Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φεμινισμος και bdsm...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος karamel, στις 14 Φεβρουαρίου 2021.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Σωστά... Κι εδώ έχει κάτι τέτοια, διασκεδαστικότατα, δεν λέω...
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει τι σχέση είχε το βιντεάκι και μια αναρχο-φασιστρια με το νήμα..
     
  3. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    Γιατι την λεμε φασιστρια; Επειδη του επιτεθηκε; Μπορει απλως να εχει προηγουμενα μαζι του, μπορει να ξερει κατι που δεν ξερουμε, πολλα μπορει...

    Παντως τωρα που το ειπες κατσε να μαζεψω και εγω τα δικα μου ασχετα...οσο μπορω δηλαδη...
     
    Last edited: 17 Φεβρουαρίου 2021
  4. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Εκτός θέματος, αλλά εντός πνεύματος της τροπής που έχει,
    τα όρια στην ελευθερία λόγου, όταν προέρχονται από δεξία
    τα ονομάζουμε λογοκρισία, όταν προέρχονται από τα αριστέρα
    τα ονομάζουμε πολιτική ορθότητα.
     
  5. Discerning

    Discerning Contributor

    Ώστε τέτοια κάνουν εκατομμύρια άνδρες στον κόσμο. Τι μαθαίνει κανείς!

    Βtw τα καλούδια του σύγχρονου φεμινισμού (αφίσα που κυκλοφόρησε στα Εξάρχεια.)

     
     
  6. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Εφόσον συμφωνειτε με αυτήν την πρακτική, σας εύχομαι ολόψυχα να σας κάνει την ίδια "τιμή" ο επόμενος που θα έχει τους λόγους του, απέναντι σας...

    Ή και προηγούμενα μαζί σας:
    Δικαιολογημενος θα είναι, απ'ότι μπορώ να καταλάβω, και όχι ναζί...
     
  7. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    Να ειστε καλα για τις ευχες...

    Αντιπαρερχομαι και χασατε το point, καθολου δεν συμφωνω για αυτο ειπα οτι η αδιαφορια ειναι η καλυτερη λυση...

    Επισης μιλαμε για υπαρκτο προσωπο αν το εχετε καταλαβει, οχι για το εργο του αλλα για το ποιον του, δεν θα χαρακτηρισω ποτε χωρις να γνωριζω καποιον η καποια με ορους βαρυς οπως ο φασιστης η ο ναζιστης, ειδικα ενα μικρο κοριτσι. Συγγνωμη αλλα ειναι γελοιο. Και αν διαβαζει η διαβασει αυτο το thread αυτο καταντα προσβολη της προσωπικοτητας της. Δεν εχουμε αυτο το δικαιωμα.
     
  8. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Αυτό πάντως που όταν κάποιο άτομο πράττει με μία συγκεκριμένη συμπεριφορά δεν τρέχει κάτι, αλλά αν χαρακτηριστεί βάσει της συμπεριφοράς του αυτής είναι προσβλητικό, ποτέ δεν το κατάλαβα...
     
  9. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    Να σας το εξηγησω, δικη του ειναι η συμπεριφορα ευθυνη για αυτη εχει το ιδιο, εγω προσωπικα δεν θα κρινω μια κατασταση που δεν γνωριζω η ενα ατομο που δεν γνωριζω και πολυ περισσοτερο οταν αυτο το ατομο ειναι ενα μικρο κοριτσι που δεν ειναι εδω να μας υπερασπιστει τον εαυτο του, εγω σταματω εδω. Ο καθενας ας βαλει τα δικα του ορια.
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Η συμπεριφορά χαρακτηρίζει το άτομο.
    Η ναζιστική συμπεριφορά χαρακτιρίζει τον ναζί.
     
  11. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Δεν είπατε αυτό...
    Στις δύο θέσεις που διατυπωσατε και παρεθεσα, δικαιολογειτε, ξεκάθαρα, την άσκηση σωματικής βίας!
    Ιδίως το "τιμή" μπορεί να εκληφθει και ως παρακινηση, εφόσον σας εμφανίζει να επικροτειτε...

    Ο καθένας κρίνεται για τις πράξεις του.
    Φυσικά και αποτελεί δικαίωμα...
    Όπως δικαίωμα της πολιτείας, αποτελεί το να την κλείσει πίσω από τα σίδερα (έχει, δεν έχει, προηγούμενα μαζί του)
     
  12. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Παραθέτοντας συνέχεια ακρότητες τι ακριβώς προσπαθείτε τελικά να πείτε;
    Γιατί έχετε χρησιμοποίησει κάθε text book κοκκινορεγγόεπιχείρημα σεξιστη εκεί έξω. Πραγματικά ούτε μισό δεν σας ξέφυγε.

    Αναγνωρίζετε ότι το θέμα κακοποίησης της γυναίκας υφίσταται σε ανησυχητικό επίπεδο ναι ή όχι, αντιλαμβάνεστε ότι είναι τεράστιο θέμα και άστε τα τέταρτα και όγδοα κύματα και το δήθεν άγχος σας ότι δεν θα μπορούν οι άντρες να φλερτάρουν στο μέλλον στην άκρη.
    Γιατί δεν έχω δει να έχετε γραψει ούτε μισή γραμμή για αυτό.