Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος zoyzoy_, στις 2 Ιουνίου 2010.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Είμαι της άποψης ότι σε κάθε σχέση αν και τα δύο μέλη δεν έχουν επαφή με σώμα, μυαλό και καρδιά δεν είναι σχέση.

    Και πόσο μάλλον σε Μ/ς σχέση που και τα δύο μέλη κινούνται σε τεντωμένο σχοινί σε σχέση με τις βανίλλα σχέσεις που είναι πιο απλές.
     
  2. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    παπουτσι απο τον τοπο σου κι ας ειναι και prada ...
    να πανε απο κει πουρθαν οι αρειανοι μαστερς
    εγω προτιμω τους παπαριανους γηϊνους μαστερακους

    αααααα!!!!!!!!!
     
  3. Raistlin26

    Raistlin26 Regular Member

    Απάντηση: Re: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Στον Αρη δεν μπορουν να συνδιασουν οι Κυριαρχοι αυτογνωσια με μια δοση αλαζονειας? χμμμ μαλλον δεν θα μου άρεσε να ειμαι εκει κυριαρχος...
    Στον δικό μου πλανήτη όμως ( δεν εννοω την Γη γιατι στην γη εξηγησαμε τι θεωρειτε συχνα σαν Κυριαρχος) οι Κυριαρχοι εχουν αυτογνωσία, λιγη αλαζονεία , και οταν κανουν λάθη τα παραδέχονται με το κεφάλι ψηλά, και δεν ζηταν συγνωμη γιατι την θεωρουν ανουσια. Η συγνωμη για αυτους ειναι έμπρακτη, τοτε μονο μετράει.
    Οσο για τις υποτακτικες (στον πλανητη μου παντα) , οταν ακουσουν απο τον Αφεντη τους τις λέξεις "εκανα λάθος" δεν γελανε χαιρεκακα λέγοντας "σε συγχωρω"...   Τον κοιτανε βαθειά στα μάτια, με αγάπη, χωρις να απαντανε. Γιατι ξέρουν οτι αυτες οι κουβεντες ειναι πιο βαθειες απο οσες ψευτικες συγνωμες μπορει να ακουσουν απο καποιον αλλον και γιατι απλα δεν υπαρχει λόγος να απαντησουν  

    P.s Για αλλη μια φορά σε συγχαίρω τοσο για την πένα σου, οσο και για τις αποψεις σου...
     
  4. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Σε τεντωμένο σχοινί??? και λίγα λες...
    εγώ ίσα που καταφέρνω να ισορροπώ 

    ---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

    Συμφωνούμε 

    Να μια πολύ ωραία εικόνα, πραγματικά χωρίς καμία δόση χιούμορ!
    Όμως οι σκέψεις τους δεν είναι δικές τους μόνο , ανήκουν πλέον και στο Κυρίαρχο τους. Όσων αφορά σε μένα λοιπόν δεν μου επιτρέπεται να την κρατήσω για μένα...πρέπει να ξέρει πως τον ευχαριστώ που με τιμά κατά αυτόν τον τρόπο 

    Απαπα να τώρα κοκκίνισα 
    Σε ευχαριστώ να'σαι καλα.
     
  5. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Title: Dr Jekyl and Mr Hide (ένα άλλο είδος Μαστερ?)
    Διαβάζω , διαβάζω και τελειωμό δεν έχει το παραλήρημα.
    Έχουμε από τη μία πλευρά έναν Κυρίαρχο που συναντιέται με την Α την πιπώνει, τις δίνει και μερικές στον κώλο και end of story, και έχουμε από τη άλλη τη Β που συναντιέται μαζί του ξανά και ξανά και ξανά. Στην Α περίπτωση αυτός ο Κυρίαρχος , σύμφωνα με τα λεγόμενα των εξαπατηθέντων κορασίδων, μετακινείται με το αμάξι της υποτακτικής, της παίρνει λεφτά για ξενοδοχεία φαγητά, κλπ κλπ…στη Β περίπτωση ο Κυρίαρχος είναι πάντα ο οδηγός και με την κυριολεκτική και με τη μεταφορική έννοια, επίσης πληρώνει τα πάντα και φροντίζει να της γεμίζει και το ψυγείο!!!  Πηγαινοέρχεται 2 και 3 φορές τη βδομάδα διανύοντας 80 χλμ για να δει τη Β περίπτωση και να εμπλουτίσει τη νύχτα με πράγματα εντελώς διαφορετικά από τις ‘’πρώτες εμπειρίες’’ που διαβάζουμε (σημειωτέον ότι η Β περίπτωση είναι παλιά του φόρουμ!!!, μια και το είδα να διατυπώνεται ως απορία σε κάποιο άλλο νήμα)
    Μα τι σόι Κυρίαρχος είναι αυτός?
    Ο Dr Jekyl και ο Mr Hide???
    Τις 6 μέρες είναι gentleman και την 7η μεταμορφώνεται σε τέρας???
    όταν ένας άνθρωπος είναι gentleman , παραμένει έτσι πάντα και παντού. Είτε δει κάποια μία ή εκατό φορές. Και αυτό γιατί κάποια βασικά χαρακτηριστικά στην προσωπικότητα του καθενός δεν αλλάζουν. Ο τρόπος όμως που συναναστρέφεται και συμπεριφέρεται κάποιος έχει να κάνει με το ποιον έχει απέναντί του. Δεν μπορεί να συμπεριφέρεται σε όλους το ίδιο, τότε θα μιλούσαμε για ρομπότ. Ένας τέτοιος Μάστερ (player όπως σωστά τον χαρακτήρισε και κάποιο άλλο παλιό μέλος του φόρουμ) ούτε μοιράζει υποσχέσεις ούτε εκμεταλλεύεται καταστάσεις, ούτε αποπλανεί ανήλικες……άρα δε γεννά υποχρεώσεις.
    Συνεχίζοντας με τα σχόλια των ημερών:
    Αν είναι γλιτσας , βδέλλας, και όλα αυτά τα υπέροχα που χρησιμοποιήθηκαν…
    Αν είναι τόσο ανάξιος λόγου, τελικά τι θέλουμε και ασχολούμαστε?
    Μήπως λέω εγώ τώρα , γιατί έχω ξαναδεί το εργάκι να παίζεται..
    Μήπως ο εν λόγω Κύριος κατάφερε σε συναντήσεις μίας και μόνο φοράς να ξεκλειδώσει περισσότερες πόρτες από όσες εκείνες οι υποτακτικές φαντάζονταν?
    ....φτου γαμώτο και ‘πάνω που γλυκάθηκαν αυτός ο απάνθρωπος, απαίσιος και ποταπός Κύριος τους πήρε το γλυκό απ’τα χέρια! (εε , όχι δεν μπορούν να το αφήσουν έτσι!! Θα ρίξουν λάσπη και θα βγάλουν την πικρία τους σε κάθε ‘’ευκαιρία’’, άλλωστε μην ξεχνάμε ότι πάντα μια δακρύβρεχτη ιστορία πείθει)
    Αλλα…επίσης μην ξεχνάμε ότι πάντα το νόμισμα έχει δύο όψεις!!
    Και τέλος, δεν καταλαβαίνω το μένος ορισμένων μελών που δεν έχουν κλείσει μήνα ακόμα στο φόρουμ , να περιγελούν και να χλευάζουν κοινωνικό έργο σε συλλόγους και ομάδες που σχετίζεται με τη δουλειά του, μεγάλου όγκου και πολλών ετών. Στη λογική τους ένας Μάστερ που παίζει για μια φορά και δε συνάπτει σχέση ακυρώνεται και σαν άνθρωπος , ακυρώνονται επίσης και οι όποιες ευαισθησίες έχει ως άνθρωπος. Και να σημειωθεί πως ούτε καν γνωρίζουν τον εν λόγω Κύριο! Σε τόσο σοβαρά θέματα ας είμαστε κι εμείς σοβαροί, αφήνοντας στην άκρη μικρότητες του τύπου ‘’πληγώθηκε ο εγωισμός μου , ή ο εγωισμός της φίλης μου, και θα γράψω οτιδήποτε για να του την πω΄΄.
    Αρχικά λοιπόν οτιδήποτε διάβαζα μου προκαλούσε γέλιο. Επειδή όμως η χολή που έβγαλαν μερικοί και συνεχίζουν να βγάζουν παρατράβηξε, αποφάσισα να παραθέσω τα παραπάνω γιατί είναι η άποψη μου, και νιώθω πως έχω χρέος να παρουσιάσω τα πράγματα ως έχουν μιας και τυγχάνει να γνωρίζω τον ‘’κακό’’ αυτόν Κύριο.
     
  6. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Πως να δωσω rep. σε αυτο το ποστ????????????χαχαχαχαχα (πεθανααααααααα)
     
  7. kali crow

    kali crow Guest

    συναισθημα σε Μαστερ?ναι?που?ποιος?
    θελω κιεγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!
    φιλανε?
    αγκαλιαζουν?δλδ γουτσου γουτσου?
    ρε κοπελια!μη με αναστατωνεις βραδιατικα....αν περισσεψε κανενας απο αυτο το διαστημοπλοιο δε μου τον στελνεις?
     
  8. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Απ οτι φαινεται η μεσημεριανη τηλεοπτικη ζωνη μετακομισε εδω...ελεος!
     
  9. harris

    harris Regular Member

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Παρεμπιπτόντως, αν ενδιαφέρεται κανείς, δημιουργείται κακή εντύπωση σε νέα μέλη (όπως εγώ) με τέτοιες αντιπαραθέσεις.
     
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Που βλέπεις εσύ τις αντιπαραθέσεις, φίλτατε;

    Τα κορίτσια μας, προσπαθούν να βρούν που πήγαν τα λεφτά τους (βλέπε γιωργάκη...)  και έχουν μπεί σε όλα τα νήματα μπάς και τα βρούν...  
     
    Last edited: 17 Ιουνίου 2010
  11. kali crow

    kali crow Guest

    το κακο ειναι οτι δε τα βρηκαμε....
    μας τα φαγανε! 
     
  12. harris

    harris Regular Member

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Τα κοράσια μπορούν να ψάξουν όπου θέλουν να βρουν ότι κι αν έχασαν  
    Στη 'συζήτηση' γύρω από τα κοράσια (ποιος φταίει, γιατί φταίει, αν φταίει) αναφέρομαι