Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υιοθεσία από ομόφυλα ζευγάρια: Υπέρ;... κατά;...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος D. Alessandro, στις 19 Δεκεμβρίου 2015.

  1. voluptas

    voluptas Regular Member

    Όχι δεν είναι καθόλου αίωρο. Απλώς εξηγώ γιατί είναι μάταιο αυτό που υποστηρίζεις. Εσύ υποστηρίζεις έμμεσα ότι όποιος διαφωνεί πάνω σε ένα ζήτημα, πρέπει εμπράκτως να αποδεικνύει το αντίθετο. Με αυτό που προτείνεις επεκτείνεις αλόγιστα και άνευ όρων το επιχείρημά σου, ξεφεύγοντας από τα όρια του λογικού. Μου θυμίζει no offense το επιχείρημα στο σχολείο που λέγανε κάποιοι ''αν δε σου αρέσει ο τζιοβάνι, πήγαινε παίξε εσύ καλύτερα''. Δλδ, για να έχω άποψη για ένα θέμα, πρέπει να το υιοθετήσω; Δλδ για να έχω άποψη αν η ανθρωποκτονία (δεν τα παραλληλίζω, παράδειγμα φέρνω) είναι καλό πράγμα, πρέπει να το δοκιμάσω; Το βρίσκεις λογικό αυτό που λες;

    Είδες που προτρέχεις χωρίς να ακούς το συνομιλητή σου;

    Δεν είπα πουθενά ότι έχω αντίθετη άποψη. Στον τρόπο σκέψης έκανα μια επισήμανση.
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Σωστός απ' τη μια, αλλά απ΄την άλλη "Μελιτζάνες" φίλτατε και δεν το απευθύνω σε σένα αλλά σε όλους μας μηδενός εξαιρουμένου... 

    Τι εννοώ με τις "Μελιτζάνες"?
    Αυτό -> #142
     
  3. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Γιατι θεωρεις ότι είναι λάθος μια τετοια συζητηση?
     
  4. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ?????????
     
  5. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    τι μελιτζανες βρε @Tenebra_Silente μου δεν καταλαβα εγω απλα ειπα την αποψη μου οτι ειμαι κατα .....

    μεγαλη συζητηση   ....
     
  6. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Δεν γινεται να κανεις εστω, μια περιληψη?
     
  7. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    χμμμ
    τσουκ και συγνωμη αλλα ο συνηθως ο τροπος που εκφραζομαι και λεω τις αποψεις μου ειναι λιγο καπως και ευκολα μπορω να παρεξηγηθω ποσο μαλλον αν εκφρασω καποιες αποψεις μου πανω σε σοβαρα θεματα και μαλιστα τις εκφρασω γραπτως ... ασε δεν θα το ρισκαρω

    ελπιζω να με συνχωρεσεις
     
  8. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    απο εκει και περα @jasmin sg η υιοθεσια απο ομοφυλα ζευγαρια εχει και θετικα στοιχεια δεν ειναι ολα ασπρο η μαυρο
     
  9. freddoccino

    freddoccino Regular Member

    αν τασσονται κατα των ανθρωπινων δικαιωματων, και καλα θα κανεις
     
  10. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Σε συγχωρω και οσο και αν με λυπει καταλαβαίνω γιατι προτιμάς να μην εκφραστείς δημοσια. Προσωπικα είμαι υπερ της υιοθεσίας από ομοφυλα ζευγάρια.
    Αν δεν βαριεσαι στειλε πμ, υπόσχομαι να μη σε παρεξηγησω  
     
  11. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    τι σχεση εχουν τα ανθρωπινα δικαιωματα με αυτο που εγραψα ???? !!!!!
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    δεν ειναι θεμα στο να εκφραστω δημοσια ειμαι θεμα πως δεν μπορω να ασχολουμε με τον/την καθε μια εδω που μπορει να εχω διαφορετικη αποψη γιατι εκει θα παει το θεμα
    βεβαιο και μαζι σου να κανω μια κουβεντα για το θεμα θα σε στειλω πμ