Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποτακτικοί:Πλήθη ή χάβρα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 9 Ιουνίου 2006.

  1. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Υποτακτικοί:Πλήθη ή χάβρα;

    Καλός ο προβληματισμός σου lara[E-p], αλλά δε δύναμαι να απαντήσω... εξάλλου εγώ, είμαι μια αδύναμη, ασθενής και υποτονική προσωπικότητα με συμπλέγματα κατωτερότητας, σκλάβα.

    ΥΓ. όλα τα παραπάνω ακούστηκαν κατά καιρούς για τους σκλάβους-υποτακτικούς.
     
  2. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Υποτακτικοί:Πλήθη ή χάβρα;

    Γιατι θυμώνετε ως γεγονός δεν ισχυει αυτό στις διαπροσωπικές σας σχέσεις με τον Κυρίαρχο σας? Αυτός δεν αναλαμβάνει όλες τις ευθύνες και πρωτοβουλίες? Το γιατί ειναι θέλω σας δεν χρειάζεται επεξήγηση ουτε ειπα ότι σημαίνει ότι ως χαρακτήρες κ εκτός της σχέσης σας είστε υποτονικες.. (Μηπως όλοι με το ζωνάρι λυμένο κυκλοφορούμε εδώ?)

    Πέραν αυτού αναφέρθηκα σε άντρες υποτακτικούς μια κ σ αυτούς αναφερόταν η ερώτηση.. οι οποίοι εχουν διαφορετικους λόγους και αφετηρίες στο να αποζητούν την Κυριαρχία τους από οτι οι γυναίκες υποτακτικές.
    Η δε αιτιολογία σιγουρα δεν ειναι μόνο αυτη.. και ίσως να μην είναι καν αυτη γι αυτο έβαλα ..Ισως..
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ποιός θύμωσε?
    Απλά αναρωτήθηκα και προβληματίστηκα για κάποιες δηλώσεις. Δεν είπα καν αν συμφωνώ ή διαφωνώ, απλά αναρωτήθηκα ελπίζοντας να γίνει κάποια συζήτηση πάνω σ΄ αυτό.  
     
  4. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Υποτακτικοί:Πλήθη ή χάβρα;

    Χαιρομαι πραγματικά που δεν θύμωσες, ειναι σημαντικό να μπορουμε να συζητάμε όμορφα ακόμα κ οταν διαφωνουμε.
    Στα ερωτηματα που βάζεις συνεχίζω να πιστευω ότι αντρες και γυναικες υπο καλύπτουν διαφορετικές ανάγκες τους όπως και ότι λειτουργει τελειως διαφορετικα η υποτακτικότητα τους. γι αυτο και θα έπρεπε ίσως η ερωτηση να γινει ξεχωριστά για έκαστο φύλλο, ή ίσως οι απάντησεις να έχουν τον διαχωρισμό.
     
  5. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Υποτακτικοί:Πλήθη ή χάβρα;



    Συγνωμη για την παρεμβαση αλλα παντα ειχα την απορια αυτη.

    Η υποτακτικοτητα δεν ειναι μια ? οταν μιλαμε για υπο ή σκλαβους ,
    δεν ειναι το ιδιο και για το θηλυκο και για το αρσενικο ?

    Η προσωπικη μου γνωμη ειναι πως η υποτακτικοτητα δεν χωριζεται αναλογα το φυλο.
    Στο φορουμ ομως κατα διαστηματα γραφεται πως χωριζεται .

    Γιατι οταν η λεξη δηλωνει κατι συγκεκριμενο , εμεις το χωριζουμε ?

    Τι μπορει να σημαινει αυτο ?
     
  6. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    "Κυρία θέλω να γλείψω τα πόδια Σας", "να χαιδέψω τις γάμπες Σας" κλπ κλπ
    Πόσες φορές έχουμε δει παρόμοιες δηλώσεις ?
    Από πότε η ποδολαγνεία έγινε συνώνυμο της υποτακτικότητας?
    ...μήπως τελικά οι πραγματικοί υποτακτικοί δεν ειναι τόσοι πολλοί?
     
  7. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά το
    "Κυρία μου επιτρέπετε να γλείψω τα πόδια Σας ;"
    σε σχέση με το "Φέρε το πόδι σου μωρή παλιοκαρ#$@@ μη σε Γ#@" , δεν έχει στοιχεία
    υποτακτικότητας ;

    Μπορεί ο υποτακτικός να έχει πολλές συνιστώσες, αλλά μία από αυτές δεν είναι κ' αυτό
    που ανέφερα ως πρώτο παράδειγμα ;
    Εξάλλου δεν έχει σημασία τι κάνεις και τι λες, αλλά πώς το λες και Πώς το κάνεις..
    Γνώμη μου.
     
  8. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Υποτακτικοί:Πλήθη ή χάβρα;

    Όχι δεν είναι τόσοι πολλοί οι υποτακτικοί δεν μπορούμε να θεωρούμαι τους φετιχιστές και τους ποδολαγνους υποτακτικούς, οι οποίοι μετά το πέρας τις καύλας μεταμορφώνονται εντελώς χάνοντας οποιαδήποτε διάθεση να ικανοποιήσουν και να υπηρετήσουν . Την διαφορά δεν την κάνει ο τρόπος που λέγονται κάποια πράγματα διότι μπορεί να είναι υποκριτικά υποτακτικά για την επίτευξη τις δικής τους προσωπικής καύλας εγώ δεν θα τους θεωρούσα ούτε καν μποτομ.
     
  9. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Υποτακτικοί:Πλήθη ή χάβρα;

    Οι υποτακτικοί μπορούν να'ναι και ποδολάγνοι/φετιχιστές αν αυτό ευχαριστεί την Κυρία τους.
    Οι ποδολάγνοι/φετιχιστές δεν είναι πάντα υποτακτικοί όμως. Σύμφωνοι.

    Οπότε από την Κυρία εξαρτάται το αν θα έχει την κρίση και την ωριμότητα να διακρίνει
    τους μεν από τους δε...
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    ...κι αναρωτιέμαι και πάλι...
    Γιατί σας ενοχλεί που βάζουν όλοι αυτοί στο status τους submissive, slave κλπ ενώ λείπουν όλα τα υπόλοιπα status όπως φετιχιστών, μαζοχιστών, κλπ;
    Μήπως η "χάβρα" έχει δημιουργηθεί από άλλους λόγους;

    Επίσης έχετε αναρωτηθεί πόσο "δεκτά" γίνονται από τις Κυρίαρχες αυτού του είδους τα status; Θα μου πείτε αυτό δεν είναι πρόβλημα των Κυρίαρχων.
    Σίγουρα όχι, αλλά λύνει πολλές απορίες…  
     
  11. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Υποτακτικοί:Πλήθη ή χάβρα;

    Ναι τώρα το έθεσες όντως καλύτερα 
    Και αυτό ήταν που ήθελα να πω ...πως η ποδολολαγνεία καθώς και οι λαγνείες γενικότερα είναι φετιχ από τα οποία δεν καθορίζεται πάντα το στατους του καθενός.
     
  12. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Υποτακτικοί:Πλήθη ή χάβρα;