Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποτιθεμενοι BDSMιστες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady sub, στις 21 Απριλίου 2016.

  1. Lady sub

    Lady sub New Member

    Ναι το γνωρίζω διοτι έπεσα και εγω πανω σε ενα τετιο φενομενο και οντος ειναι αρκετα περιεργο και δεν μπορεις να το αντιληφθεις πριν ειναι ειδη αρκετα αργα
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τους κάνεις ignore...
    Δεν τους απευθύνεται ο λόγος...
    Δεν τους απευθύνετε τον λόγο...
    Δεν αντιδράτε/συμμετέχετε στα ερωτήματά τους...
    Επικοινωνείτε μεταξύ σας για τα περαιτέρω...
    Μην μοιράζεστε/διοχετεύετε προσωπικά δεδομένα των άλλων ακόμα και αν πρόκειται για τους πιο γκαγκά...
    Αρκετά, δικό σας από δω και στο εξής...
     
  3. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    ... Γενικότερα, επικίνδυνος δεν είναι ο ηλίθιος που ξέρει ότι είναι ηλίθιος, αλλά ο ηλίθιος που πιστεύει ότι είναι έξυπνος ... ένα ακραίο γεγονός πριν κάποια χρόνια, ήταν που μια κοπέλα στο εξωτερικό (Ιταλία αν θυμάμαι καλά), πνίγηκε από έναν μαλάκα που το έπαιζε ότι ήξερε να δένει ...

    Από κει και πέρα, πιστεύω πως στο Community είναι αρκετά εύκολο να δεις για κάποιον τι καπνό φουμάρει, από το τι έχει γράψει στο παρελθόν σε διάφορα post ..

    Και εννοείται ότι δεν πρέπει να απελπίζεσαι, απλά να χαμογελάς συνεχίζοντας το δρόμο σου ...  

    Φιλικά ..
     
  4. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Πάντως η εμπειρία έχει δείξει πως η ασχετοσύνη δεν είναι μονόπλευρη όπως το παρουσιάζεις εδώ (και δικαιολογημένα αφού μιλάς επί προσωπικού) αλλά αμφίπλευρη.
     
  5. Lady sub

    Lady sub New Member

    Κατα τη γνωμη μου αμφιπλευρη ειναι μονο εαν πευτεις συνέχεια στη παγιδα και δεν τους αναγνωρίζω και εφόσον αναφερθηκες σε προσωπικο επιπεδο τους αναγνωρίζω
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Με αφορμη το παραπανω, δυο "λογια της πλώρης".

    Αγαπητή φίλη γυναίκα. Γιατί παραπονιέσαι συνεχώς ότι όλοι οι άνδρες είναι μαλάκες όταν επαννειλημένως έχεις αρνηθεί απο καλά παιδιά την κάθε είδους σχέση, και συχνάζεις με κάγκουρες και αρχίδια? Όταν ΕΣΥ Η ΙΔΙΑ έχεις προτιμήσει το κακό παιδί που ξέρεις ότι φέρθηκε σκάρτα στην πρώην του για να έρθει σε εσένα, απο τον άλλο που αρνήθηκε να του τα φτιάξεις με φίλη σου γιατί είναι κολλημένος μαζί σου και έχει κάνει τα πάντα για εσένα? (και παρόλα αυτά ζητάς και καλά το καλό παιδί) Ναι. Μεγάλο ποσοστό των ανδρών σήμερα, έχουν καταντήσει μαλάκες και κάγκουρες, αλλά γιατί παρ όλα αυτά εσύ συνεχίζεις να δίνεις σημασία σε αυτούς? Δεν έχεις δικαίωμα να παραπονιέσαι γιατί οι επιλογές σου λένε το αντίθετο.
     
  7. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Μεγάλη προσοχή ⚠ και υγιεινή μην το ξεχνάμε. Για χάρη ενός Απωθημένου ο άλλος άλλη γίνετε ότι μπορεί ν φανταστεί Κανείς.
     
  8. Queen87

    Queen87 Contributor

    Καλησπέρα! Αν και καινούργια και (μη ενεργή με τον χώρο) θα ήθελα να σου πω ότι αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα απο την μεριά του "Καινούργιου". Φυσικά οτι κάποιος/α βρίσκεται μέσα σε αυτό το φόρουμ δεν τον κάνει ούτε γνώστη, ούτε ενεργό μέλος ούτε καν άτομο εμπιστοσύνης για να αφεθέις στα χέρια του...
    Επείδη διάβασα κάπου πιο πάνω για την ορολογία... Δεν είναι κακό να μην ξέρεις ορολογία... ούτε εγώ ξέρω τώρα μαθαίνω... ξέρω όμως άλλα πράγματα που έχω διαβάσει
    σε ξένα βιβλία και δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που διαβάζω εδωμέσα... Το κακό είναι επειδή έχει γίνει της μόδας τώρα Κ/υ ή Κ/s να πέφτουμε στην παγίδα ότι μιλάμε με έναν γνώστη και ενεργό...
    Αποψή μου και καθαρά φιλίκα... Εξυπνή κοπέλα είσαι και αφού έχεις κάποιες γνώσεις... μπορείς εύκολα να αντιληφθείς ποιός υποκρίνεται, ποιος είναι ακόμη στην εκμάθηση και ποίος είναι γνώστης!
    Κατά τα άλλα; έχεις με άλλα πράγματα πιο σημαντικά να τσαντίζεσαι...
    Keep smiling!!
     
  9. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Δεν με κατάλαβες!
    Εννοώ ότι μιλάς για Κ που είναι μαλάκες (γι αυτό λέω μιλάς επί προσωπικού,εδώ πάει το μονόπλευρα) και προσθέτω ότι η εμπειρία έχει δείξει ότι αυτό είναι αμφίπλευρο αφού υπάρχουν και υ μαλακισμένα.
    Ως λύση με κάλυψε ο manos291
     
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    οταν περνας ενα δρομο κοιτας δεξια κοιτας αριστερα και ξανα δεξια και οταν εισαι σιγουρη τον διασχιζεις.γιατι αν σε στουκαρει κανεις φταιει αυτος που ετρεχε σαν μαλακας αλλα και εσυ που δεν προσεχες.θα το πω για πολλοστή φορα δεν πεφτουμε με τα μουτρα σε οποιον οποια μας κανει κουκου!!ελευθεροι σκοπευτες υπηρχαν υπαρχουν και θα υπαρχουν παντα!
     
  11. Lady sub

    Lady sub New Member

    Συμφωνω μαζι σου και φυσικα σεβομαι ατομα καινούργια που εχουν όρεξη να ναθουν ουτε εγω λεω πως ειμαι παντογνωστης οσο περισσότερο καιρο ειμαι στον χωρο μαθαίνω και αλκα πραγματα . Ίσως να μη το έθεσα σωστά και ζητώ συγνώμη αναφερόμουν σε ατομα που παριστανουν οτι γνωριζουν και οτι ειναι χρόνια στον χώρο
     
  12. Queen87

    Queen87 Contributor

    Το έθεσες πάρα πολύ σωστά. Εγώ τουλάχιστον κατάλαβα τι εννοείς...
    Έχω καταλάβει ότι ο καθένας το bdsm το καταλαβαίνει απο την δικιά του οπτική γωνία...
    Ο άλλος αποφάσισε πριν 3 μήνες πχ. να ασχοληθεί και δηλώνει master...
    Είτε παλιός είτε καινούργιος όλοι μας καταλαβαίνουμε με λίγη κουβέντα τι καπνό φουμάρει...
    Και γνώστης να είναι και πάλι θέλει προσοχή... Ιντερνετ είναι δεν ξέρεις ποιός είναι πίσω απο μια οθώνη και τι σκοπό έχει...
    Κάνεις μπλόκ στον πάλιο υποτιθέμενο γνώστη και προχωράς....