Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποταγή κατ'ομοιότητα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 8 Νοεμβρίου 2016.

  1. angel42

    angel42 Regular Member

    @Queen87

    Πραγματικά αδόκιμη και με έλλειψη σεβασμού η λέξη "γλάστρα". Αν επιθυμείς σοβαρές τοποθετήσεις επαναδιατύπωσε με τρόπο λιγότερο προβλητικό, αφαίρεσε τη γλάστρα όπως σου επισημάνθηκε ήδη... Αν δεν έχεις καμμία επιθυμία να κατανοήσεις γιατί αυτή η επιλογή σου είναι αδόκιμη, συνέχισε όπως νομίζεις αλλά να γνωρίζεις ότι δεν μπορεί να σε λάβουμε ως σοβαρό συνομιλητή πολλοί από Ε/εμάς...

    Α.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @angel42

    Νομίζω ότι θεωρεί την πλήρη υποταγή που δείχνει κάποια/ος για τον/ην Κ ότι είναι ένα είδος γλάστρας και τπτ παραπάνω, ξέρωγω!
     
  3. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Απάντησες μόνη σου και πολύ χαίρομαι για αυτό.....
     
  4. Queen87

    Queen87 Contributor

    Μιλάς για σεβασμό όταν οι πιο πολλοί απο του παλιούς εδωμέσα χλευάζουν τους καινούργιους, κριτηκάρουν και τρολλάρουν; Δεν νομίζεις οτι είναι λίγο οξύμωρο;
    Απο την στιγμή που αυτή ειναι η άποψη μου και δεν κατανομάζω κάποιον, δεν προσβάλλω... όποιος έχει την μύγα ας την αφήσει κάτω...
    Αν δεν μπορείς εσύ και ο καθένας αποεδωμέσα να με πάρει στα σοβαρά... ανετά μπορεί να μην σχολιάζει και να μην συμμετέχει...
    Δεν λειτουργούν όλοι με τον ίδιο τρόπο ούτε κουβαλάνε τα ίδια μυαλά.

    Queen
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Έλα, έλα, με την καραμέλα , ότι τρομάζουμε τους καινούριους να γράψουν, βαρεθήκαμε.
     
  6. angel42

    angel42 Regular Member

    Δεν Έχω την ίδια άποψη ότι όποιος καινούργιος μπαίνει εδώ χλευάζεται από τους παλιούς. 'Εχω την άποψη ότι οι καινούργιοι που μπαίνουν εδώ μέσα με ευγένεια, με όρεξη να μάθουν, με πραγματικές απορίες και χωρίς βιασύνη να κατατάζουν ως "άρρωστο" "ανήθικο" "κακόγουστο" ό,τι ακόμα τους είναι άγνωστο, καινούργιο, μη εμπειρικά βιωμένο, όχι μόνο δε λαμβάνουν χλεύη και τρολλάρισμα αλλά αντίθετα, σεβασμό, προσοχή, φροντίδα και ιδιαίτερα χρήσιμες συμβουλές, είτε στα νήμματα, είτε σε μηνύματα και διαπροσωπικές συναντήσεις... Από εκεί και πέρα ισχύει ότι ο καθείς λαμβάνει αυτό που του αξίζει, θετικό ή αρνητικό...

    Πάω να παίξω με τις γλάστρες Μου... Είναι τα πιό έξυπνα όντα που μπορεί να συναντήσει κανείς...

    Καλή συνέχεια

    Α.
     
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ω! @Queen87 με αυτά που λες βρίσκεσαι σε οριακό σημείο να χάσεις τον σεβασμό και την σοβαρή αντιμετώπιση από κάτι σοβαρούς bdsmers, τους πιο σοβαρούς bdsmers που έχει δει το Ελληνικό bdsm. Aυτούς που πιστεύουν φανατικά ότι ο καθένας μας έχει το αδιαμφισβήτητο δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα την γνώμη που σε αυτούς ταιριάζει και την υποχρέωση να αλλάζει οτιδήποτε δεν τους κάνει είτε στην ουσία είτε στην διατύπωση.

    Αναρωτιέμαι τι πιο συστηματικότερο θα μπορούσε να υπάρξει για σένα από το να διατηρήσεις την καλή γνώμη που θα μπορούσαν να έχουν κάτι τέτοιοι για σένα?
     
    Last edited: 9 Νοεμβρίου 2016
  8. Dasein

    Dasein Regular Member

    Ώπα. .αγαπητοί μου, κάντε μια στάση. Ακολουθούμε έναν λάθος συλλογισμό και μετά μας φταίει η γλάστρα... Δεν είδα η @Queen87 να αντιδράει άσχημα σε διαφορετικές θέσεις, προς τι λοιπόν ο πανικός?    
    Καθ'ομοιωση- απώλεια προσωπικοτητας - γλάστρα.. Το λάθος είναι στο σκέλος καθ'ομοιωση. ..συνεπώς όχι, καμία από εμάς δεν είναι γλάστρα και δεν προσβάλει καμιά η Queen    
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    “ο λύκος στην αναμπουμπούλα χαίρεται”.
     
  10. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    γλάστρες είπε, όχι φυτά  
     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Για να το λες εσύ..
     
  12. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    το γλάστρες αν αντικατασταθεί από το αντικείμενο για παράδειγμα θα ήταν πιο όμορφο;

    Αν καταλαβαίνω τι θέλει να πει, τότε ναι η αντικειμενοποίηση του υ από την Κ είναι τιμή του υ.