Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τo BDSM, είναι - εμπεριέχει ηδονή ή είναι λογιστική πράξη;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Discerning, στις 25 Αυγούστου 2020.

  1. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Μα σου εξήγησα. Δεν σε βλέπω καν. Σε χρησιμοποιω για να ενημερώσω τις γριές.

    Γριές :
    Μέχρι να βγάλει το κουστούμι ο γύφτος μείνετε μακριά. Και όσες είστε κοντά φύγετε τώρα.

    Η αλληλεγγύη μου εδώ τελειώνει. Στο θέμα δεν θα επανέλθω προς συνολικό όφελος ίσως για να κάνω λίγο χαβαλε αν βαριέμαι.

    Παμε για αλλα.Το φόρουμ έχει και αλλα θέματα να ασχοληθεί. Τρίο, παρτούζες, περιποίηση,σαδομαζοχισμός,ταπείνωση,δανεισμός, τιμωριες και πολλα αλλά.

     
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2020
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

  3. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Δε θα έπρεπε να συναινέσω; Αποπλανημένη συναίνεση ψυχανεμίζομαι  
     
  4. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Είσαι το δέντρο που κόπηκε για να ενημερωθεί το δάσος.

    Ηταν πιο λυρικό έτσι. Bye.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    τον κερδίζεις μακράν σε «συμπάθειες», 1 προς 100 το λιγότερο.

    χαχαχαχαχαχαχα
    το καλύτερό σου. πού το διάβασες;
     
  6. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Δεν σας κάλεσα να τις μετρήσουμε, απλά στιγμάτισα τον ακρωτηριασμό που χρησιμοποιήσατε για να "ανταπεξέλθετε" (τα εισαγωγικά υπάρχουν εξ αρχής) στο διάλογο μαζί μου. Το τέχνασμα ήταν μειωτικό για τον συνομιλητή σας και για όσους παρακολουθούν. Το αν "κέρδισα" ή όχι μάλλον εσάς απασχολεί, εμένα ουδόλως. Δεν υπάρχει κάτι ή κάποιος να κερδίσω άλλωστε.

    Το "δεν σε αφορούν" δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. Αν ΔΕΝ τις παραγνωρίζετε ως λέτε, τότε δεν μπορείτε παρά να αναφέρεστε και σε αυτές όταν ομιλείτε και περιγράφετε ΓΕΝΙΚΑ. Αλλιώς είπαμε, το ¨δικό σου βδσμιο" και ξενοιάζουμε όλοι...

    Όχι απαραίτητα, αλλά όταν από το σύνολο περιγράφεις όποιο μέρος επιλέγεις και ισχυρίζεσαι ότι έχεις περιγράψει το σύνολο, τότε ΝΑΙ.

    ¨όχι δεν αναφέρεστε στο ερώτημά σας στο βδσμιο που προτιμάτε, αναφέρεστε στο BDSM εν τω συνόλω του. Είπα, διατυπώστε το ως ¨δικό σου βδσμ" και θα πάρετε άλλες απαντήσεις.

    Φαντάζεστε!! Καλή η φαντασία βοηθά σε πολλά, αλλά ουδέποτε στην διαλεκτική. Το ότι καλώ τον ¨συνομιλητή¨ να σοβαρευτεί αποτελεί απότοκο του τρόπου που διαλέγεται κι "επιχειρηματολογεί" άνευ επιχειρημάτων, όχι της επικριτικής μου διάθεσης στο πρόσωπο. Άλλωστε δεν γνωριζόμαστε, και φαντάζομαι για να μην απαντήσατε, δεν θα γίνουμε κουνιαδάκια αν κάνω SM στην αδελφής σας, ώστε να γνωριστούμε...

    Το βασικό είναι ότι είστε διαρκώς εκτός θέματος ακόμη και όταν απαντάτε πρόταση- πρόταση. Επείσθην ότι δεν σας αφορά να συζητήσετε αλλά να προβάλλετε με οιοδήποτε "λογικό κόστος" (αυτό θα πει βιάζοντας τον ορθό Λόγο από τον κώλο, για να καταλαβαινόμαστε) τις θέσεις σας (ασαφέστατες ως είναι).

    Επίσης η δήλωσή σας :

    "Ειλικρινά, σου πέρασε από το μυαλό, πως ρωτάω για να με κατευθύνουν οι απαντήσεις των μελών; Εστω ότι απαντούσαν και τα 18.000+ εγγεγραμμένα μέλη πως είναι λογιστική πράξη. Πιστεύεις πως θα άλλαζε η οπτική μου, στο απειροελάχιστο;"

    είναι από μόνη της επαρκής για την λήξη οποιασδήποτε προσπάθειας διαλόγου μαζί σας.

    ευτυχείτε...
     
  7. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Γιατί απλά θέλει να κάνει προσωπική διαφήμιση. Δεν τον ενδιαφέρει ο διάλογος, σε κανένα νήμα του, δεν απαντάει σε καμία ερώτηση που δεν πηγαίνει με τα νερά του. Του βάλατε και δύσκολα με τους Σαδικούς Κυριάρχους και Λιμπερτίνους...εδώ ακόμα googlarei τα extreme sports.

    @Discerning να σου πω...εκεί στις 4 χώρες που έζησες και τις 20 που επισκέφτηκες...οδηγούσες κιόλας;
     
  8. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Το αρχικό ποστ μου θύμησε μια ιστορία που μου είχε περιγράψει μια φίλη μου ..

    Η παρακάτω ιστορία εμπεριέχει πολύ ηδονή και καμία λογιστική πράξη. Στην αρχή ξεκινά κάπως έτσι:

    Ο Τίτος και η Αγαθονίκη, αφού τα είπαν διαδικτυακά, συναντήθηκαν για το κοινό τσαγάκι, (τέτοιο πίνει η ελίτ) έτσι για την πρώτη γνωριμία, και μετά από την διαπίστωση της κοινής έλξης, συμφώνησαν να βρεθούν για SM και γαμήσι.

    Τελικά βρέθηκαν (για το SM και το γαμήσι), αλλά τα πράγματα μάλλον δεν εξελίχθηκαν και πολύ ομαλά.
    Βλέπετε, ο Τίτος ήταν ακράτητος και ήθελε να αποδείξει στην Αγαθονίκη που ήταν αγαθή ότι δεν υπάρχουν hard limits και διαπραγματεύσεις .. ότι αυτός είναι ο Μάστερ και ξέρει, κλπ, κλπ.
    Με απλά λογάκια προχώρησε χωρίς συναίνεση, παραπάνω από όσο έπρεπε .. (κάτι safeword και τέτοιες μαλακίες δεν υπήρχανε, εννοείται. Ο Τίτος ήτανε Μάστερ με εμπειρία, τα έγραφε στα Φόρα όμορφα, τα έλεγε στο Skype ακόμα πιο όμορφα, τι χρειάζεται η safeword?)

    Το αποτέλεσμα ήταν πως εκείνη τη στιγμή η Αγαθονίκη, η οποία για λίγο SM και γαμήσι είχε πάει, όχι για να ξεπεράσει τα hard limit της, φρίκαρε.
    Και φρίκαρε γιατί χωρίς να συναινέσει είχε χάσει την αγαθότητά της από τον Τίτο τον ακράτητο.

    Το καλύτερο είναι πως όταν θέλησε να φύγει από το σπίτι του Τίτου, εκείνος (που παρέμενε ακράτητος), δεν την άφηνε. Και όταν τελικά κατέφερε να φύγει, εκείνος την κλώτσησε να κουτρουβαλήσει στη σκάλα και της είπε πως «Του είναι άχρηστη».

    Για την ιστορία, η Αγαθονίκη ούτε μώλωπες είχε, ούτε σπασμένο τύμπανο του αυτιού, ούτε η κάτω γνάθος είχε πρόβλημα. Ούτε τρακάρισμα έγινε, ούτε μετωπική, ούτε τίποτα.
    Η ζημιά που είχε γίνει ήτανε ψυχολογική ..

    Πολλά χρόνια αργότερα από εκείνη την ημέρα,
    η Αγαθονίκη ξέρναγε όταν αντίκρυσε και πάλι το προφίλ του Τίτου.
    Ο Τίτος, που πλέον κόντευε τα 60, ήτανε ξανά παρών, κι όπως πάντα ακράτητος.
     
  9. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αψογη διατύπωση.
    Όταν διαβάζεις τις ευκολοπεπτες θεωρίες κατανοείς την αβάσταχτη ελαφρότητα μέσα στο ρεαλιστικό πλαίσιο.
    Μακρυά.
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Τζιζ κακά......  
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Επειδή έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ αυτή την έκφραση, θα ήθελα να πω ότι είναι κάτι πολύ πέραν αυτού