Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποτακτικές τσαούσες.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Vakhos, στις 30 Ιανουαρίου 2012.

  1. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Υποτακτικές τσαούσες.

    Αυτό που εισπράτω εγώ σαν αναγνώστης του φόρουμ, είναι δυναμικός χαρακτήρας crimson moon και
    αναρωτιέμαι αν είναι αληθινός ή μια άμυνα προς τα έξω του στυλ προσοχή "ο σκύλος δαγκώνει".
    Γιαυτό ζητάω διευκρινίσεις, απο τις υ του φόρουμ .
    Ξαναλέω όμως πως μια αντίστοιχη αντίδραση δεν βλέπω απο άνδρες υ.

    Προσωπικά εκτιμώ τις υ που έχουν πραγματικό δυναμικό χαρακτήρα εκτός σχέσης και όπως έχω ξαναπεί θεωρώ πιο γοητευτικό να Κυριαρχείς σε ένα ατίθασο χαρακτήρα παρά σε ένα άβουλο πλάσμα.
     
  2. aria

    aria Regular Member

    Απάντηση: Υποτακτικές τσαούσες.

     
  3. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Υποτακτικές τσαούσες.

    Μια πολύ καλή ανάλυση του συγκεκριμένου θέματος βρίσκεται στο λινκ αυτό
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/22152-πρέπει-να-είναι-ή-και-να-φαίνεται;-2.html#post291335

    Όσο για το άλλο θέμα που ρωτάς, αν η καταπίεση εντός οίκου δηλαδή κάνει την υποτακτική να έρχεται στο φόρουμ με δυναμικές διαθέσεις, εμένα δεν μου έχει συμβεί. Χώρια απ αυτό, όταν πραγματικά ήταν να καταπιεστώ μου είχε απαγορευτεί - μεταξύ άλλων - η είσοδος στο φόρουμ   Δεν έχω την εντύπωση ότι όταν επέστρεψα τα έκανα λαμπόγυαλο, αντιθέτως ήμουν πιο ήσυχη από ποτέ  

    Αυτό που μου έχει συμβεί και γι αυτό άλλωστε μάλλον ευγνωμοσύνη ένιωθα για τον αποκλεισμό μου παρά στέρηση είναι να μπαίνω εδώ μετά από έντονες καταστάσεις και σε ένα είδος συναισθηματικού subdrop, να νιώθω τρωτή, εκτεθειμένη, σίγουρη πως όλοι μιλάνε για μένα. Τις πιο πολλές φορές έβαλα τη λογική μου να δουλέψει και θυμήθηκα τη βασική μου αρχή ότι πάντα, όλοι μιλάνε για τον εαυτό τους και όχι τον δικό μου εαυτό. Κάποιες φορές δεν τα κατάφερα και επήρα τον ολισθηρό κατήφορο της SAM συμπεριφοράς. Μετά, ήταν ακόμα χειρότερα και από μια εποχή και έπειτα, έτσουζε και ο κώλος μου.

    ΥΓ. Πόσο απολαμβάνω το sabbatical τούτο!
     
  4. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Υποτακτικές τσαούσες.


    Εννοείται , γιαυτό το θεωρώ γοητευτικό.προυποθέτει όμως τη διάθεση για υποταγή στον συγκεκριμένο Κ.
     
  5. Emiris

    Emiris Regular Member


    Αυτή η απάντηση της Lilly με έχει καταγοητεύσει. Μου φαίνεται τόσο ζεστή.
    Ζεστή γιατί μπορώ να νιώσω τι εννοεί και επίσης γιατί είναι βαθύτατα ειλικρινής κόντρα σε όλες τις μόδες τις εποχής.
    Μπράβο Lilly.