Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος giorgos1961, στις 11 Ιουλίου 2009.

  1. sub_curious

    sub_curious New Member

    Re: Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων


    πράγμα το οποίο ενισχύει δηλαδή την άποψη, ότι ακόμη και σε BDSM σχέσεις, υπάρχει το συναίσθημα. Βέβαια, πρέπει να συνυπάρχει με τη λογική, και πάντα σε σωστές αναλογίες, όπως ανέφερε πρόσφατα ένα πολύ αξιόλογο άτομο
     
  2. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    Δηλαδη ...απαγορευεται να ερωτευτω την σκλαβα μου και να το εκφραζω δειχνοντας περισσοτερο παθος σε οτι της κανω;;;;
     
  3. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    το να θελεις να υποταξεις τον αλλον μεσα απο την "υποταγη" σου ειναι ερωτας?
    το να περιμενεις ανταλλαγματα και μαλλιστα αμεσως( μεσα σε 2 μερες) ..ειναι υποταγη?
    το να ζητας "προορισμο"...ειναι ερωτας? υποταγη?
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    Για ποιο λόγο να συνάψει κάποιος ερωτική σχέση χωρίς συναίσθημα;
     
  5. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Για σεξουαλική εκτόνωση..  



    ^*^
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ποιός έχασε το συναίσθημα για να βρεθεί εδώ μέσα...
     
  7. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    Μα νομίζω το συναίσθημα συνήθως προκύπτει μέσα στην σχέση ,όχι πριν αν δεν κάνω λάθος .
    Πριν το πολύ να υπάρχει μια συμπάθια
     
  8. Cobas

    Cobas Master Cobas

    Re: Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    οπως και αλα μελη ετσι και εγω ειμαι καθετος σε αυτο...πιστευω ειδικα σε μια σχεση BDSM το συναισθημα πζιζει σημαντικο ρολο για να πετυχει μια τετοια σχεση...ακομα και για απλο session μερικες φορες οταν υπαρχει συναισθημα αυτο ειναι πολυ καλυτερο....
     
  9. someone

    someone New Member

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    Υπαρχει , μεσω της ολησ διαδικασιας , παντα αναπτυσσονται συναισθηματα . οχι απολυτως συνβατικα , αλλα παντα μπορει να ειναι πολυ δυνατα . αυτο ειναι και καλο και κακο . συγουρα ομως ειναι υπεροχο
     
  10. nefeli

    nefeli New Member

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    Πιστεύω πως μια bdsm σχέση αν αφήσουμε στην άκρη το κομμάτι bdsm, παραμένει σχέση. Αν είναι να σου βγάλει συναισθήματα ο άλλος και να του βγάλεις κι εσύ, τότε αν αυτό ήταν το ζητούμενο.... έχει καλώς!!
     
  11. Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    Θα συμφωνήσω με την Νεφέλη. Όταν μια γνωριμία εξελίσσεται σε σχέση, οποιαςδήποτε μορφής (vanilla, BDSM, κλπ.) σίγουρα έχει συναίσθημα, εφόσον αυτό είναι το ζητούμενο, γιατί μπορεί το ζητούμενο να μην είναι για κάποιους η σχέση, απλά η από κοινού διάθεση τον να υπάρξει κοινός ευχάριστος χρόνος.
     
  12. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    εμενα παντως χωρις συναισθημα δεν μου "βγαινει" τιποτα