Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υιοθεσία από ομόφυλα ζευγάρια: Υπέρ;... κατά;...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος D. Alessandro, στις 19 Δεκεμβρίου 2015.

  1. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    θα προτιμούσα να μεγαλώσω σε ενα ζευγάρι που θα μου παρέχει την αγάπη του και μονον αυτο (δεν με νοιάζει αν θα έχω δυο μπαμπαδες ή δυο μαμάδες ). ειμαι υπέρ της υιοθεσίας με απλα λογια .
    και ο λόγος που είμαι υπερ ειναι οτι ειμαι παιδι υιοθετημένο .. και ευχαριστώ αυτούς του δυο ανθρώπους που ήρθαν στην ζωη μου με πήραν απο το χέρι και περπατάμε ακομα και τώρα μαζι μοιράζοντας καλες και άσχημες στιγμές. ειναι οι γονείς μου και οι καλύτεροι φιλοι μου, και δεν θα τους έκρινα ποτε απο το φύλο τους ή τις ερωτικές τους επιλογές
    παρα μονον απο την αγάπη που μου δώσαν και μου δίνουν. ολα τα υπολοιπα ειναι μπούρδες ..
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αυτό με παραπέμπει στο περιβόητο "αξύριστη χήρα". Δυστυχώς, παρατηρώ από τις... συντεχνίες να ανταπαντούν στο σεξισμό με έτερο σεξιστικό ντελίριο. Κρίμα.
     
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    Αγαπητέ @dark explorer ένα δίκιο το έχετε...

    Το άλλαξα λοιπόν για να είναι πιο αληθινό και καθόλου σεξιστικό....

    Να είστε καλά...

    "Όσο και αν ουρλιάζουν οι ρασοφόρoι βιαστές ανηλίκων και τα παρατρεχάμενα φασιστάκια τους το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω."

    Τώρα τα περί συντεχνιών δεν σας τιμά να το λέτε... ομοιάζεται με τον Φαήλο Κρανιδιώτη και δεν σας έχω για τέτοιον...
     
  4. kaizen

    kaizen New Member

    Τα ανθρώπινα δικαιώματα είναι μια κατασκευή, δεν αποτελούν νόμους του σύμπαντος, δε μας τα έχει δώσει κανένας "θεος", απλά τα εφηύραμε γιατί έτσι θεωρούμε πως ζούμε καλύτερα. Δεν έχουν όμως κανένα νόημα, αν δεν ισχύουν για όλους. Γι αυτό και μου είναι δύσκολο να αντιληφθώ συζήτηση πάνω τους. Δικαιώματα ομοφυλόφιλων, γυναικών, ΑμεΑ κτλ. Δε θα έπρεπε a priori να έχουμε όλοι τα ίδια δικαιώματα;

    Και στο κάτω κάτω, τι δουλειά έχω εγώ (η ο οποιοσδήποτε) να κρίνω αν ο διπλανός μου θα έχει τα ίδια δικαιώματα με εμένα; Τα έχει ούτως ή άλλως και δε μου πέφτει λόγος.

    Απ όσα καταλαβαίνω, τα μέλη μιας ομοφυλης σχέσης, δε χάνουν τη δυνατότητα να αγαπούν ή να είναι υπεύθυνοι άνθρωποι...
     
  5. lexy

    lexy .ti.va.

    Η ελληνική κοινωνία είναι ανώριμη στην αποδοχή της παιδοθεσίας από ετερόφυλα ζευγάρια.
    Ανώριμη×2, στην παιδοθεσία από μονογονεϊκή οικογένεια.
    Και, τέλος, εχθρική απέναντι στην παιδοθεσία από ομόφυλα ζευγάρια.

    Ακόμα και η παιδοθεσία από ομόφυλο ζευγάρι είναι εξαιρετικά χρονοβόρα.

    Δυστυχώς, τα εγκατελειμένα ή ιδρυματοποιημένα παιδιά δεν είναι - και για πολύ ακόμα δεν θα είναι - στις προτεραιότητες της κοινωνίας μας. Αν ήταν, τέτοια συζήτηση δεν θα άνοιγε ποτέ.
     
  6. Soraya

    Soraya Guest

    @mytoy η αιμομιξία απαγορεύεται για τους ίδιους λόγους που απαγορεύεται να κάνουν παιδί (χωρίς την ιατρική παρέμβαση πλέον ευτυχώς) και τα άτομα που φέρουν το στίγμα της μεσογειακής αναιμίας ή οι πάσχοντες από μεσογειακή αναιμία. ο λόγος είναι πως υπάρχουν πολλές πιθανότητες και πολλές φορές είναι βέβαιο οι απόγονοι αυτής της σχέσης να έχουν προβλήματα υγείας.
     
  7. mytoy

    mytoy New Member

    τελικα οποιος ειναι εναντιον δεχεται επιθεση; αφου ειναι τοσο αποδεκτο, θα ειναι εξισου αποδεκτος και ο γαμος αιμομικτικων ζευγαριων; ε; ε;
     
  8. mytoy

    mytoy New Member

    ας υιοθετουν αφου αυτο ειναι το θεμα
     
  9. Soraya

    Soraya Guest

    θα μπορούσαν  
     
  10. mytoy

    mytoy New Member

    το σεξ και οι σχεσεις χρειαζονται μαρκετινγκ τελικα
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    χαχα μοιάζω με τον Κρανιδιώτη, χαριτωμένο.

    Είμαι γυναίκα, ουχί άνδρας  
     
    Last edited: 2 Μαρτίου 2016
  12. Υιοθετείς στερεότυπα φύλου, ή μου φαίνεται...