Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπόγεια Ρεύματα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 3 Νοεμβρίου 2016.

  1. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Επειδη ειναι βανιλλα δεν σημαινει οτι και του συντροφου μπορει να σε θεωρουσε οτι πνευματικα νοσεις αλλα να το γουσταρε εξισου... εκτος η εντος bdsm τα βιτσια οταν αυμφωνουν και οι δυο δεν σημαινει ψυχικη νοσο απλα οτι γουσταρετε κατι διαφορετικο;
     
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Χωρίς "πρέπει" και "δεν πρέπει" δεν πρέπει να υπάρχει ούτε να υπήρξε πουθενά κοινωνία επι γης.... η όχι; 
     
  3. Queen87

    Queen87 Contributor

    Αποσο γνωρίζω δεν έχω πρόβλημα κατανόησης... το πρόβλημα είναι οτι σκέφτομαι ως βανίλλα και έχω στην ζωή μου πρέπει " πράγμα που είναι μη αποδεκτό εδωμέσα"
     
  4. Queen87

    Queen87 Contributor

    Πλάκα έχετε.... διαβάσατε το αρχικό μου πόστ; Αμα γουστάρουν και οι δυο δεν υπάρχει θέμα... συμφωνούν ας κάνουν οτι θέλουν... μιλάω για κάτι που φαίνεται υπερβολικό στον συντροφό μου μέσα σε πλαίσια BDSM...
    Και ρώτησα πέραν απο τα "δικά του" όρια αν υπάρχουν και μέσα στο BDSM.
     
  5. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Όσοι με ξέρουν, γνωρίζουν οτι δεν το βουλώνω και εύκολα....θα απαντήσω παλι....

    Η απάντηση σου αυτό έδειξε (περι μη κατανόησης)

    Ποιος ακριβώς σου είπε οτι αυτές τις σκέψεις και απόψεις τις έχουν μόνο άτομα απο εδω μέσα? Σκεπτόμενοι άνθρωποι είμαστε. Οι απόψεις διαμορφώνονται απο σύνολο ερεθισμάτων και όχι απο ενα φόρουμ!

    Αν αυτά που είναι εδω μέσα έρχονται σε αντίφαση με τις σκέψεις σου, γτ αναζητάς απαντήσεις απο εδω μέσα?
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι κατάλαβαν τι ρωτούσες, και σου έχουν εκφράσει την άποψη τους: too much είναι αυτό που τα μέλη της σχέσης κρίνουν ή ορίζουν ως too much, ότι γι' αυτούς/για μας δεν υπάρχει άλλος γνώμονας.
    Αυτή δεν είναι καθολική αλήθεια, γιατί δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα, άλλοι διαφωνούν με αυτό, μπορεί αυτή η άποψη να μην σε καλύπτει. Δεκτό, σεβαστό. Θα πρέπει να κρίνεις μόνη σου τι σου κάνει. Κανείς άλλος δεν μπορεί να σου πει ποιος είναι ο σωστός τρόπος (γιατί δεν υπάρχει) να κρίνεις τον σύντροφό σου.
     
  7. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Επειδη διαβασα και το αρχικο σου κειμενο και απαντησα αρκετες φορες που απ οτι καταλαβα πηγαν αδιαβαστα.
    Τα ορια τα καθοριζει ο καθενας με βαση τι του αρεσει και τι οχι....
    Τα υπογεια ρευματα καλως η κακως υπαρχουν παντου... το πως πραττουμε ειναι προσωπικο του καθενος..
     
  8. Queen87

    Queen87 Contributor

    @subwhat

    Λες οτι εγώ δεν κατανοώ αλλά προφανώς δεν κατανοείς εσύ την ερωτήση μου...
    Καταρχάς μην τα τσουβαλιάζεις όλα... δεν έρχονται όλα σε αντίφαση με τις σκέψεις μου, μετ'έπειτα forum περι bdsm δεν είναι; θα ρωτήσω για D/s σχέση έξω;
     
  9. angel42

    angel42 Regular Member

    Αν του φαίνεται υπερβολικό, καλά κάνει... Η πόρτα είναι ανοιχτή και τα σκυλιά δεμένα... Ας πάει στην ευχή του θεού να βρει μία κάποια που αυτά που θέλει δε θα του φαίνονται υπερβολικά... Τι μανία να στέλνουμε στο ψυχιάτρο κάθε τι που μας φαίνεται υπερβολικό... Άς βάλω ένα αξίωμα κι Εγώ:

    Όποιος θέλει να στέλνει στον ψυχίατρο κάθε τι που του φαίνεται υπερβολικό είναι για τον ψυχίατρο... Ορίστε... Νομίζω το θέμα έχει λυθεί... Α.
     
  10. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Καλή μου εσύ μίλησες περι βανιλλα σκέψη....σε παρακαλώ πολύ.....

    Στην ερωτηση σου απάντησα πολλάκις.....και οχι μόνο εγω αλλά 18 σελίδες...  
    φιλικά πάντα
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Έξω φυσάει αέρας
    κι όμως μέσα μου
    μέσα σ’ αυτό το σπίτι
    πριγκηπέσα μου
    το φως σου και το φως
    χορεύουν γύρω μας
    Απίστευτος ο κόσμος
    κι ο χαρακτήρας μας...
     
  12. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Έχεις δει ποτέ γυναίκα αστροναύτη να ξεντύνεται στο διάστημα?
    Είμαι σίγουρος ότι δεν έχεις δει.
    Μην στεναχωριέσαι όμως και μη απελπίζεσαι γιατί >>>εδώ<<<< θα δεις.

    Και η συγκεκριμένη κιόλας τραγουδάει κάτι στοίχους που είμαι σίγουρος ότι θα σου αρέσουν και ότι εκφράζουν τα ιδεώδη σου.
    Για την μουσική δεν ξέρω.

    Ωστόσου σκέψου ότι χρειάζεσαι άπειρα πρέπει εγκατεστημένα στους άλλους για να μπορείς να ζεις έστω.
    Πχ χρειάζεσαι ένα "πρέπει να της κάνω σεξ μόνο αν και εκείνη το επιθυμεί" σε όλους όσους θέλουν να σου κάνουν σεξ χωρίς εσύ να το εγκρίνεις, σωστά?