Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υιοθεσία από ομόφυλα ζευγάρια: Υπέρ;... κατά;...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος D. Alessandro, στις 19 Δεκεμβρίου 2015.

  1. freddoccino

    freddoccino Regular Member

    σε ποστ σου ειπες πως εισαι κατα και να μην γινεται τετοια κουβεντα.
    σε δευτερο ποστ σου ειπες οτι δεν θες ομως να το αναλυσεις γιατι φοβασαι να μην παρεξηγηθεις.
    φοβαμαι την κεραμιδα που ερχεται. αλλα ειναι καλο που το καταλαβαινεις και αυτολογοκρινεσαι.
    καταλαβαινεις οτι αν ζουσαμε καπου στη δεκαετια του 70 που αφαιρεθηκε τελικα η ομοφυλοφιλια απο το καταλογο των ψυχικων νοσηματων, ο οποιος διαλογος σχετικα και κατα αυτης της παραδοχης οδηγουσε εκει.
    και δεν συγκρινω ανομοια πραγματα.
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    βασικα δεν εχω κανενα θεμα με την ομοφυλοφιλια ... ο καθενας στο κρεβατι του μπορει να κανει οτι θελει ....
    αυτο που ειπα ειναι οτι ειμαι κατα της υιοθεσιας απο ομοφυλα ζευγαρια .. ασχετα που αν μια τετοια υιοθεσια μπορει να ειναι το μεγαλητερο δωρο για καποιο παιδι
     
  3. freddoccino

    freddoccino Regular Member

    τα ετερο ζευγαρια δεν κανουν μονο στο κρεβατι τους ομως αλλα ας το αφησουμε.οκ καταλαβα τι λες και διαφωνω καθετα.
     
  4. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Νομίζω πως ήρθε η ώρα για τη συνταγή για τη χριστουγεννιατικη γαλοπούλα....
     
  5. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    δεν νομιζω οτι καταλαβες εισαι ετη φωτος μακρια απο αυτα που σκεφτομαι ....
     
  6. freddoccino

    freddoccino Regular Member

    οπως το πες δεν νομιζεις δεν πιστευεις
     
  7. Feelingfaster

    Feelingfaster New Member

    αυστηρώς και δια ροπάλου ΚΑΤΑ
     
  8. voluptas

    voluptas Regular Member

    Επίσης νομίζω το σωστό ερώτημα θα ήταν αν πρέπει να επιτρέπεται η υιοθεσία από οποιοδήποτε ζευγάρι, είτε είναι transexual κλπ κλπ.

    Δεν δηλώνω υπέρ ή κάτά, αλλά νομίζω το σωστό ερώτημα αυτό δε θα ήταν;
     
  9. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Δεν θεωρώ ότι είναι κακό οποιοδήποτε μοντέλο οικογένειας εφόσον οι υπεύθυνοι για την ανατροφή των παιδιών βάζουν πάνω από όλα την φροντίδα του παιδιού και δεν προσπαθήσουν να του μεταδώσουν κάποιες αξίες, δικές τους ,πάνω σε θέματα στα οποία τα ίδια τα παιδιά μεγαλώνοντας θα πρέπει να ακολουθήσουν τη δική τους "πορεία".
     
  10. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Υπέρ. Τα παιδιά θέλουν αγάπη, φροντίδα και ένα υγιές περιβάλλον. Αυτά μπορείς να τα παρέχεις ανεξαρτήτως σεξουαλικου προσανατολισμού. Ξέρω πολλά ζευγάρια άντρα-γυναίκας που θα έπρεπε αμφότεροι να είχαν κάνει στείρωση!
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Βγήκαν και τα ρόπαλα εκ των σπηλαίων.

    Πώς το 'χε πει μωρέ ο φιλαράκος Einstein;
    Αν διεξαχθεί Τρίτος Παγκόσμιος, ο Τέταρτος θα γίνει με ρόπαλα.
     
  12. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Συμφωνώ, αλλα μάλλον για διαφορετικούς λόγους απο ότι εσύ.