Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπάρχει ελευθερία άποψης στο forum?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 8 Μαϊου 2008.

?

Υπάρχει ελευθερία άποψης στο forum?

Poll closed 20 Σεπτεμβρίου 2009.
  1. Ναί

    56,1%
  2. Όχι

    26,8%
  3. ΔΞ/ΔΑ

    17,1%
  1. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Υπάρχει ελευθερία άποψης στο forum?

    Η ελευθερία της έκφρασης θα έπρεπε να συνοδεύεται μ' ένα χαρτάκι που να γράφει τις παρενέργειες όπως τα φάρμακα. Υπερβολική έκθεση στην ελευθερία έκφρασης υστερικών και ανοήτων ενδέχεται να προκαλέσει δυσανεξία, πρήξιμο των όρχεων, έως και επιλεκτική κώφωση.
     
    Last edited: 18 Μαϊου 2008
  2. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    ...

    'L' Etat c'est moi'

    ...

    Μία ανάγνωση αρκεί - προυποθέτει όμως γνώση της Γαλλικής γλώσσας και ιστορίας.

    [Λές να Με βγάλουν τώρα και κρυφο-βασιλική?]
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Δωδεκάποντο τακούνι φορούσε, τι περίμενες να πει.
     
  4. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Σίγουρα ο Soleil φορούσε 4-ποντο τακουνάκι.

    Οταν όμως ποδοπατούν τακουνάκια σίγουρα έχει διαφορετικό impact από τις σημερινές αρβύλες των εκάστοτε bourgeois gentil hommes.
     
    Last edited: 18 Μαϊου 2008
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεκατριάποντο φορούσε ο κοντοστούπης. Αλλά ας μην διαφωνήσουμε για αυτό πουλάκι μου.
    Θα διαφωνήσουμε όμως για την αιχμή που αφήνεις στους λάιφστάιλερς.
    Δεν νομίζω πως όλοι είναι αρχοντοχωριάτες. Ορισμένοι ναι μπορεί να είναι αλλά όχι όλοι.
     
  6. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Εάν life-stylers εννοείς τους πολιτικούς στους οποίους Εγώ αναφέρθηκα τότε πάσο.

    Είδες πόσο διαχρονική είναι τελικά η ρήση του Luis XIV? Και όχι μόνο...κάτω απο αυτό το σκεπτικό 'δικαιολογούνται' πολλές τακτικές και συμπεριφορές!

    Ολα είναι σχετικά.
     
  7. Guest05

    Guest05 Guest

    Ε ποιους άλλους θα εννοούσα.

    Εδώ τώρα, στο φορουμ, qui est l'état?
     
  8. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Χμ...

    εδώ, φίλτατε κατά τα άλλα, έχουμε προ-πολλού δεχθεί ώς αλήθεια αλλά επίσης περάσει το στάδιο του 'L' Etat c'est moi'.

    Εχουμε ήδη μπεί στη φάση 'Le Roi est mort, Vive le Roi'!

    Οποιος προλάβει λοιπόν!
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Άρα τώρα μπορείς να καταλάβεις γιατί ένας αντιβασιλικός όπως εγώ φωνάζει «Tuez le roi ...vive la revolution!»
     
  10. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member


    Πίστεψε Με, μαζί σου είμαι 100% - και ας Με έχεις αποκαλέσει ναζίστρια!

    Αλλά δές το τι ακολούθησε το 1789...Από τον Rousseau στους Robespierre και Napoleon.

    Για να μπορεί μετά ο Napoleon να παραδέχεται ότι - "If there had been no Rousseau, there would have been no Revolution, and without the Revolution, I should have been impossible".
     
  11. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν έχεις άδικο. Μόνο που η επανάσταση που αναφέρομαι εγώ δεν είναι μια αστική επανάσταση, παρότι τον Ροβεσπιέρο τον ψιλογούσταρα. Εγώ είμαι λίγο παιδί του Αλάρριχου. «Σφάξτε τους όλους. Αν κάποιοι είναι αθώοι ας τους συγχωρέσει ο θεός.»

    Όσο για τον χαρακτηρισμό που σου απέδωσα, αν αποσύρεις την δημοσίευση περί ευγονικής των ηλιθίων, με μεγάλη μου χαρά θα ζητήσω συγνώμη.
     
  12. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Μου φαίνεται θα Μας χ***ν εδώ για τον διάλογο που ανοίξαμε - πρέπει να τσακωθούμε και λίγο για να έχουμε ενδιαφέρον!

    1) Το post στο οποίο αναφέρεσαι είναι καθαρά χιουμοριστικό - πίστευα ότι είναι προφανές.

    2) Με το χαρακτηρισμό των 'ηλιθίων' δέν αναφέρθηκα σε άτομα με διανοητικά προβλήματα - αυτό δέν θα ήταν μόνο φασιστικό αλλά κατ' αρχήν πρόστυχο. Οι πρώτες γραμμές του σχετικού post πίστευα ότι είναι μία καλή εισαγωγή για το ποιοί άνθρωποι Με ενοχλούν και σε ποιούς αναφέρομαι.

    3) Εξακολουθώ να πιστεύω ότι παρεξήγησες τα λεγόμενα Μου. Δέν θέλω να αποσύρεις καμία σου δήλωση όμως. Δέν Με πειράζει. Εάν σε ενδιαφέρει να μάθεις το τί άνθρωπος είμαι θα στο δείξει ο καιρός. Εάν πάλι δέ σε ενδιαφέρει, εδώ είσαι και εδώ είμαι, θα τα λέμε, θα κοντραριζόμαστε κλπ...κι αυτό έχει την πλάκα του!