Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φαντασιακό στο BDSM: Ένα φάσμα από τη φαντασία μέχρι την τρέλα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 29 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. Οκ... για να το λες μάλλον έτσι θα είναι...
    Αλλά...αν άκουγες κάτι για κάποιον / κάπου χωρίς να έχεις αποδείξεις (πρόσεξε αποδείξεις
    πχ ένα δεδικασμένο που να έχει δημοσιοποιηθεί ή να το έχεις δει) θα σε συμβούλευα να μην βγάζεις
    συμπεράσματα ακόμα κι αν ακούσεις κάτι χοντρό. Διότι... με βάση το άρθρο που είχα γράψει και παλιότερα...."ο εντυπωσιασμός του μουνιού" υπάρχουν πολλοί και πολλές που αρέσκονται στο χαλασμένο τηλέφωνο για κάποιους άλλους / άλλες για δικό τους ώφελος (ή απλά για τρολλάρισμα ή μίσος / ζήλια). Εγώ έχω ακούσει πράγματα για άτομα και τελικά, στην πορεία του χρόνου, κατάλαβα πως οι αρχικοί κατήγοροί τους λέγανε μούφες (ένα ζευγάρι για παράδειγμα το οποίο υπερεκτιμώ). Το έκαναν από αντιζηλία και σκατοψυχιά (και οι συγκεκριμένοι από ότι έμαθα από γνωστό μαγαζάτορα το ίδιο έκαναν και με άλλα άτομα έθαβαν κοσμάκη) - τώρα τελευταία μάλιστα το παίζουν πολύ φιλικοί προς όλους.
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δεν συμφωνώ με το ότι "φαντασιωσικός άλλος δεν είναι ένας φανταστικός άλλος"  
    Ακόμη και αν δεχτώ το Λακάν, πάλι δεν μπορώ να συμφωνήσω, ούτε αυτός θα συμφωνούσε.
    "...συνδηλώσεις αυταπάτης, σαγήνευσης και αποπλάνησης, και συνδέεται ειδικά με τη ΔΥΑΔΙΚΗ σχέση ανάμεσα στο ΕΓΩ και την ΚΑΤΟΠΤΡΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ...", αυτά δεν οδηγούν σε έναν φανταστικό άλλο;;
    Ακόμη και εξ αντανακλάσεως... καθρέφτης ένας άλλος που όμως γίνεται Εγώ... ιδανικός Εγώ... Ένας φανταστικός εαυτός έστω δεν είναι αυτός;
     
    Και επίσης δεν συμφωνώ ότι το απατηλό είναι μη αναγκαίο. Μπορεί να είναι πολύ αναγκαίο για την ψυχική μας επιβίωση. Και με δεινές επιπτώσεις.
    Θα το ξανασκεφτώ όμως, promise  
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Θα κάνω μια ερώτηση που αρχικά θα φανεί άσχετη με το νήμα. Αν κάποιος/α γράψει, ότι θα ήθελε αυτό μου το σεντονάκι.
    Και πάντα με την άδεια της νηματοθέτριας, σιγά σιγά θα το επεξεργαστώ.

    Θα παραχωρούσατε ένα μέρος του όποιου συμφέροντος σας για το καλό του χώρου ( και για μια φορά το χώρος το γράφω δίχως εισαγωγικά ) ?
    Γιατί, αν δεν κάνω λάθος, ο πυρήνας του ερωτήματος θα ήταν η ασφάλεια όλων των παροικούντων αυτή την Ιερουσαλήμ ( και με αυτή την Ιερουσαλήμ δεν εννοώ ένα Forum μονάχα )
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ναι αμε  
    Συμφωνώ με όλα αυτά  
    Δεν είμαι σίγουρη όμως ότι μπορείς να το κάνεις μόνος πάντα, ότι κανείς δεν θα τα αναλύσει για σένα. "..ακουμπάς το σκοτάδι της ψυχής μου που ούτε εγώ δεν έχω αντικρύσει καν..." γράφεις και μου αρέσει πολύ.  
    Κάποιες φορές λοιπόν έχουμε ανάγκη κάποιον άλλο να αντικρύσει τα δικά μας "κεκρυμμένα", θολά, μη ορατά, νομίζω πως λέει η φράση  
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Για το καλό του "χώρου"... Όχι. Δεν μπορώ να νιώσω ποτέ το χωρίς εισαγωγικά.
    Για την ασφάλεια των ανθρώπων ναι όμως, θα το έκανα  
    Be my guest για κάθε άποψη που θέλετε να εκφράσετε  
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Σωστός  
    Και καλά κάνετε και τα λέτε αυτά  
    Όχι, κρίνω μόνον με βάση πράγματα που έχω δει και ζήσει εγώ και 1-2 άνθρωποι με τους οποίους έχω στενότατη σχέση και πια δεν έχουμε ανάγκες εντυπωσιασμού  
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Είπα ότι θα το διερευνήσεις παρέα με κάποιον/ους, αυτό είναι το μόνο βέβαιο, απλά δεν θα πάρεις τίποτα ''στο πιάτο'', όταν μιλούσα για την συναίνεση στο πρόσωπο παλιότερα, κάτι τέτοιο εννοούσα, διαπιστώνεις με ποιον άνθρωπο θέλεις να ''βουτήξεις'' στα βαθιά, ποιος σε εμπνέει για ένα τέτοιο ταξίδι...
    Για μένα, έχει τεράστια σημασία, κυρίως ψυχοπροφυλακτική, ο συμπαίκτης, ο συνένοχος, ο συνοδοιπόρος, ή ο ηγέτης, όποιος και να είναι ο ρόλος του, αλλά δεν μπορεί να επαφίεμαι αποκλειστικά στα χέρια ή την ευθύνη κάποιου, παρεκτός κι αν του έχω πλήρως εκχωρήσει τον εαυτό μου...
     
    Last edited: 30 Σεπτεμβρίου 2015
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Οκ, κατανοητόν    

    Αυτό ανοίγει μια μεγάααλη κουβέντα όμως  
     
    Last edited: 30 Σεπτεμβρίου 2015
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ο "χώρος" είναι οι άνθρωποι που τον αποτελούν. Δεν χρειάζεται σεντονάκι, με "καλύψατε", αφού η απάντηση σας θεωρώ ότι θα ήταν εκείνη της πλειονότητας.
    Και δεν βλέπω τίποτε το κατακριτέο. Θα γράψω όσο γίνεται λιγότερα ( ετοίμαζα νήμα για το θέμα, αλλά δίχως να θέλω να θίξω κανέναν/καμία, το θεώρησα χάσιμο χρόνου και άλλαξα γνώμη ).
    Θα είμαι λιγάκι καυστικός, προειδοποιώ. Θα παρακαλούσα όμως κανείς και καμία να μην "δικάσει" τις προθέσεις μου. Αυτά που θα γράψω είναι απλή παρατήρηση σε μικρό δείγμα ατόμων.
    Αν πέφτω μέσα ή έξω, θα το κρίνει ο/η καθένας/καθεμία ξεχωριστά.

    Προσυπογράφω χειροπόδαρα το σημείο που ο @Seirios_79 μιλάει γι' αποδείξεις. Και το κάνω βάσει επαγγελματικής και όχι "βουδουσουμικής" πείρας.
    Για πιο λόγο κάποιος/α να διαδίδει την οποιαδήποτε πιθανολογούμενα αληθή ή ψευδή πληροφορία, δεν το γνωρίζω και ειλικρινά δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου.
    Μ' ενδιαφέρει όμως το διακύβευμα. Σε περίπτωση ψεύδους, ( και το γράφω χύμα ) πετάς στα σκατά έναν άνθρωπο που για χ, ψ, ω λόγους δεν σου "έκατσε", όπως θα ήθελες.
    Που θα ήθελες να εκδικηθείς, που θα σου χαλούσε τ' όποιο "μαγαζάκι".
    Κίνητρο τουλάχιστον ελεεινό και τρισάθλιο που δεν θα έπρεπε να μείνει ατιμώρητο.
    Σε περίπτωση αλήθειας της καταγγελίας έχουμε συνάφεια με το παρόν νήμα.
    Κάποιοι/ες ίσως και να νομίζουν ότι το BDSM είναι ( και το γράφω ξανά χύμα ) πούτσα και καράτε ( ούτε μπάλα ).
    Όπου μια ετικέτα δίνει το δικαίωμα στον/στην κάθε βλαμμένο/η, να βγάλει τα όποια σπασμένα του/της και να μείνει ατιμώρητος/η.
    Κάτι σαν το γήπεδο που 10/20/1000 κατσίκια πάνε και τα κάνουν γης μαδιάμ με την δικαιολογία της "υποστήριξης" στην ομάδα και με την κάλυψη του πλήθους.
    Τώρα πόσοι/ες και ποιοι/ες θα ήταν εκείνοι/ες οι βλαμμένοι/ες δεν το γνωρίζω. Πιθανολογώ και βασίζομαι στην λογική και στην στατιστική.
    Αφού δεν υπάρχει χώρος κανενός είδους που να μην έχει στους κόλπους του και τα σάπια μήλα του.

    Συνεχίζω να γράφω ότι ο μέσος βουδουσουμιάρης, φετιχιστής κλπ κλπ. δεν είναι περισσότερο "ψυχικά" ή ψυχικά διαταραγμένος από τον μέσο βανίλια.
    Απ' την όποια επαγγελματική μου πορεία ( ούτε τεράστια, αλλά ούτε μικρή ) και έχοντας "συνανστραφεί" και αρκετά "καλόπαιδα" εγκλήματα με σεξουαλική χροιά έχω "δει" ελάχιστα.
    Και κανένα δεν είχε στοιχεία, που στην χειρότερη να ξεπερνούσαν το Kinky.
    Δεν δαιμονοποιώ τους βανίλιες τώρα, απλά για να σας πω, ότι βουδουσουμιάρης/α = λασκαρισμένος/η by default είναι αρκετά "τρύπιο" σαν συμπέρασμα.
    Και εδώ μια υπογράμμιση, την παραπάνω εξίσωση την παρέθεσα εγώ, δεν είναι τα λόγια κανενός και καμίας άλλου/ης.

    Κλείνω με κάτι που πιθανότατα δεν θ' αρέσει. Το θέμα των όποιων επιτηδείων ανεξαρτήτως φύλου καθώς και το θέμα των προβολών που θα έκανε ο/η οποιοσδήποτε/οποιαδήποτε από εμάς ( λέγε με επιθυμίες/φαντασιακό/φανταστικό πείτε το όπως θέλετε .).
    Είμαι κατά του Face control στο ποιος/α θα μπει στον "χώρο" και ποιος/α όχι. Δεν κατέκρινα, ούτε επικρότησα ποτέ τα κίνητρα ή τις προθέσεις κανενός και καμίας.
    Αν κάποιος/α ψάχνει εύκολο "κρέας", αν κάποιος/α πάει "πλαγίως" να ικανοποιήσει κάποια διαστροφή του/της, αν κάποιος/α θέλει στεφάνια και αγάπες.
    Δεν μ' ενδιαφέρει ποσώς, ή καλύτερα, το γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι.
    Εκείνο όμως που με ψιλοενδιαφέρει, είναι τα όποια "ζόρια" θα μπορούσαν να τραβήξουν εκείνοι/ες που συνειδητά αποφάσισαν να φορέσουν την όποια ταμπέλα.
    Που δεν την έχουν μόνο στο κούτελο, αλλά θα ήταν αποτέλεσμα "πάλης" χρόνων, "φρίκης", ενδοσκόπησης.

    Έχω διαβάσει την ατάκα εδώ, ότι BDSM πρέπει να κάνει όποιος δεν μπορεί να κάνει αλλιώς.
    Ατάκα κατ' εμέ ελιτίστικη, ρατσιστική και άκυρη.
    Δεν μπορούμε να κάνουμε μόνο δίχως τροφή, νερό και ύπνο. Μπορούμε να κάνουμε χωρίς οτιδήποτε άλλο όσο κι αν ήταν για μας σημαντικό.
    Δεν θα είμαστε χαρούμενοι/ες, αλλά θα είμαστε ζωντανοί/ες.

    Το λοιπόν, γιατί κι εγώ γλώσσεψα την μπέρδα μου χαχα. Αν κάποιος/α αλλάζει τους/τις παρτενέρ σαν τα πουκάμισα, πέφτει με τα μούτρα σε ότι βρει.
    Μαγκιά του/της, αλλά η πιθανότητα να πέσει σε μαλάκες/ισμένες αυξάνεται.
    Αν δεν προσέξει κάποιος/α τον εαυτό του/της πρώτος/η, δεν βλέπω γιατί πρέπει να το κάνουν για κείνον/η οι άλλοι/ες.
    Επειδή υπάρχουν οι "10 εντολές" για τον/την "καλό/η" Κ ή για τον/την "σωστό/η" υ?

    Ο "χώρος" είναι φτιαγμένος απ' τους ανθρώπους του. Που σέρνουν μαζί τους τα κουσούρια, τα προτερήματα, τις ανησυχίες και τα βιώματα τους.
    Δεν υπάρχουν "μπέρτες" που να τους μεταμορφώνουν σε κάτι άλλο.
    Εδώ ( και με το εδώ δεν εννοώ το Forum αλλά το BDSM ) δεν θα βρει κανείς περισσότερους πρίγκιπες, χιονάτες, κακές μάγισσες, ή δράκους σε σχέση με τον "εξωBDSMικό " κόσμο.
    Αλλά σίγουρα θα βρει περισσότερη δηλωμένη βια ( όσο κι αν είναι ελεγχόμενη και συμφωνημένη ), θα βρει εξευτελισμό που δεν κρύβεται, που δεν ξεπροβάλει απ' το πουθενά.
    Θα βρει πράγματα που θεωρητικά θα έπρεπε να σκεφτεί καλά, αν θα τα ήθελε ή όχι.
    Γιατί μπορεί και το στομάχι του/της, να μην τα σήκωνε.
    Και στα καρύδια του/της να τον/την πουν "σωστό/η" βουδουσουμιάρη/α ή όχι.
    Εκείνο που είναι πάνω απ' όλα, είναι να είναι κάποιος/α καλά με τον εαυτό του/της και τις επιλογές του/της.

    Τελευταίο, μεγάλο μέρος της ευθύνης για την ασφάλεια μας είναι δικό μας και η εμπειρία δεν φτάνει ποτέ. Αλλά μεγάλο μέρος της ευθύνης είναι και του/της όποιου/ας πιθανολογούμενου/ης άλλου/ης μας παραπλάνησε.
    Για μένα εκείνο όμως που μετράει είναι το αποτέλεσμα και κείνο είναι σχεδόν πάντα πιο επιβλαβές για το πιθανολογούμενο θύμα.

    Αν δεν είστε σίγουροι/ες για τα θέλω σας, μην δοκιμάζετε καν την οποιαδήποτε πρακτική. Δεν χάλασε και ο κόσμος αν δεν βουδουσουμιάσατε, ή αν το δοκιμάσατε και δεν σας άρεσε.
    Αλλά εκείνοι/ες που αλήθεια τους/τις γεμίζει, που μαζί σας ήταν ξεκάθαροι/ες, που εμπιστεύτηκαν τα λόγια σας, που δεν σας πίεσαν, δεν σας παρέσυραν.
    Δεν σας φταίνε σε τίποτε, να βρεθούν στα σκατά για την πιθανολογούμενη σας μαλακία ή για τ' όποιο καπρίτσιο που δεν θα είχε την ποθητή για εσάς κατάληξη.
    Ενώ στην αντίθετη περίπτωση, που κάποιος/α - πιθανολογούμενα πάντα - ξεπέρασε τα όποια εσκαμμένα, που το παραξήλωσε, που του/της ζητήσατε να σταματήσει και δεν το έκανε.
    Μην ακούστε πιθανές μπούρδες από κανέναν και καμία, που ίσως και να σας έλεγε ότι, "έτσι γίνεται", "προβλέπεται" κλπ.
    Σκεφτείτε και αξιολογήστε τα όποια δεδομένα με όσο γίνεται πιο καθαρό μυαλό και αν συνεχίστε να πιστεύετε/νιώθετε, ότι πέσατε θύμα κακοποίησης.
    Απευθυνθείτε σε κάποιον νομικό σύμβουλο και πράξτε τα δέοντα.

    Σε κάθε περίπτωση τ' όποιο ρίσκο είναι μόνο δικό σας. Αφού κοινότητα για να σας πει κάποια πράγματα, για να σας ξεδιαλύνει κάποιες απορίες, να σας "προστατεύσει". Δεν υπάρχει.
    Γιατί ούτε κι εσείς θέλετε να υπάρχει.

    Υ.Γ. Τελικά όχι σεντονάκι, μουσαμά άφησα χαχα. Γλιτώσατε όλοι/ες σας το νήμα όμως  
     
    Last edited: 1 Οκτωβρίου 2015
  10. Προσωπικά και σε ότι με αφορά Tenebre ... μιλάω ΠΑΝΤΑ με αποδείξεις και μπορώ να τις φέρω στο προσκήνιο όποτε και άμα χρειαστεί (ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΝΤΟΥΚΟΥ).
    Ακόμα και να έρθει κάποια / κάποιος να μου πει... ξες κάτι φίλε, τον έτσι δεν τον πάω (πχ εσένα) θα του πω, ναι κι εμένα μου είναι αδιάφορη η γραφή του, αλλά...
    μέχρι εκεί. Άμα μου πει και είναι έτσι και γιουβέτσι και έχει κάνει και έχει ράνει, θα του πω... ώπα φίλος κάτσε. Αποδείξεις έχεις? Κι αν μου απαντήσει ... άκουσα κάτι που μου το είπανε κάποιοι,
    θα του πω... ναι οκ, σύμφωνοι, να σαι υποψιασμένος, αλλά κράτα και μια πισινή... αν δεν έχεις αποδείξεις (κάτι που να είδες ο ίδιος, ένα στοιχείο) μην μιλάς καλύτερα.
    Πες απλά δεν πας κάποιον και τελειώνει εκεί. Γιατί, στο χώρο μας, ξέρεις, όταν μια ομάδα διαπιστώσει την δυναμική που έχει,
    κάποιο ανεξάρτητο προς εκείνη άτομο... το πιο σύνηθες είναι, αν δεν καταφέρει να το εντάξει στις τάξεις τις, να δοκιμάσει να του προσάψει κάποια "φανταστική" κατηγορία.
    Μέσα στην πορεία του χρόνου είδα, σαφώς και εγώ, όπως και άλλοι συνδαιτημόνες,
    ότι, πολλά από τα αγνά κίνητρα που διαφήμιζαν κάποιοι (παλαιότερα) περί αλληλεγγύης και άλλων κουραφέξαλων δεν ήταν παρά μούφες ολκής για μάντρωμα και καπέλωμα.
    Ο καθένας κοιτάει την παρτούλα του ή την ομαδούλα του (κι έτσι γίνεται πάντα). Αλλά το να βγάζουμε βρώμες είναι αίσχος.
    Τα δε όσον αφορά τις ιστορίες κακοποίησης... ναι ... νομικό σύμβουλο, και όχι αοριστίες.
    Γιατί αύριο μπορεί να βγει κάποια φανταστική τύπισσα και να πει... ο τάδε, με κακοποιήσε....το νομικό πλαίσιο αναγνωρίζει ασφαλώς την κακοποίηση με αποδείξεις.
    Σε χτύπησε άσχημα? Έχεις σημάδια? Έχεις κάποιο ουσιώδη μάρτυρα? Αν δεν ισχύει τπτ από όλα αυτά βέβαια και δεν κινηθεί νόμιμα και αρχίζει τις διάφορες βρώμες
    που κάνουν κάποια άτομα κατά καιρούς για αντεκδίκηση χάρην αντιζηλίας - το έχουμε δει το εργάκι - τότε έτσι και το πάρεις πρέφα... ωφείλεις να κάνεις κάτι για την
    άμυνά σου (νομικά).
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @Seirios_79 είμαι σίγουρος ότι αυτή την "τρισάθλια" διαπλάτυνση του νήματος που εγώ ξεκίνησα, η νηματοθέτρια θα μας ( κυρίως μου ) την συγχωρήσει.
    Γιατί το πιο σημαντικό θέμα πίσω απ' το όποιο φαντασιακό κατ' εμέ είναι αυτό, η ασφάλεια όλων μας.
    Δεν είμαι καλός, ίσως και να είμαι ανήθικος, αλλά πιστεύω σε κάποια πράγματα ( ακόμη ) και απεχθάνομαι τις αδικίες. Τις θεωρώ ανισορροπία ( με την εντελώς στενή σημασια του όρου και όχι την ψυχιατρική/ψυχολογική ).
    Όσο και να μην φοβάμαι να μιλήσω, ούτε τούμπανο βγάζω τις όποιες ιδιαιτερότητες μου, ούτε μάγκας το παίζω, ούτε "γαλόνια" δείχνω. Και σίγουρα δεν είναι και η καλύτερη μου, να εκτίθεμαι με αυτό τον τρόπο έστω και σε μια ιστοσελίδα.
    Πες ότι "ξεχρεώνω" κάποιους/ες άλλους/ες που με τα λόγια τους, γραπτά, ή κατ' ιδίαν, με βοήθησαν στην πορεία μου, για να φτάσω εδώ που είμαι σήμερα.
    Αν δεν θέλει κανείς/καμία να με ακούσει έστω και στο ελάχιστο, με γεια του/της και χαρά του/της.

    Όπως δεν υπάρχουν αγγελούδια στον βανιλοκόσμο, δεν υπάρχουν αγγελούδια ούτε στον βουδουσουμοκόσμο.
    Όπως πρέπει να προσέχουμε σε οτιδήποτε στην ζωή μας, πρέπει να προσέχουμε και κινούμενοι/ες στον "χώρο".
    Η όποια Κυριαρχία, υποταγή, σκλαβιά, τα όποια φετίχ, κλπ κλπ δεν μας σβήνουν τον εγκέφαλο.
    Και με τους ανθρώπους και τις ζωές τους, δεν παίζουμε για την όποια καύλα μας.
    Όποιος/α δεν το ξέρει ακόμη, ας το χώσει καλά στο κεφαλάκι του/της.

    Από κει και πέρα, να είστε όλοι/ες σας καλά. Να χαίρεστε με ασφάλεια την όποια ιδιαιτερότητα σας. Και όλα να πηγαίνουν σε όλους/ες σας "πρίμα".
    Το γράφω από καρδιάς. Εγώ και ίσως κάποιοι/ες άλλοι/ες πως να προφυλαχθούμε από πιθανολογούμενες κακοτοπιές, το γνωρίζουμε.
    Όχι πως να κουκουλώσουμε πιθανές μας "μαλακίες", έχει διαφορά.
    Όσο και να σας κάθετε κάποιος/α στο λαρύγγι, όσο και αν κάποια "όνειρα"/προσδοκίες σας να μην σας ικανοποίησαν δεόντως.
    Η όποια επιλογή στο τέλος παραμένει δική μας καθώς και η μεγάλη μερίδα της ευθύνης για τους εαυτούς μας.
    Μην περιμένετε τυφλοσούρτες, μην περιμένετε καθοδηγητές, διατηρείτε πάντα κριτικό πνεύμα.
    Και αν νιώσετε, ότι κάπου σας την έκαναν πολύ χοντρά ( για να το πω χύμα ).
    Μην έχετε σπασμωδικές αντιδράσεις, αλλ' απευθυνθείτε σε κάποιον ειδικό του τομέα της δικαιοσύνης
    ( Εγώ είμαι ένας απλός χρήστης σαν κι εσάς, που ίσως και να γνώριζε κάτι παραπάνω απ' τον μέσο όρο των παρόντων, τίποτ' άλλο ).
    Μιλώντας για μένα ( δεν το παίζω ούτε δάσκαλος, ούτε έξυπνος, που δεν είμαι τίποτε απ' τα δυο ) και πλήρη συνείδηση έχω του ποιος είμαι και γνωρίζω τι θέλω.
    Ξέρω τι να περιμένω απ' τον "χώρο" ( όχι απ' το παρόν Forum, ο "χώρος" δεν είναι μονάχα 1/10/100 fora ).
    Ξέρω αν και από που ξεκινάει το για μένα φαντασιακό, αν και πως διακλαδώνεται καθώς και που σταματάει.
    Αν και όποιος/α θα το ήθελε, ας έκανε κάποιες ερωτήσεις στον εαυτό του/της.
    Γνωρίζετε καλά ποιοι/ες είστε?
    Τι θα θέλατε? Αν και κατά πόσο θα πατούσατε στην γη ή σε τι ύψος ίσως και να "πετούσατε"?

    Το BDSM δεν θα λύσει κανένα θέμα σας, που δεν θα είχε να κάνει με την σεξουαλική σας σφαίρα και κάποιες συγκεκριμένες - και πιθανές - εκφράσεις της.
    Ξανά ότι το καλύτερο σε όλους/ες σας. Και ευχαριστώ την @margarita_nikolayevna για την φιλοξενία.
    Σας διαβεβαιώ, ότι δεν θα ξαναμιλήσω/δεν θα σας ξαναπρήξω με θέματα του είδους.
    Κοινότητα μπορεί να μην υπάρχει, αλλά εγώ όσο κι αν κάποιοι/ες ώρες ώρες να μου τα κάνετε θρύψαλα, κάπου σας "βλέπω" σαν γνωστούς και ας μην σας συναντήσω ποτέ μου.
    Πάρτε αυτή και την προηγούμενη μου παρέμβαση σ' αυτό το νήμα, σαν ένα καφέ που ήθελα να σας κεράσω.
    Για να σας ευχαριστήσω για την παρέα, τις σκέψεις, τα πράγματα που μου μάθατε και τις απαντήσεις που μου δώσατε.
    Είστε ελεύθεροι/ες να μην τον ακουμπήστε καν.  
     
    Last edited: 1 Οκτωβρίου 2015
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    @Tenebra_Silente η νηματοθέτρια πάντα χαίρεται όπως ξέρετε  
    Και θα απολαύσει τον καφέ