Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπάρχουν στην Έλλάδα πραγματικοί σκλάβοι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Greekmaster, στις 7 Φεβρουαρίου 2008.

  1. lykos7

    lykos7 New Member

    εγω παντως ψαχνω για αφεντρες
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Υπάρχουν στην Έλλάδα πραγματικοί σκλάβοι?

    Και εδώ γεννάται το ερώτημα.Με ποιον τρόπο μπορεί ο Κυριάρχος να μετατρέψει έναν υποτακτικό που τον γνώρισε για παιχνίδι μιας βραδιάς,σε σκλάβο του(με δεδομένες τις καλές τεχνικές του Κ στο παιχνίδι);
     
  3. melt4HER

    melt4HER New Member

    Καλησπέρα Σας/σας,

    Θεωρώ ότι για να υπάρξει μια 24/7 σχέση D/s πρέπει και τα δύο μέρη να ψάχνουν κάτι παραπάνω από ένα session και φυσικά να δεθούν πολύ παραπάνω από ότι δένεσαι με ένα session... θα έλεγα ότι ίσως τα συχνά sessions να οδηγήσουν σε αμοιβαία ανάγκη από τα δύο μέρη να περνάνε όλο και περισσότερο χρόνο μαζί μέχρι να καταλήξουν σε μια 24/7 D/s σχέση... και φυσικά οι προυποθέσεις και η ανάγκη εκατέρωθεν προσφοράς είναι σημαντικά μεγαλύτερη για την επίτευξη και διατήρηση μιας 24/7 D/s σχέσης...
     
  4. xxxslv

    xxxslv New Member

    Εγώ θα ήθελα να δέσω ένα ερώτημα και ας απάντηθεί από άτομα με εμπειρία σε ανάλογες καταστάσεις παρακαλώ....σίγουρα το 24/7 αποτελεί μια φαντασίωση όλων μας, τώρα στην πραγματικότιτα είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα. Εκτος από το αν μπορεί να γίνει εμένα με απασχολεί το ερώτημα αν το 24/7 "σκοτώνει" το BDSM όπως λέμε αντίστοιχα ο γάμος σκοτώνει το sex
     
  5. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Συμφωνώ με τη zinia. Όσο υπάρχουν πραγματικοί κυρίαρχοι άλλο τόσο υπάρχουν πραγματικοί σκλάβοι. Νομίζω ότι οι πραγματικοί είναι λίγοι.
     
  6. zoi72

    zoi72 New Member

    Συγνωμη αν φανω χαζη με την ερωτηση μου αλλα ειμαι σχετικα καινουρια στο χωρο. Γιατι το θετεις ετσι? Εχω βεβαια την απορια του αν οι συγγενεις δεχονται μια τετοια σχεση αν και αφου ευχαριστει εμενα να ειμαι σκλαβα 24/7 δεν πεφτει λογος σε κανεναν. Δεν υπαρχει ομως κανενας ανρωπος σκλαβος η οχι που να μην εχει υποχρεωσεις. Δεν νομιζεις δηλαδη οτι ειναι εφικτο να ζει μια σκλαβα/ος ετσι δλδ 24/7 με υποχρεωσεις?
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Υπάρχουν στην Έλλάδα πραγματικοί σκλάβοι?

    Σε μια σχέση 24/7 υπάρχει το ενδεχόμενο ο σκλάβος -κυρίως άμα ζήσει με τον Αφέντη του στον ίδιο χώρο-"να χαθεί από προσώπου γης".Πέρα από την εργασία του,συναναστροφές και υπόλοιπες υποχρεώσεις μπορεί να παραμεληθούν αυτόβουλα ή να απογορευτούν.Ο συγγενικός χώρος και κυρίως ο οικογενειακός ,όμως,μπορεί να αποσπά χρόνο είτε από ανάγκη του σκλάβου,είτε από υποχρέωση της οικογένειας.Αυτό εννοεί..
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Υπάρχουν στην Έλλάδα πραγματικοί σκλάβοι?

    +1

    πέρα από αυτό το να είναι κάποιος σκλάβος απαιτεί πολλές θυσίες που λίγοι είναι άνθρωποι είναι διατεθιμένοι να τις κάνουν και ακόμα λιγότεροι είναι αυτοί που αξίζει να θυσιαστείς για χατίρι τους και άντε να βρεθούν αυτοί τώρα...
     
  9. Constan

    Constan Regular Member

    και ομως υπαρχουν σκλαβοι που ιπακουουν σε εντολες περιορισμους το δεχοντε και το απολαμβανουν
     
  10. kinkyathens

    kinkyathens New Member

    Εξυπνο αυτο με τη στρατιγικη
     
  11. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Δεν νομίζω ότι χωράει γεωγραφία στο θέμα της απόλυτης υποταγής.
    Θεωρώ ότι είναι καθαρά θέμα ανθρώπου...
    Γενικά πιστεύω ότι δεν υπάρχουν πουθενά 100% σκλάβοι ή σκλάβες... Από την στιγμή που υπάρχει το δικαίωμα της "επιλογής" το αίσθημα της ανεξαρτησίας υποβόσκει μέσα στον καθένα και αργά ή γρήγορα θα κάνει την εμφάνιση του με αποτέλεσμα η σχέση αυτή να διαλυθεί  
     
  12. chemical23

    chemical23 Regular Member

    aDDicteD, you've got a point, i suppose!!