Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος anastasia, στις 27 Ιανουαρίου 2009.

  1. skia

    skia Contributor

    Μπορούν να γίνουν και κάποια τύπου ταχύρρυθμα για τους βιαστικούς, θα έχει φοβερή επιτυχία. Είμαι σίγουρη.
     
  2. rea..

    rea.. Contributor

    Η γη σείονταν για μήνες!.. τα σουμπάκια τρέχαν πανικόβλητα στις σπηλιές για να σωθούν, κατακαυλωμένα και τουμπανιασμένα!! Μαύρα σύννεφα είχαν καλύψει τον ουρανό, δεν ήξερες αν είναι μέρα ή νύχτα!!!..
     
  3. espimain

    espimain Contributor


    Μα έχει γίνει τέτοιο πράγμα πριν κάποια χρόνια.
    Κάποιες υποτακτικές κάνανε πλάκα σε πιτσιρικάδες και τους έβαλαν να δώσουν κι εξετάσεις, για να τους απονείμουν τον τίτλο του Master.
    Υπάρχουν άτομα (ζουν ανάμεσα μας) που θεωρούν τον τίτλο έγκυρο και καμαρώνουν.
    Φυσικά υπάρχουν και άτομα που ακόμη γελάνε.
     
  4. skia

    skia Contributor

    Μιλάς σοβαρά; Προσωπικά, έχω ακούσει για μάστερ που μοιράζει πτυχία σκλαβών (σοβαρά τώρα) αλλά αυτό δε το έχω ακούσει. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Ξέρω άτομο, τώρα είναι περίπου 35 ετών που στα 18-20 τον βάλανε να διαβάζει βιβλία και να απαντάει μετά σε ρωτήσεις, καθώς και ότι τον έβαλαν να κάνει επίδειξη ικανοτήτων στο μαστίγιο και άλλα τέτοια. Αν κάποιος κάνει πολύ καλή αναζήτηση στο διαδίκτυο μπορεί να βρει λεπτομέρειες. Αυτά που λέω τα ξέρουν κι άλλοι. Δεν εκθέτουμε κανέναν, αλλά μπορούμε να γελάμε.

    Με την ευκαιρία αυτή ας ενημερώσουμε νεαρούς, ότι δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα και ότι όποιος τους το προτείνει, τους κάνει πλάκα ή τους εκμεταλλεύεται.

     
     
    Last edited: 25 Νοεμβρίου 2017
  6. espimain

    espimain Contributor

  7. skia

    skia Contributor

    Ακριβώς, η μάθηση έρχεται με τη πορεία στο χρόνο. Καλό θα είναι να μην αυτοχαρακτηριζόμαστε από την αρχή, πριν καν μάθουμε τι είναι το καθένα και πριν βρούμε αυτό που μας εκφράζει. Άλλο το τι θα ήθελα να είμαι κι άλλο το τι είμαι. Άλλο τι ότι γνωρίζω απλά κι άλλο το ότι γνωρίζω και πρακτικά κάτι. Άλλο το δοκιμάζω κι απορρίπτω ή δεν απορρίπτω κι άλλο το μου έχουν πει άρα είναι και το σωστό.
     
  8. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Όντως, καλή η θεωρία μα άλλο πράγμα η βάσανος της πράξης και η πραγματικότητα έξω από μυαλό του καθενός.
     
  9. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    Υπάρχω .... και η κότα αν έκανε αυγό η το αυγό την κότα ...  Υπάρχουν " Μαστορες " εδώ ή παραμένει πάντα γκρίζος ο βύθος απάντησε μου .Κατι θα υπάρχει . Αν ρωτάς αν υπάρχει ο Μάστορας που εσυ ψάχνεις , ουδείς δεν θα καταφέρει να σου απαντήσει . Αν δεν υπαρουν τοτε , είμαστε ούλλοι μας ενα μάτσο ανωμαλαρες χωρις τπτ παραπανω   Η πιστοποίηση Του ΜαστεροντομαΑφεντη , ειναι με τα πόσα μαστίγια έχει στην ζώνη του , εμβλήματα, όπως ειναι τα αστέρια στο τσου λου ΄η οι ζώνες στις πολεμικές τέχνες  
     
  10. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Μην αποζητας τον Μαστερ οπως τον θες εσυ, εκτος εαν εχεις το σθενος και τις ικανοτητες να τον δημιουργησεις. Εαν δεν τον αποζητας, τοτε ετοιμασου, γιατι αυτος που θα βρεις σιγουρα θα ειναι αλλος.

    Ubi nihil vales, ibi nihil velis
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μαγικό! (/ ̄ー ̄)/~~☆’.・.・:★’.・.・:☆
     
  12. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Πως δημιουργείς άραγε έναν Μάστερ;