Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποταγή μυαλού

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος ioli_slave, στις 22 Ιουλίου 2020.

  1. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Κι εμένα από το πρωί που το διάβασα η ίδια απορία έχει δημιουργηθεί. Τι είναι υποταγή σώματος;  
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εφικτό, για την ακρίβεια έτσι λειτουργούν όλοι οι στρατοί του κόσμου. Πρώτα το σώμα και μετά ακολουθεί και το κεφάλι  

    Μιλάμε όμως για στρατό όμως, που σε εκπαιδεύει και σε προετοιμάζει ως canon fodder.

    Δε το θεωρώ περίεργο και οι Κ να ακολουθούν ανάλογες μεθόδους, για άλλους λόγους φυσικά!
     
    Last edited: 22 Ιουλίου 2020
  3. Μάλλον όταν δεις έναν κούκλο και θες να κάνεις σεξ μαζί του.. Αυτό δεν ειναι υποταγή όμως. Από την άλλη.. Ο καθένας όπως βολεύεται!!
     
  4. Αφού το έχεις βιώσει εσύ.. Παω πάσο..
    Ίσως κι εγώ να έχω κάποια μέρα αυτή την τύχη!
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Brt : η ικανότητα του Κ να κάνει το σώμα σας να ακολουθεί τις επιταγές του ακόμη και όταν/αν το μυαλό σας δεν συνεργάζεται ή διαφωνεί.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν το έχω βιώσει και προσωπικά δεν θα το ονόμαζα τύχη.

    Και άλλαξα και διατύπωση, δεν είναι παράνομο όταν γίνεται θεσμοθετημένα και εδώ που τα λέμε δεν είναι απαραίτητα παράνομο ούτε αν δεν είναι θεσμοθετημένο άμα γίνει με τη θέλησή σου.

    Αν μπεις στο χορό χορεύεις  
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όλοι οι Drill Sergeants του κόσμου τούτου εγκρίνουν!

    Οι σκοποί διαφέρουν, οι μέθοδοι όχι  
     
  8. Με συγχωρείτε αλλά για να συμβεί αυτό δεν πρέπει πρώτα να υποταχθει το μυαλό;
    Άσχετα αν το σώμα διαφωνεί.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Arioch : τω όντι, ασχέτως προσήμου η κατίσχυση / υποταγή υπόκειται σε μεθοδολογία, συνειδητή ή μη. Λέτε να είναι τυχαίος ο θόρυβος που σηκώνουν τα νήματα που άπτονται της εκπαίδευσης;

    Ρομαντικές ψυχές
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Σας απάντησε ήδη ο @tithon πιο πάνω.
     
  11. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Γιατί;

    Το σώμα περιβάλλει την ουσία σου, που κινείται λόγω των επιθυμιών και των θέλω σου και που ευτυχώς καθοδηγούνται απ' το μυαλό και δεν πηγαίνουμε όπου να 'ναι ( συνήθως ), προσκρούοντας με το κεφάλι και τσακίζοντας τα πάντα μας.
    Η σειρά δεν έχει καμιά σημασία, όσο να επιτευχθούν όλα.
     
  12. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Ευχαριστώ! Ααα οκ, τότε αυτό συμβαίνει πολλάκις και πλειστακις, ειδικά στην εκπαίδευση.

    Προσωπικά, εμπιστεύομαι, κάθομαι, εκτελώ, και πραγματικά εκπλήσσομαι και εγώ από το πόσο μου άρεσε πχ μια καινούργια τεχνική/παιχνίδι. Αλλά αναρωτιέμαι αν η εμπιστοσύνη, αυτή η άνευ όρων παράδοση, δεν είναι άραγε υποταγή μυαλού; Χμ.