Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπόγεια Ρεύματα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 3 Νοεμβρίου 2016.

  1. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Εντάξει παιδιά αν δεν ξέρετε τη διαφορά μεταξύ επέμβασης και ραμματων δεν κάνουμε δουλίτσα έτσι αλήθεια.

    Γκουγκλαρετε τουλάχιστον πριν κραξετε μπας και μιλάμε για το ίδιο πράγμα έστω γτ κάπου ώπα.

    Queen σορυ αν ξεφύγαμε.
     
  2. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Λεει ιδιοτητα. Ειπε ειδικους. Εγω το θεωρω "αρρωστο" αποψη μου, το σεβεται. εκεινη το γουσταρει, το σεβομαι. Γιατι πρεπει εσυ να μη κανεις το ιδιο?
     
  3. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Τα ραμματα νοσοκομειο δε γινονται;
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Γιατί χρειάζεται οπωσδήποτε η απόδειξη ότι όλα είναι "άκρως ασφαλή"; Η σφραγίδα ενός "ειδικού"; Ούτε η οδήγηση του αυτοκινήτου δεν είναι άκρως ασφαλής.
    Σε αυτές τις δηλώσεις διαβάζω μια αγωνία να ξεχωρίσουν στρατόπεδα, "εμείς οι σώφρονες και οι άλλοι οι τρελλοί". Δεν είναι ανάγκη, απλά μην κάνετε ότι δεν σας αρέσει.

    Κανείς δεν αναγκάζει κανέναν να υιοθετήσει πρακτικές που δεν θέλει, το καλύπτει η συναίνεση αυτό.

    Πάμε:

    Your-kink-is-not-my-kink-but-your-kink-is-ok-too.
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ειπα ΕΓΩ,οτι ειναι τρελη;;;οτι ειναι αρρωστη;;;;ΕΣΕΙΣ τα συμπερανατε.ΕΓΩ θελω επιβεβαιωμενη αποδειξη οτι ειναι safe;Μπορω;;;;;Μου επιτρεπεται;;;;
     
  6. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Οτι να ναι
     
  7. Brigitte

    Brigitte Contributor

    -Προσωπικα πιστευω οτι αν κατι δεν ειναι κατανοητο σε μια D/s σχεση οπως λες, πρεπει το υ να ζητησει διευκρινησεις και το Κ να της δωσει, να ξεκαθαρισει το τοπιο και να συνεχισουν την πορεια τους μιλωντας την ιδια γλωσσα και μην κανοντας γαργαρα τιποτα. Αν φτασεις στο σημειο να κανεις γαργαρα πραγματα διχως να τα συζητας σε μια σχεση και να τα λυνεις, τοτε η εξελιξη δε μοιαζει και τοσο ευοιωνη..

    -Αν καποιος ανθρωπος μεσα στο bdsm ξεπερασει τα προσυμφωνημενα ορια δε σημαινει οτι κατευθειαν νοσει ψυχικα. Εξαρταται τί οριο ξεπερασε. Αν μιλαμε για κακοποιηση παμε σε αλλο κομματι και τα εχουμε ξαναπει.

    -Σαφως και υπαρχουν σταδια και στο bdsm και αυτο ειναι δουλεια του Κ κατα τη γνωμη μου. Αυτος θα κρινει ποσα μπορει να αντεξει το υ του και ποσο μπορει να αυξησει την ενταση. Αν παρ' ολα αυτα το υ δε νιωσει καλα με κατι (εκτος των οριων) υπαρχει και το safeword. Θα απεφευγα να χαρακτηρισω κατι ως παραλογο..ειναι κατι τελειως υποκειμενικο και εξαρταται απο τη σχεση και τη δυναμικη του ζευγαριου.

    -Αν δεν εβλεπες κατι πριν και ξαφνικα το βλεπεις και τρομαζεις ή δυσανασχεστεις..τί να πω..υπαρχει θεμα. Καλυτερα να το συζητησεις με τον αλλο, παρα να βιαστεις να τον χαρακτηρισεις.

    -Ψυχικα αρρωστος ειναι καποιος που στην ουσια ειναι δυσλειτουργικος και αυτα τα πραγματα δυσκολα κρυβονται. Βλεπεις ποσο δυλειτουργικος ειναι και κρινεις.

    -Δεν εχει νοημα να καταρριψεις καμια θεωρια του. Αν οντως εχει θεμα και μπορεις να τον βοηθησεις, το κανεις. Οι σχεσεις με εναν ψυχικα αρρωστο ειναι πολυ δυσκολες. Κατανοηση χρειαζεται πανω απ' ολα και φροντιδα ενα τετοιο ατομο.

    -Το ποιός στεκει καλα βαση bdsm ειναι κατι πολυ σχετικο..το αν κανει καποιος γι' αυτο το χωρο επισης..θα ήτο αλλη μια ατερμονη ασυμφωνια νομιζω..
     
  8. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Και θαρρεις οτι θα τη παρεις απο δω?

    Φανταζομαι ουτε σε αμαξι μπαινεις. Στα τροχαια σκοτωνονται. Δεν ειναι ασφαλη.
     
  9. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    ΔΕ θελω να καταταξω πουθενα κανεναν.Εσεις το κανετε.Δε με διαχωριζω με κανεναν.Απλως σε οτι λεμε εχουμε την ευθυνη.Αλλο να πεις ειναι κατιβπου εγω κανω γιατι μ αρεσει.Κι αλλο να το βαζεις μεσα στα πλαισια καποιου πραγματος για ολους
     
  10. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Αφού θέλεις λοιπόν τέτοιες λεπτομερείες να σου πω ότι η κοινότητα που είχα την τύχη να είμαι κομμάτι της είχε kink friendly γιατρούς, δικηγόρους και ένα κάρο άλλες ειδικότητες οι οποίες διασφαλίζαν και τα extreme plays και άλλες καταστάσεις.

    Ελπίζω να μπορούμε να πάμε παρακάτω τώρα γτ αμφιβάλλω ότι το θέμα του νήματος είναι συγκεκριμένα το δικό μου το μουνι.

    Κάτι τελευταίο, με αυτές τις συμπεριφορές τουλάχιστον μην το παίζετε ανοιχτομυαλοι.

    EDIT- επιβεβαιωμενα ότι είναι safe? Σαν το κάπνισμα δλδ? Ή την οδήγηση? Ή μήπως την καισαρικη? Συνερθετε.
     
  11. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Ειπε η βανιλια. Μα ελεος!
     
  12. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Εμ πας κ παιζεις κι εσυ στις στοες..

    Αλλωστε το εκανες γτ ηθελες να παθεις κακο ετσι δεν ειναι?