Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπόγεια Ρεύματα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 3 Νοεμβρίου 2016.

  1. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    δε σε ρωτησε...  
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    οι βανιλοκινκυ ειναι εδω σε μεγαλο ποσοστο. μη σου πω το μεγαλυτερο. ο χωρος εχει για ολους. αν δεν εισαι ετοιμη ακομα απλα δως του χρονο. δεν πανε πουθενα dont worry. ασε που το recycling παει συννεφο...
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Χωρίς δρακουλίνια όμως, εεε? Να βλέπουμε να πασαλείβεσαι και να μας αρέσει...
    Όχι να... μπλιαξ..!
    Γκουντ..?
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Περφεκτ    
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Κάποιος, ειδικά εδώ, δεν μπορεί να υποχρεώσει τον άλλο να μη ασχολείται μαζί του γιατί απλά δεν έχει την δύναμη να κάνει κάτι τέτοιο.
    Μπορεί αν θέλει να μη ασχοληθεί εκείνος με τον άλλο.

    Αλλά μου το ζήτησε με δημοκρατικό τρόπο και εγώ δεν μπορώ, όταν ακούω για δημοκρατικές διαδικασίες δυσκολεύομαι να μη κάνω αυτό που μου ζητάνε.
    Είναι θέμα σεβασμού της δημοκρατίας.
     
  6. Το bdsm εξ ορισμου αναφερεται σε παραφιλιες και ενεχει ορισμενες διαταραχες. Αυτο ομως δε σημαινει πως οι παραφιλιες και οι διαταραχες αυτες ειναι κατ' αναγκη επικινδυνες για τον bdsmer ή και τον κοινωνικο του κυκλο. Ο αυτοελεγχος και ο εκλογικευμενος σαδομαζοχισμος δεν θα πρεπει να τρομαζουν τους απ'εξω, κατ' εμε. Προσωπικα δεν γνωρισα ποτε bdsmer που να εβλαψε σωματικα, κακοπροαιρετα, αλλον. Ειναι πολυ πιο συνηθισμενο ο bdsmer εαν τελικα βλαψει καποιο ατομο, αυτος να ειναι ο ιδιος παρα καποιος αλλος. Απο που προκυπτει αυτο; Απο προσωπικη πειρα και μονο...
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Πρόσεξε ξανά τι ζήτησα.... Όχι να μην ασχολείσαι με τα γραφόμενα μου, μιας που η ίδια εκτίθεμαι, αλλά με πράγματα τα οποία δεν μπορείς να κρίνεις. Η ιδεολογία μου και κάτι πέραν από αυτό που εκφράζω εδώ, δεν αφορά κάποιον που δεν με ξέρει προσωπικά....
    Ελπίζω να έγινα κατανοητή.....  
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Συνδέεις το BDSM με διαταραχές; Ανάφερέ τες. Επίσης, διαταραχή=δυσλειτουργικότητα. Τεκμηρίωσέ το.
     
  9. Η Αμερικανικη και η Παγκοσμια Ψυχιατρικη Κοινοτητα τα εχουν ηδη τεκμηριωσει. Με σοκαρει που αυτα σου ειναι αγνωστα. Προφανως μια διαταραχη προκαλει δυσλειτουργιες αλλα οι οροι δεν ειναι ταυτοσημοι οποτε αφαιρεσε το ισον... Το ενα προκαλει το αλλο δεν ειναι το ιδιο και το αυτο.
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Τα έχεις κάμει στο μυαλό μεταξύ ρώσικης και ουγγαρέζας.
    Ντάξει, δεν είναι και σωστό βέβαια να γελάμε με την ασχετοσύνη αλλά άμα μας επιδεικνύεται και με ζήλο, ε άνθρωποι είμεθα κι εμείς  
     
  11. I do

    I do Ευ ζην

    Ποσο μεγαλη κουνεντα
    Μαλλον ατελειωτη...
    Σιγουρα,αν πιστευει καποιος πως εκτος του φορουμ ο,τι κυκλοφορει ειναι "νορμαλ" ζει σε φουσκα ή αρνειται να αντιμετωπισει τη πραγματικοτητα.
    Στον χωρο του ΒΔΣΜ τωρα,αισθανομαι πως ποικιλουν οι αναγκες του καθενος!
    Εχοντας μιλησει με δυο,τρεις ψυχολογους απο την παρεα μου κ υπεραναλυσει τις αναγκες αυτες,καταληγω στο οτι ειναι κατι μη φυσιολογικο
    Βεβαια!η μονη λυση στο να πορευεται καποιος καλα στη ζωη του,για εμενα,χρειαζεται να αποδεχτει μιαν κατασταση και τις χ,ψ αναγκες που τον ωθουν προς μιαν κατευθυνση
    Προσωπικα παντα μιλωντας,αναγνωριζω πως ερχομαι σε συγκρουση με τον εαυτο μου οταν σκεφτομαι τα καταραμενα πρεπει της υποταγης
    Απο την αλλη,αποδεχομαι πως το αναζητω κ το χρειαζομαι για καποιους λογους
    Διαπιστωνω απο τα λεγομενα καποιων σε διαφορα νηματα,πως εχουν "κλειδωσει" σε ιδεες,με αππτελεσμα να μη δεχονται καν μιαν αλλη αληθεια!
    Εννοω με αυτο πως αν σημερα αυτο που χρειαζομαι ειναι η υποταγη,αυτο δε σημαινει πως δε θα κανω σκληρη δουλεια με τον εαυτο μου,προκειμενου να βρω τον λογο κ να το σταματησω!
    Γιατι στην τελικη...γιατι να βιωνει καποιος την υποταγη;
     
  12. Τι ακριβως δεν καταλαβαινεις; Οτι διαταραχη και δυσλειτουργια δεν αποτελουν ταυτοσημους ορους, επομενως το ισον που εχωσες μεσα ειναι ακυρο; Μηπως αγνοεις οτι η αλγολαγνεια αποτελει παραφιλια;