Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπάρχουν αληθινές υ ή είναι ένας φτηνιάρικος τρόπος για εύκολο και γρήγορο σεξ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Jack Wolfskin, στις 30 Απριλίου 2016.

  1. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Είπε πως οι brat είναι αναγωγοι άνθρωποι. Εγώ έχω δει πολλές φορές brat να μην θεωρούνται οι αναγωγοι αλλά αυτοί που λένε ανοικτά την άποψη τους χωρίς να σκέφτονται αν θα γίνουν αποδεκτοί γιατί απλά δεν έχουν ανάγκη κάτι τέτοιο ... brat και αναγωγοι ώρες ώρες θεωρούνται αυτοί που σου λένε στα ίσα γιατί ρε φίλε πας να πουλήσεις φύκια για μεταξωτές κορδέλες
     
  2. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Loool!  

    εσένα ειδικά @sokolata εγώ προσωπικά δεν σε θεωρώ ανάγωγη, καλοπροαίρετη "τσούχτρα" σε θεωρώ προσωπικά. Μπορεί να έχουμε άλλο πράγμα στο μυαλό μας όταν λέμε "brat".

    Μπορεί να θεωρείς ό,τι κρίνεις εσύ καταλληλότερο για τον εαυτό σου, αλλά εγώ προσωπικά "brat" δεν θα σε έλεγα. Κρίνοντας φυσικά από όσα ποστ σου έχει τύχει να διαβάσω, αφού δεν σε έχω "ζήσει" για να δω πώς είσαι συνολικά. Δεν σε ξέρω.

    Εγώ προσωπικά θεωρώ έτσι τα κωλόπαιδα, τους κακότροπους/ανάγωγους, τους κακομαθημένους, τους αναίσθητους, τέτοιο πράγμα.   
     
    Last edited: 30 Απριλίου 2016
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Όχι. Αυτό που λες λέγεται ευθύτητα για μένα.

    Ανάγωγο γίνεται όταν λέγεται με προσβλητικό τρόπο αντί με ευπρεπή.

    Μπορεί κανείς να διαφωνεί και να κρίνει ισχυρά και χωρίς να γίνεται ανάγωγος ή εριστικός ή δεικτικός. Brat δηλαδή.

    Αν κάποιος δεν γνωρίζει κάποιον καλά, δεν μπορεί να κρίνει από ένα-δύο ποστ του τι άνθρωπος είναι ο άλλος συνολικά ούτε τι έχει στο μυαλό του συνολικά. Είναι επιπόλαιο και παρακινδυνευμένο για μένα.

    Εγώ θεωρώ ότι είναι άλλο πράγμα η ευθύτητα/υποκρισία και άλλο πράγμα η ευπρέπεια/αγένεια.
     
  4. Και για να απαντήσω και στο αρχικό ερώτημα του τίτλου. Θεωρώ πως μια γυναίκα μπορεί να βρει σεξ ότι ώρα θέλει και το υποτακτιλικι δεν την βοηθά κάπου περισσότερο.. δεν χρειάζεται δηλαδή να το βαπτίσει κάπως για να το βρει..
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    χμ, δεν συμφωνω.

    Ειναι της μοδας το "κυριαρχιλικι"
    και πιθανον να ονειρευται η καθε μια τον ιδανικο της Κ και ψαρευει σε νεα νερα.

    Πιθανοτατα βεβαια να πιασει τα ιδια ψαρια που επιανε και παλια.
    Δεν ειπα, οτι στα νερα ατα δεν "χανονται" και διαφοροι δηθεναδες που παριστανουν του "Κ".
    Αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα σε αλλο τοπικ. Οχι εδω.
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    @Rope-bondage-fan

    κατ' αρχήν να σου εκδηλώσω το σεβασμό μου, για την προσέγγισή σου στο, ομολογουμένως εξαιρετικά δύσκολο, ζήτημα της αυθεντικότητας (διάκρισης
    των εσωτερικών αναγκών κ χαρακτηριστικών απ' τα υποβαλλόμενα αντίστοιχα).
    να εκδηλώσω, επιπλέον, και το θαυμασμό μου αν είσαι κάτω των 35.
    ωστόσο, οφείλω να σημειώσω, ότι κατέφυγες σε ομαδοποίηση σχετικά με τον προσδιορισμό των brats, αγνοώντας της πολυπλοκότητα της ανθρώπινης συμπεριφοράς που έχεις ήδη διαπιστώσει.
    οι άνθρωποι ανταποκρίνονται στις ανάγκες τους, πολύ περισσότερο, ίσως, στις ανικανοποίητες.
    διακινδυνεύω να στο επισημάνω γιατί αντιλαμβάνομαι πως είσαι σε θέση να το αντιληφθείς.
    σε μιά άλλη, δυσάρεστη, βαθμίδα, οι άνθρωποι είναι και υστερόβουλοι, κατά τα λοιπά.

    θα σε παρακολουθώ με ενδιαφέρον.
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    αχ @sokolata
    φαίνεται πως το sex (μπορεί να) είναι πιο περίπλοκο απ' την διανύκτια ανακούφιση.
     
  9. Θα ήθελες να το αναλύσεις λίγο περισσότερο?
     
  10. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ή και την πρωινή ή μεσημεριανή ή απογευματινή ανακούφιση ενίοτε.  

    Αλλά και πόσο διαφέρει το σεξ ανάλογα το ταίρι και τη διάθεση.  
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    @sokolata

    η ευκολία, εννοώ, στην αναζήτηση γρήγορου και προσωρινού συντρόφου, τείνει να γίνει δεδομένη,
    αλλά παραμένει προσωρινή, και πηγή αίσθησης έλλειψης και ανικανοποίητου.
    υπό προϋποθέσεις, ορισμένοι, φτάνουν να κατανοήσουν, ότι είναι δυνατόν να αναζητηθεί
    ένα είδος 24ωρου sex που αφήνει ελάχιστα ή ίσως καθόλου κενά.

    νομίζω πως αναμασάω τα προφανή, αλλά αν νομίζεις πως χρειάζονται παραπάνω διευκρινίσεις
    θα προσπαθήσω σε στιγμή που θα χω μεγαλύτερη άνεση χρόνου.
     
  12. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Κρατώ όλα όσα έγραψες αλλά ιδιαίτερα αυτό που μου επισημαίνεις περί λανθασμένης από τη μεριά μου ομαδοποίησης που έχεις διακρίνει.

    Δεν τα ξέρω όλα και μπορεί να έχω ανεπαρκή εικόνα σε αυτό.

    Κρατώ λοιπόν μικρό καλάθι σε αυτό που πιστεύω τώρα στο συγκεκριμένο και φαντάζομαι θα φανεί αργά ή γρήγορα.

    Αλλά ας επεκταθούμε και στα άλλα θέματα του νήματος που είναι εξίσου συναρπαστικά.

    Τι γνώμη έχεις για τα "υ" που αναφέρει ο νηματοθέτης?

    Πόσο υπάρχουν ή/και πόσο υποκρύπτουν άλλες ανάγκες ή επιδιώξεις από πίσω σε βάση διαφορετικού χαρακτήρα, έστω και επιμέρους?