Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος anastasia, στις 27 Ιανουαρίου 2009.

  1. Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    Πάντως φαίνεσαι νεότερη…
     
  2. DiDi

    DiDi Regular Member

    Φυσικά και υπάρχουν.. Η διαφορά είναι το πως αντιλαμβάνεται ο καθένας τον όρο αυτό ή τον τίτλο (πείτε το όπως θέλετε). Το αν κάποιος διαλέγει να αρκεστεί στο "βούρδουλά" του είναι θέμα δικό του και της υποταχτικής του. Τα γούστα είναι πάρα πολλά. Δε θα κρίνω κάποιον εαν μένει μόνο σε αυτά. Ίσως να θέλει απλά μόνο αυτά. Αν ρωτήσεις 100 άτομα όλα θα έχουν κάτι διαφορετικό να σου πουν. Για αυτό γνώμη μου ψάξε μέσα σου εσύ πως θες τον αφέντη και μετά να ρωτάς εαν υπάρχουν. Θα μπορούσε κάποιος λοιπόν να ρωτήσει εαν υπάρχουν τελικά σκλάβες/σκλάβοι? Εκεί τι θα απαντούσες???
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Υπάρχουν και εχω την τιμή να γνωρίζω μερικούς.
    Είναι λίγοι μεν, αλλά υπάρχουν.
     
  4. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

      μηπως με τον ιδιο ισχυρισμο θα μπορουσαμε να αντιστρεψουμε την ερωτηση; Υπαρχουν τελικα σκλαβες; Και στην χαρη και οχι μονο στο ονομα;

    Συνηθως δεν ειναι ολοι αυτο που δηλωνουν, αλλα μην ξεχναμε στην Ελλαδα ειμαστε οποτε οτι δηλωσεις εισαι. Και σιγουρα βρισκεις καποιον να αναπτυξει και να υπερασπισει τον αυτοπροσδιορισμο σου, φυσικα και γιατι αυτος που υπερασπιζει περνει επισης εναν τιτλο..... Οι αλλοι μπορουν μονο να κρινουν κατ ιδιαν αν αυτο που βλεπουν ειναι αυτο που ταιριαζει και στην δικη τους κοσμοθεωρια...κατα τα αλλα γιατι να χαλαμε τις ψυχες μας για ολα αυτα τα σουργελα που κυκλοφορουν; Υπαρχουν Μαστερ και μαλιστα αξιοτατοι, το θεμα ειναι αν Εκεινοι μπενουν στο τριπακι να αποδειξουν οτιδηποτε στον εαυτο τους και στους αλλους. Μιας και στην δικια μου θεωρια οι Μαστερ δεν εχουν κομπλεξικοτητες, και η διαδικασια της αποδειξης μονο κομπλεξικη μου φαινεται....
     
  5. BRAVE MASTER

    BRAVE MASTER New Member

    χαιρετιζω και αυτο το θεματακι σαν νεος εδω στο φορουμ.

    θεωρω πως ειναι πολυ γενικο το θεμα και ισως και αστοχο το να κρινουμε αλλα και να βαζουμε
    ταμπελες σε ομαδες ανθρωπων υστερα απο λανθασμενες επιλογες που ισως εχουμε κανει στο παρελθον....εμεις οι ιδιοι....
    σιγουρα δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι και ποσο μαλλον ολοι οι masters μεταξυ τους!

    ευχομαι στη φιλη μας που ανοιξε αυτο το θρεντ να βρει τελικα τον μαστερ
    που ψαχνει και ειμαι σιγουρος πως θα γινει αργα η γρηγορα.
     
  6. anastasia

    anastasia Regular Member

    Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    απλα κανεις με οσους μιλησα σ αυτα τα 10 χρονια δεν με εχει δειξει κατι διαφορετικο απ τους υπολοιπους ολα μια επαναληψη πιο στενη επαφη δεν ειχα με κανεναν για τον λογο που ειπα πιο πανω αλλα ενταξει ποτε μην λες ποτε για τιποτα
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    Μπαααα – πάνε πια οι εποχές που έραβες Μάστερ στα μέτρα σου.

    Όπως και να 'χει, δώσαμε – μας τα 'παν νωρίτερα άλλοι.  

    To εμπεδώσαμε… Η Syrah έχει τα μισά σου χρόνα και, ειρήσθω εν παρόδω, είναι και κούκλα. Πέραν του οτι επιχειρηματολογεί.
     
  8. hugger

    hugger Regular Member

    δοκιμασες κανα switch ?      αχχχ σαλονικιαααααα με το με και σε  
    respect to salonikies plz δε μασσανε
     
  9. anastasia

    anastasia Regular Member

    Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    hugger τι σε λεω και τι με λλλλλλλλες γιααααααααααα χαχαχαχχαχαχαχχα
     
  10. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Χμμ... Θέμα φωτιά. Το ερώτημα "Υπάρχουν τελικά Masters;" μου θυμίζει την ερώτηση "Ζει ο βασιλιάς Αλέξανδρος;". Είναι ένα θέμα που ποτέ δεν λείπει από την ατζέντα κάθε in συζήτησης στις συγκεντρώσεις του forum. Μου έχει μείνει η ατάκα που άκουσα από υποτακτική πριν κάποια χρόνια "Θα τον κάνω Master εγώ αυτόν!!!"
    Ας δοκιμάσω να πω την δική μου ματιά πάνω στο θέμα.
    Ο όρος Master κατ' εμένα είναι ένας τίτλος. Τίτλος που μόνο μια υποτακτική μπορεί να δώσει στον Κύριο της. Δεν είναι υποχρέωση. Δεν απαιτείται σαν προσφώνηση αλλά μόνο δίνεται. Δεν δηλώνει με αυτό κάποιου είδους κυριότητα αλλά μοναδικότητα. Αυτός ο άνθρωπος νιώθω να είναι μοναδικός για εμένα.
    Μια άλλη χρήση της λέξης Master είναι αυτός που ειδικεύεται σε κάτι. Για παράδειγμα ο Α είναι Master στην χρήση του single tail, δηλαδή γνωρίζει με μοναδικό τρόπο να το χρησιμοποιεί. Σε αυτή την κατηγορία δηλώνει ειδίκευση σε κάτι.
    Η συνομοταξία όμως που έχει συζητηθεί πιο πολύ είναι αυτών που αυτοπροσδιορίζονται ως Master. Σε αυτή την ομάδα θαμώνων του BDSM νομίζω πως απευθύνεται και αυτό το νήμα.
     
  11. hugger

    hugger Regular Member

    Re: Απάντηση: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?


    οχι μπορεις να φανταστεις μαστερ να λεει το σουβλακι καλαμακι και το σαντουιτς σουβλακι? Ας μπει λοιπον ο πρωτος κανονας, για οποιον ζαχαρωνει σαλονικια slave  
     
  12. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

    Παντού υπάρχουν γνήσιοι και κίβδηλοι. Το θέμα είναι να έχουμε την ικανότητα να τους αναγνωρίζουμε.