Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποτακτικοί Top

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 2 Νοεμβρίου 2006.

  1. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Υποτακτικοί Top


    τουλαχιστον !

    δεν νοώ υποτακτικο τοπ !

    μαλιστα , οταν εβαλε ο Ηλιας το θεμα αυτο ,
    η αληθεια ειναι πως δεν καταλαβαινα και τι διαβαζα ,
    και περιμενα να απαντησει καποιος με αγωνια ,
    γιατι ... αισθανομουν πως ... κατι εχανα !!

    ευτυχως οχι το μυαλο μου και τις γνωσεις μου ... ακομα ... τουλαχιστον !

     
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Είμαι σκλάβα. Είμαι switch στο Σμ. Εξου και σε kinky επίπεδο με άλλες σκλάβες ή σκλάβους μπορώ να λειτουργώ ως top και το απολαμβάνω.
    Γενικά στο σεξ είμαι χωρίς όρια και αναστολές και απολαμβάνω οτιδήποτε μπορεί να μου προσφέρει ηδονή.
    Δεν βλέπω σε τι είναι αντίθετο αυτό με το ότι είμαι σκλάβα άπόλυτα παραδομένη Στον Κύριο Electro-pain.
     
  3. Louis112

    Louis112 New Member

    Απάντηση: Re: Υποτακτικοί Top

    Ξεκαθαρο και τιμιο που βαζει τα πραγματα στη θεση τους. Μπραβο lara.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Eγώ τον θέλω αλλά ειναι... πιασμένος.
     
    Last edited: 3 Νοεμβρίου 2006
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Για αυτό ακριβώς μιλούσα . Συμφωνώ ακριβή μου lara στην τελευταία σου φράση . Το ένα δεν αναιρεί το άλλο .

    Μία απάντηση σου θέλω , στο εξής ερώτημα . Είπες το απολαμβάνεις . Τι νιώθεις ως top ;
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Υποτακτικοί Top

    Τελικά μιλαμε για kinky top ή για κατα βάθος και πλάτος switch;

    Έχει διάρκεια αυτός ο sub;Ή μήπως είναι ο κλασικός "μαθητής" των role games?

    Γυναίκες top υπάρχουν.Υπάρχει μερίδιο της όλης όμοιας ταυτότητας γι αυτές;
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Υποτακτικές με στρατηγική top (με τη BDSM και με την vanilla έννοια) βλέπουμε κάθε μέρα. Οι κυρίαρχοι είναι αρκετά εύκολα θύματα γιατί συνήθως είναι ευθείς και δεν σκέφτονται με στρατηγικές. Εκτός κι αν έχουν βγάλει πολλά κολλέγια (που κάποιοι τα υποτιμούν, αλλά ποιος νοιάζεται .

    Για υποτακτικούς ανάλογους πιστεύω απόλυτα την Ευα.

    Τώρα, αν η ερώτηση είναι το αν κάποιος υποτακτικός να μπορεί να κάνει τον top όταν το τραβάει η όρεξη του κυριάρχου, φυσικά και μπορεί. Αν είναι δικιά του πρωτοβουλία, σε δημοκρατία ζούμε, ας το προσπαθήσει. Αλλού θα φάει τα μούτρα του αλλά όλο και κάποιον θα βρει. Και τα σκουλήκια βρίσκουν τροφή στα πτώματα.
     
  8. Louis112

    Louis112 New Member

    Απάντηση: Re: Υποτακτικοί Top

    LordDragonal θετεις λογικα επιχειρηματα και περιμενεις απαντησεις με λογικα επιχειρηματα για πραγματα που δεν εχουν απολυτως καμμια σχεση με τη λογικη. Αναρωτιεμαι αν βρεθεις ποτε με δυο υποτακτικες και η μια θελησει να λειτουργησει topping πανω στην αλλη θα την κοψεις πανω στην καβλα για να την ρωτησεις..... "αν λειτουργει ως top αυτοβουλως η κατοπιν εντολης?"
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Υποτακτικοί Top

    ...Τωρα να μιλησω η να μη μιλησω?
    Ζητω την βοηθεια του κοινου...
    Μαλλον θα βγαλει το φιδι απο την τρυπα ο Lord
    Mια χαρα ικανο τον βρισκω!
    Παντως Μy Lord μη τις κοψεις πανω στην καβλα...κριμα ειναι...
    Ρωτα τις μετα αν περασαν καλα οσο εσυ θα τις καμαρωνες!!

    Louis112 Τραβα την κουρτινα 2!!
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: Υποτακτικοί Top

    Να μιλήσετε παρακαλώ πολύ γιατί μ ενδιαφέρει το θέμα  

    Ασφαλώς και θα κόψει την υποτακτική πάνω στην κάβλα της αν έτσι θέλει ο Κυρίαρχος, Louis112 κάθε μέρα συμβαίνει αυτό το πράγμα, δεδομένο είναι, γιατί δεν θα το κάνει; Σιγά μην υποχωρήσει σκιαγμένος επειδή της ήρθε από το πουθενά να κάνει topping  

    Η τοποθέτηση του LordDragonal μου φάνηκε λογικά βάσιμη μεν, εμπειρική δε και αυτή. Νομίζω φωτίζει μία πλευρά του θέματος χωρίς να είναι η μόνη που υπάρχει.

    ΥΓ. Με προλάβατε βλέπω Εύα, δεν κράτησε για πολύ ο δισταγμός σας  
     
    Last edited by a moderator: 3 Νοεμβρίου 2006
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Υποτακτικοί Top

     
     
  12. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Υποτακτικοί Top


    Όχι ο Κυρίαρχος Louis112 αλλά ο vanilla Louis112 , lilly ,
    έχει μια τεράστια διαφορά … νομίζω !