Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος giorgos1961, στις 11 Ιουλίου 2009.

  1. Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    ναι, παντα υπαρχει συναισθημα, αλλα εκφραζεται αυτο διαφορετικα.
     
  2. sk

    sk Regular Member

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    για μένα, αδιαμφισβήτητα υπάρχει και ευτυχώς, γιατί σε αρκετές περιπτώσεις πιστεύω πως είναι και το ζητούμενο  

    αναρωτιέμαι μάλιστα, χωρίς φυσικά να τίθεται θέμα ποσοτικοποίησης, αν στις bdsm σχέσεις δεν είναι και πιο έντονα τα συναισθήματα γενικότερα... π.χ. πάντα σεβόμουν τους άνδρες που είχα δίπλα μου, αλλά ο σεβασμός στον Κύριό μου παίρνει άλλες διαστάσεις...και κάποια συναισθήματα φυσικά απλά δεν υπήρχαν στις vanilla σχέσεις, όπως ο φόβος...





    με σεβασμό
    sk
     
  3. aspa1987

    aspa1987 Regular Member

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    και εγω απο οσο γνωριζω πρεπει να υπαρχει ωστε να μπορει να γινει
     
  4. jim28

    jim28 Regular Member

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    Νομίζω πως ισχύει οτι και στις vanilla σχέσεις. Εαν το ζευγάρι BDSM έχει σχέση τότε είναι αδύνατον να μην υπάρχει συναίσθημα, μην με ρωτήσεται όμως τι συναίσθημα και ποσό έντονο είναι, δεν ξέρω να σας πω. Εαν το ζευγάρι BDSM συναντιέται μόνο για συνεδρίες το αίσθημα της αγάπης και του έρωτα δεν έχει ένταση.
     
  5. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    Υπαρχη, ειναι αυτο που καθοριζη τη δυναμι και την ταχυτα στο χερι οταν χρησιμοποιουμε ενα paddle η cane.
     
  6. inferno

    inferno New Member

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    για την ακριβεια μπορει να υπαρξει συναισθημα. δυο ταχυτητων. ειτε ερωτας αλλα οχι με την κοινη ενοια του ορου ειτε εξαρτηση. αναλογα παντα με το ποια ειναι τα ορια της σχεση και με ποιο τροπο εκδηλωνονται αμφοτεροι στα πλαισια της.
     
  7. M_St

    M_St New Member

    Απάντηση: Υπαρχει συναισθημα σε σχεσεις μεταξυ BDSM ζευγαριων

    Συναισθηματα υπαρχουν πολλα... Αγαπη, μισος, αδιαφορια, συμπαθεια. Το τι ομως απο ολα αυτα διεπει μια σχεση, καθοριζεται απο τους ανθρωπους που τα μοιραζονται... Αν αγαπας τους ανθρωπους εκπεμπεις αγαπη σε καθε σχεση σου, οποιαδηποτε μορφη κι αν εχει αυτη. Αν παλι τους μισεις ειναι ευκολο για σενα να κανεις το ιδιο σε καθε εκφραση της ζωης σου. Προσωπικα προτιμω το πρωτο ακομα κι αν αυτο για μερικους αποτελει αδυναμια, αλλα αυτο ειναι επιλογη και σταση ζωης... Η χειροτερη τελικα μορφη συναισθηματος, ειναι η απουσια του... Τα υπολοιπα κουτσα στραβα τα παλευεις  
     
  8. dawn

    dawn Regular Member

    Νομίζω η απάντηση εξαρτάται από τους ανθρώπους, τα θέλω τους και τη μορφή της σχέσης.

    Αν είναι απλά sessions για την καύλα της υπόθεσης, το συναίσθημα είναι προαιρετικό. Τώρα αν μιλάμε για πιο συντροφική σχέση, το συναίσθημα υπάρχει και αναπτύσσεται διαρκώς, όπως και σε μία vanilla σχέση. Για μένα ισχύει ότι και για την sk, τα συναισθήματα είναι πιο έντονα σε μία bdsm σχέση. Μοιράζομαι ένα πολύ προσωπικό κομμάτι μου, οπότε το συναισθηματικό δέσιμο είναι μεγαλύτερο. Επίσης, όσο περισσότερα νιώθω για τον Κ μου, τόσο περισσότερο μπορώ να υποταχθώ, κ όσο αφήνομαι τόσο περισσότερα νιώθω. Είναι ένας κύκλος ανατροφοδότησης και ταυτόχρονα ένας τρόπος προστασίας. Αυτό ισχύει για μένα... πιθανότατα όχι για κάποιον άλλο.

    Για Κ μπορώ να μιλήσω με βάση τι έχω ζήσει. Σε όλες τις bdsm σχέσεις μου τα συναισθήματα που μου εξέφραζαν ήταν εντονότερα, η έκφραση τους γινόταν με πιο όμορφο τρόπο και συχνότερα από τις vanilla σχέσεις μου.

    Όσο για τους πολλούς/ές υ, και το ένας Κ. Δεν είναι παράλογο να νιώθει όμορφα, ερωτευμένος με περισσότερο από έναν άνθρωπο. Δεν υπάρχουν όρια στο πόσους μπορείς να ερωτευτείς/αγαπήσεις.

    Σημασία έχει ότι κάνεις να νιώθεις όμορφα με αυτό και να σε γεμίζει.
     
  9. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên