ελλαχιστη ελπιζω) που να δυσφορει ,αλλα υποσυνολλο της κοινωνιας ειμαστε δεν εχουμε τον ελεγχο του απολυτου. Πιστευω πως σαν Τrans δεν περιοριζεται καποιος να εκφραζεται με οποιοδηποτε απο τα status της κοινοτητας .
     
  6. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Με βρισκεις εντελως αντιθετη!
    Ειναι φυσικα υποκειμενικο το ο,τι θα πω , ομως εγω προσωπικα στον δικο μας χωρο αυτο δεν το συναντησα.
    Για εμενα οι ανθρωποι στον χωρο μας ειναι ανωτερου επιπεδου, και οχι κατινοι και ρατσιστες.
     
  7. sw

    sw

    Eντελως αντιθετη; Νομιζω πως λεμε ακριβως το ιδιο πραγμα. (εκτως και αν δεν αναφερεσαι στο δικο μου ποστ).
     
  8. AlucarD [s.m.]

    AlucarD [s.m.] New Member

    Εγώ προσωπικά τρέφω μια ιδιαίτερη αδυναμία στις trans
    και πόσο μάλλον στισ trans αφέντρες.Πιστεύω ότι είναι πολυ πιο θαραλέες κ οτι έχουν και παραπάνω <<αρχίδια>> από πολλούς ακόμη κ μένα διότι π.χ. εγώ έχω μια μικρή ιδιαιτερότητα έτσι, την υποταγή΄/υποτακτικότητα και λατρεία του <<θυληκού>> και φοβάμαι να την δηλώσω δημόσια στο εργασιακό μου και κοινωνικό μου περιβάλλον, ενώ όι trans έχουν το θάρρος και δηλώνουν τη σημαντική αυτή τους ιδιαιτερότητα σε όλο το κόσμο, δεχόμενες τόση επιθετικότητα και αποστροφή απο μεγάλο μέρος του αηδιαστικά πουριτανού ελληνικού λαού.Γιατί για μένα δεν υπάρχει gay αλλά υπάρχει gay χαρακτήρας.Και κάθε ελληνάρας που το παίζει αρσενικό και κράζει την <<διαφορετικότητα>> έιτε τον παίρνει τα βράδυα είτε όχι (θα τον πάρει αργά η γρήγορα ειναι δεδομένο) είναι gay χαρακτήρας .Κάποιος που αισθάνεται γυναίκα προτιμώ να τον βλέπω με τακούνια και καλσόν παρά με κουστουμάκι κ γραβάτα και το stringάκι κρυμμένο μέσα απ το παντελόνι.
    Όσο αναφορά το χώρο του bdsm ρατσισμός ως προς τις trans δεν υφίσταται και δεν υπάρχει ακόμα κι αν μιλάμε για την Ελλάδα.Όποιος σκέφτεται έτσι κακώς βρίσκεται σε αυτήν την κοινότητα και καλά θα κάνει μετακομίσει γιατί ο χώρος αυτός δε τον αντιπροσωπέυει.
    Οι trans αφέντρες συγκεκριμένα είναι ιδιαίτερα περιζήτητες και αρεστές στη χώρα μας και δεν έχουν τίποτε να ζηλέψουν από τις βιολογικά γυναίκες Αφέντρες και σε πολλές περιπτώσεις τους βάζουν και τα <<γυαλιά>> θα έλεγα.
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αλλο η "δειλια" καποιου να δημοσιοποιησει τις σεξουαλικες του προτοιμησεις και αλλο το "θαρρος" να κανει σουλατσο στην Ιερα οδο με μινι φουστα .....
    αλλο να θαυμαζεις την Ντανα Ιντερνασιοναλ και να την χειροκροτεις και να την θεωρεις πολυ καλη τραγουδιστρια και αλλο να ειναι δασκαλα δημοτικου και να στελνεις το παιδι σου να μαθει γραμματα .... ετσι ? ... τον ρατσισμο εκει θα τον διακρινεις .... οταν το παιδι σου καθισει στο ιδιο θρανιο - παιξει με το γειτονοπουλο - παιδι της .... και οσοι μιλανε για ρατσισμο ... ειμαι απολυτα σιγουρος οτι το ιδιο κανουνε με τα Αλβανακια και το ιδιο θα κανουνε και με ομοφυλοφυλλους/τρανς/gay γονεις ..... ή εισαι ραστιστης στα παντα .η δεν εισαι πουθενα ... αυτο ειναι κανονας .... (πριν με πειτε κατι τεοιο εδω μεσα , γιατι εδω κανω τον δικηγορο του διαβολου , εκει εξω εχω δωσει μαχες εναντιων κλειστομυαλων) ....
    Περι κυριαρχιας ..... ο οποιοσδηποτε μπορει να εχει τον σαδισμο μεσα του .. αυτο δεν συνεπαγεται και κυριαρχεια ... μπορει να αρεσκεται σε ερωτικα παιχνιδια με κυριαρχικους ρολους ... ουτε αυτο τον κανει κυριαρχο ... εξαλου το να συρθει ενα ταπεινο σκουλικακι στα ποδια ενος προβατου δεν συμαινει οτι το προβατο γινεται λυκος εστω και αν στα ματια του σκουληκιου φανταζει δρακος της Κινας ....
    Το λεω αυτο γιατι εχω γνωρισει και γυναικα και αντρα κυριαρχο ... και πραγματικα διαθετουν προσωπικοτητα που καθηλωνει ... οχι με την σκληραδα ή την επιβλητικοτητα ... αλλα με την ηρεμια του προσωπου τους , τις γνωσεις τους , το "διαβασμα" που σου κανουν , σαν να σε ξερουν χρονια και το ποσο ανετα νιωθεις μαζι τους ......
    Τελος θεωρω την προσωπικοτητα ενος κυριαρχου οτι απεχει μακρα απο τον σοδομισμο ... πιστευω οτι για εκεινους η ερωτικη πραξη ειναι κατι που αντιπροσωπευει πολυ συγκεκριμενα συναισθηματα και αναγκες ... και σιγουρα ο σοδομισμος εστω και σαν θεαμα δεν ανηκει σε αυτα ....
     
  10. looking4Dom

    looking4Dom New Member

    σαν αντρας υποτκτικος μου αρεσει η transexual να ειναι κυριαρχος. εχει φυσικα και το extra εργαλειο για να σε βαλει στη θεση σου, δε νομιζετε? Περι ρατσισμου, αυτο το ειχα παλια. τωρα πια η αποψη μου εχει εξωμαληνθει. οπως ισος δεν ειναι ο τυπος μου μια γυναικα, ετσι μπορει να μην ειναι ενα trans.
     
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Κανω αυτο που θελω, δεν ενοχλω κανεναν και παντα βρισκω αυτο που θελω!
    Οσον αφορα τους ρατσιστες και τους "δηθεν" ας βουτηξουν το κεφαλι τους στην λεκανη τησ τουαλετας και ας πιουν νερο να καταπιουν τον ρατσισμο τους.
    Ειναι το καλλιτερο που μπορω να κανω για αυτους!
    Ειτε υπαρχουν ,ειτε οχι μου ειναι παντελως αδιαφορο!
     
  12. gianniotissklavos

    gianniotissklavos New Member

    δεν ξερω για το θεμα του ρατσισμου απεναντι στις trans στην bdsm κοινοτητα γιατι δεν εχει τυχει να γνωρισω καποια,αλλα εχω ζησει απο ατομα που πηγαν στη Συγγρου και τις κοροιδευαν τον ρατσισμο που εχει γενικα η ελληνικη κοινωμνια απεναντι τους.Παντως σε προσωπικο επιπεδο η προοπτικη συνευρεσης με μια tranns Αφεντρα αποτελει μια απο τις μεγαλυτερες φαντασιωσεις μου και εχω σκοπο να προσπαθησω να την κανω πραξη