Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπάρχει απόλυτη ισότητα σε μια σχέση;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος trterterterterter, στις 3 Φεβρουαρίου 2016.

  1. Iagos

    Iagos Contributor

    Είμεθα διαπρεπείς γυναικολόγοι αγαπητή @elfcat
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Μίλησα για ισότητα εντός της σχέσης. Το να μπορεί κανείς να δει τον άνθρωπο με τον οποίο σχετίζεται ως ίδιο και ίσο με αυτόν στα κύρια θέματα είναι η βάση του πώς θα φερθεί σε αυτόν τον άνθρωπο, είναι πάνω απ όλα να καταλαβαίνει το βασικότατο πως ό,τι δεν αρέσει στον ίδιο δεν θα αρέσει και στον άλλο άνθρωπο που έχει δίπλα του και με αυτό δεν εννοώ το ουίσκυ σκέτο, με πάγο ή με κόκα κόλα. Όχι μόνο να το καταλαβαίνει, να ζει με αυτό. Ισχύει για όλες τις σχέσεις.

    Δεν σε καταλαβαίνω, αν θέλεις εξήγησέ μου  
     
  3. απολυτη ισοτητα δεν υπαρχει σε καμια σχεση αν και θα επρεπε........κατα την ταπεινη μου παντα αποψη....η σχεση ειναι ενας διαρκεις αγονας επειβολης του θελω μας..... ακομα και ενας σκλαβος σε μια σχεση 24/7 προσπαθει να επιβαλλει το θελω του με την υποταγη του και την σκλαβια του... 
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ομιλούσα γενικώς...
    Αλλιώς θα έκανα quote...
    Δεν είδα καν το ποστ σου, για να είμαι έτι ειλικρινέστερος...
    Φαίνεται πως είχα ανοίξει το παραθύρι για να γράψω πολύ πριν γράψεις το κείμενό σου...
    Άσε που δεν βλέπω κάπου να υπάρχει προστριβή μου στα λεγόμενά σου, αν δεν υπάρχει μεγάλη ταύτιση...
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μιλάμε για ισότητα σε ένα BDSM forum, okeik!   
     
  6. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ενω αν δεν ειμασταν σε βδσμ φορουμ θα υπηρχε και θα μπορουσαμε να το αναλυσουμε Ε ? !!!   .....

    ΥΓ. μου αρεσει οταν περνεις αυτο το σοβαρο υφος  
     
  7. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Γιατί όχι?
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Γιατί ναι;
     
  9. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Ενώ το παιχνίδι της κολοκυθιάς είναι πραγματικά ένα εξαιρετικό παιχνίδι και γενικά μου αρέσει πολύ, η ερώτησή μου αν και μπορεί να φάνηκε ρητορική ή/και φιλοσοφική ήταν στην πραγματικότητα μία κανονική ευθεία ερώτηση η οποία δεν απαντιέται με μία άλλη ερώτηση.

    Παρόλαυτα θα απαντήσω στο "Γιατί ναι?" με το "Δεν θεωρώ ότι υπάρχουν μέρη όπου το ζήτημα της ισότητας δεν έχει νόημα να συζητείται". Ελπίζω να αρκεί για τώρα και ελπίζω και για μία απάντηση στην προηγούμενη ερώτηση.
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν θα βανιλλίσω, σορρυ! :- )
     
  11. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Συγχωρεμένη λοιπόν.
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Μαβε κοιτα επειδη ολιγον συμφωνο με την Μανταλενα ..... το γιατι οχι που ρωτας σε μια βδσμ σχεση δεν υπαρχει ισοτητα .... το νημα ειναι στο βδσμ συζητηση ....
    τωρα αν ηταν σε ενα αλλο νημα ασχετο με την βδσμ συζητηση τοτε και βεβαιως μπορουσε να υπαρχει σαν νημα αλλα οχι και σε βδσμ συζητηση να μιλαμε για ισοτητα σε μια σχεση βδσμ