Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υιοθεσία από ομόφυλα ζευγάρια: Υπέρ;... κατά;...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος D. Alessandro, στις 19 Δεκεμβρίου 2015.

  1. gero

    gero Regular Member

    Και ποιος εισαι εσυ για να κρινεις αν επηρεαζονται τα δικαιωματα των αλλων?Και στην τελικη το ενδεχομενο να επηρεαζονται τα δικα τους δικαιωματα δεν το σκεφτηκες?

    Οταν γραφεις αυτο "Σε ποιο σημειο της εξελικτικης πορειας της ελληνικης γλωσσας εχεις μεινει ωστε να βοηθησω" και λαμβανεις απαντηση,να εισαι σε θεση να συνεχισεις,αλλιως μην αναμενεις να σε λαβει κανεις στα σοβαρα.Μολις σ απεδειξα οτι αυτα που γραφεις δεν εχουν νοημα,συνεπως εγω αποχωρω,οχι εσυ.
     
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Για εναν παραξενο λογο δεν μπορω να πατησω like απο τα ios. Ασχετο.

    @Estelwen πολυ απλα η κοινωνια μας δεν εχει ιδεα πως ειναι τα gay ζευγαρια στην καθημερινοτητα τους. Εχει μια εικονα των μιντια κ νομιζει οτι αυτο ειναι. Κατι αντιστοιχο γινεται στα δικα μας, γυρω απο το femdom (ασχετο νο2).
    Επομενως, σιγα σιγα ολα θα γινουν εκτος και αν συνεχισει να χανεται ο στοχος στην πορεια του. Ο στοχος ειναι τα παιδια.
     
  3. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Να τα λεμε και αυτα, γιατι οι αλλοι στον Τιτανικο ειχαν και υγεια και λεφτα, τυχη δεν ειχαν!
     
  4. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

    Aντιστοιχως δεν θα λαβω σοβαρα υποψην οποιον δεν λαμβανει σοβαρα τις αποψεις των αλλων.
     
  5. gero

    gero Regular Member

    χαχα, οτι να ναι ομως
     
  6. freddoccino

    freddoccino Regular Member

    γοογλαρε αυτα που επρεπε να ξερεις απο το δημοτικο και μην μας ζαλιζεις.διαβασε chomsky μπας και καταλαβεις κατι σχετικο με τη γλωσσα.
    στα αστεια το ειπα προφανως, αμφιβαλλω αν μπορεις να το κανεις.
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Χθες, πρώτη μερούλα του χρόνου, είμαστε κάποιοι φίλοι μαζεμένοι στο σπίτι, φίλοι που αλλάξαμε μαζί τον χρόνο. Ήρθε και ο μπαμπάκας μου, γεννημένος το '33, για καφέ.
    Όταν άρχισε η πατροπαράδοτη Βιεννέζικη συναυλία κάθισε στο σαλόνι. Κάθισα κι εγώ παραπλεύρως και κάναμε αγαπούλες,αγκαλίτσες και φιλάκια. Κάποια στιγμή, σκύβει και μου λέει διακριτικά:
    "Τα παιδιά μαζί δε ζουν;"
    Αναφερόταν στον κολλητό μου και τον συμβίο του.
    "Ναι" του απαντώ κι εγώ με φυσικότητα.
    "Σύμφωνο συμβίωσης κάνανε;" συνεχίζει ο γλυκός μου...
    "Πότε να προλάβουν μπαμπάκα μου; Τώρα ψηφίστηκε!" απαντάω κι εγώ."Άσε που δεν ξέρω κι όλας αν θέλουν" συνέχισα.
    "Είναι πολύ σημαντικό να έχουν όλοι οι άνθρωποι τα ίδια δικαιώματα, ακόμη κι αν δεν θέλουν να τα εξασκήσουν ποτέ" ήταν το τελευταίο πράγμα που είπε και μ´άφησε αποσβολωμένη και περήφανη.
    Του δωσα ακόμη ένα φιλί.
    Όλη η σοφία της ζωής συμπυκνωμένη σε λίγες και ουσιαστικές κουβέντες.
    Εσείς εδώ, καθίστε και συζητήστε το θέμα της παιδοθεσίας μέχρι το 2020, άμα το θεωρείτε σκόπιμο ή παραγωγικό.
    Η αλήθεια ωστόσο στέκει μόνη της, έχει καθολική ισχύ και πιάνει ακόμη και τις εξαιρέσεις.
    Καλή χρονιά, καλά μυαλά εύχομαι, σε όλους μας...
     
  8. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Και τελικα το θεμα ξεχαστηκε, γιατι πανω απ´ολα μας πηρες ο πονος για τα παιδια.

    Περαστικα να ειναι  
     
  9. voluptas

    voluptas Regular Member

    Δεν είχα προλάβει να διαβάσω το συγκεκριμένο ποστ.

    Ωραία. Αναλύω.

    H σοφία της δικής σου ζωής, με όλο το σεβασμό είναι η προσωπική σου άποψη.

    Η αλήθεια που εσύ βλέπεις, είναι επίσης η προσωπική σου άποψη.

    Επίσης, μην είσαι τόσο απόλυτη. Καλά μυαλά, επίσης.

    υγ. Η μέρα που θα βγω στο Σύνταγμα γυμνός, θα είναι η μέρα που θα δω ένα πραγματικό επιχείρημα σε αυτό το thread.
     
    Last edited by a moderator: 17 Ιανουαρίου 2016
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Επειδη προλαβα να διαβασω κ το αρχικο ποστ, οσο εσυ δεν βλεπεις επιχειρηματα, τοσο οι υπολοιποι γλυτωνουμε τον εμετο  
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Το 2010 η Αμερικανική Εταιρεία Ψυχολογίας, η Αμερικανική Ψυχιατρική Εταιρεία, η Αμερικανική Ένωση για το Γάμο και την Οικογενειακή Θεραπεία, και η Αμερικανική Ακαδημία Παιδιατρικής (μεταξύ πολυάριθμων άλλων επιστημονικών φορέων) δήλωσαν από κοινού ενώπιον του Ανωτάτου Δικαστηρίου των ΗΠΑ:

    "Από τις υπάρχουσες έρευνες διαπιστώνεται ότι οι ομοφυλόφιλοι άνδρες είναι εξίσου κατάλληλοι και ικανοί γονείς, σε σύγκριση με τους ετεροφυλόφιλους άνδρες. Τα διαθέσιμα στοιχεία δεν παρέχουν τη βάση για την απόρριψη της ομοφυλοφιλικής γονεϊκότητας. Αν οι ομοφυλόφιλοι γονείς ήταν εγγενώς ακατάλληλοι, ακόμη και οι μελέτες μικρής κλίμακας με σχετικά περιορισμένο δείγμα θα ανίχνευαν ένα τέτοιο δεδομένο με μεγάλη ευκολία και ευαισθησία. Αυτό όμως δεν έχει συμβεί. Οι δε μονογονεϊκές οικογένειες στις οποίες υπάρχει μονήρης άνδρας γονέας, δεν εμφανίζουν μειονεκτήματα για την ψυχική υγεία των παιδιών, περισσότερα από εκείνα που απαντούμε σε μονονεϊκές οικογένειες με μία μητέρα. Η ομοφυλοφιλία δεν αποτελεί παθολογία ή έλλειμμα και δεν υπάρχει κανένας θεωρητικός λόγος να περιμένουμε ότι οι ομοφυλόφιλοι γονείς αποτελούν κίνδυνο για την οποιαδήποτε βλάβη στα παιδιά τους. Έτσι, αν και περισσότερη έρευνα θα είναι χρήσιμη, τα διαθέσιμα στοιχεία έχουν το βάρος της απόδειξης και καταδεικνύουν ότι η εμπειρική γνώμη εκείνων που υποστηρίζουν το αντίθετο είναι επιβλαβής."


    Ενδεικτικές γνωμοδοτήσεις των σοβαρότερων σχετικών επιστημονικών φορέων στη Δύση:
    https://www.apa.org/…/o…/amicus/obergefell-supreme-court.pdf
    https://www.apa.org/…/of…/ogc/amicus/hollingsworth-perry.pdf
     
  12. Iagos

    Iagos Contributor

    Όσο και αν ουρλιάζουν οι ρασοφόρoι βιαστές ανηλίκων και τα παρατρεχάμενα φασιστάκια τους το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω.

    ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
    Tα ομόφυλα ζευγάρια μπορούν πλέον να τεκνοθετούν υπό τους ίδιους όρους με τα ετερόφυλα.
    (Νόμος No. 2/206, δημοσιεύτηκε σήμερα στην επίσημη εφημερίδα της Κυβέρνησης; κείμενο στα πορτογαλικά).

    https://dre.pt/application/conteudo/73740375
     
    Last edited: 2 Μαρτίου 2016