Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τσούλες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος MasteR_PieR, στις 13 Οκτωβρίου 2008.

  1. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Τσούλες

    Εχτες το βραδυ εκει που τα πιναμε με το φιλο μου το Διονυση, τσιμπολογωντας σολωμο και μου εξιστορουσε το παθος του για μια φοιτητριουλα ονοματι Ελευθερια, εμπνευστηκα το παρακατω ποιημα.


    Σε γνωρίζω από την κόψη
    του σπαθιού την τρομερή,
    σε γνωρίζω από την όψη
    που με βία μετράει τη γη.


    Απ' τα κόκαλα βγαλμένη
    των Ελλήνων τα ιερά,
    και σαν πρώτα ανδρειωμένη,
    χαίρε, ω χαίρε, Ελευθεριά!



     
     
  2. Re: Απάντηση: Τσούλες

       
     
  3. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Τσούλες

    Αυτή η φοιτητριούλα η Ελευθερία ήταν αυθεντική ή ενοχική τσούλα ή σκλαβότσουλο?  
    (πάλι μπέρδεψα τις κατηγορίες γμτ)
     
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τσούλες

    Εγώ, σε στιγμές άφατης πικρίας, είχα γράψει:

    'Αχ κύριε, κύριε Μαλακάση
    ποιός θα βρεθεί να μας δικάσει,
    μικρόν εμέ κι εσάς μεγάλο
    ίδια τον ένα με τον άλλο;'

    Χρησιμοποιούσα τότε το ψευδώνυμο Κώστας Καρυωτάκης.
    Τους στίχους μου δεν είμαι βέβαιος ότι τους ενθυμούμαι επακριβώς.
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Τσούλες

    Βλέπεις, δεν είναι που ορισμένοι είναι αντιγραφείς, είναι και επιπόλαιοι.
    Δεν κάνουν καν τον κόπο να τσεκάρουν μήπως τυχόν είμεθα ακόμη εν ζωή...  
     
  6. Re: Απάντηση: Τσούλες

    Επειδή παρατήρησα ότι οι ομοιοκαταληξίες ξεκινούν από "α" προτείνω τον τίτλο "Μικρή Ασυμφωνία Εις Α Μείζον"...
     
  7. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Το κείμενο βρίθει στερεοτύπων και κοινοτοπιών, υφολογικά προδίδεται ένεκα αγχώδους επιτήδευσης και εννοιολογικά χαρακτηρίζεται ως αγλάισμα ανοησίας. Εικάζω πως ο/η συγγραφέας αρθρογραφεί σε lifestyle περιοδικά που απευθύνονται σε urbanites ή/και κατά φαντασία κοσμοπολίτες.

    ΥΓ: Η ερωτική αξία της τσούλας για συστάμενους άνδρες φρονώ πως είναι αμελητέα. Και η αμιγώς σεξουαλική- αν επιμένει κιανείς στον αδόκιμο διαχωρισμό των εννοιών- ομοίως, άμα έχει πηδήξει δυο-τρεις.
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Τσούλες

    Σκλαβότσουλο, βεβαίως. Και μάλιστα επί 400 συναπτά έτη...
     
  9. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τσούλες



    Να συνδυασθεί με το 'Εγκώμιον Αννίτας', που συνέγραψα σήμερα...

    ΥΓ Εκτιμώ τα μάλα και τον Καρβέλαν από τότε που εξυλοφόρτωσε εκείνον τον Φραγκούλην.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. Re: Απάντηση: Τσούλες

      
    Απίστευτος!!!
    Και μέσα σ' όλα....
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Τσούλες

    Η ερωτική αξία μια αληθινής σωστής τσούλας είναι τόση που σε αγοράζει και σε πουλάει, όσο "περπατημένος" κι αν είσαι. Στο λέω εγώ η λεμονιά που 'κανα χίλια προξενιά. Ο μόνος τρόπος να σωθείς είναι να εμπεδώσεις την αλήθεια αυτή και να γίνεις χειρότερος. Ο άλλος τρόπος είναι να τη φοβηθείς και να την αποφύγεις με όποιον εύσχημο τρόπο διαλέξεις.

    Κοσμοπολιταν τ. 8/98 σελ 47
     
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Τσούλες

    Με συγκινείτε, ηλιακόν χαμόγελον!
    Σας αφιερώνω το 'Εγκώμιον Αννίτας' - δικό μου είναι, δυστυχώς δεν το έκλεψα.


    Αννίτα;
    Δηλώνω μέγας θαυμαστής της. Εμπεριέχει την πεμπτουσία της ελληνικής τηλεόρασης. Είναι η επιτομή όλων των Χατζηνικολάου, το ιδεώδες που κι αυτοί πασχίζουν, οι ατάλαντοι, να μιμηθούν. Η Αννίτα είναι η Κυβέρνηση, το Κοινοβούλιο, ο λαός, η συνείδηση και τα ιδανικά αυτής της χώρας - λίγοι, όσοι δεν ταυτίζονται με το πρότυπο που αυθεντικά, ειλικρινά, κυνικά τρίβει σε ολωνών τη μούρη. Η Αννίτα είναι ο νεοέλληνας - κι έχει το πλεονέκτημα της φαρμακερής ειρωνείας, που πηγάζει από το γεγονός ότι το γνωρίζει.


    ΥΓ Το Draman της λογοδανειολήπτου μου θυμίζει Δράμα. Αλλά και το 'Πάνια', κάτι επίσης μου θυμίζει, αν αλλάξει ένα γράμμα.