Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φεμινισμος και bdsm...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος karamel, στις 14 Φεβρουαρίου 2021.

  1. tithon

    tithon Contributor

       
     
  2. Freja.in

    Freja.in Regular Member

    Βασικά και ανθρακορύχοι γυναίκες υπάρχουν και στην f1 γυναίκες οδηγοί υπήρξαν και ας μην έφτασαν στην κατάταξη. Όπως επίσης υπάρχουν άντρες που αναλαμβάνουν τη φύλαξη παιδιών κι ας λέμε "νταντά" και ψάχνουμε για γυναίκα. Και όλοι μπορούν να κάνουν τα πάντα. Θα ευχόμουν όσο περνούν τα χρόνια να μειώνονται οι διακρίσεις, αλλά μάλλον μένω στην ουτοπία μου και πιθανότατα δεν θα ζήσω αρκετά για να βρεθώ σε έναν κόσμο όπου τέτοιες συζητήσεις θα φαντάζουν αδιανόητες.
     
  3. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Όχι μόνο, και στο Βατικανό απαγορεύεται να μπει κοπέλα με κοντή φούστα ή ακόμα και άντρας με βερμούδα. Δεν αντιλέγω σε κάτι, ίσα ίσα συμφωνώ απόλυτα. Απλώς η θρησκευτική καταπίεση δε συναντάται μόνο στις μουσουλμανικές χώρες.

    Ποιός τη χάρη σου, το βλέπω να γίνεται το μεγαλύτερο σε έκταση και θεματική νήμα του φόρουμ εάν συνεχίσουμε έτσι
     
  4. eteros

    eteros Regular Member

    Ξέρετε τι γίνεται όμως είναι διαφορετικό να έχω εγώ μία σχέση πχ με τη σύντροφο μου D/s q όταν ο κάθε ένας μένει σπίτι του και τελείως διαφορετικό όταν συζούμε κάτω από την ίδια στέγη. Μπορεί πχ ένα απόγευμα να έρθει σπίτι μου και να περάσουμε τέλεια και να λέει α τι ωραία που περνάμε μαζί, τι φανταστικά και όταν έρθει η στιγμή της συμβίωσης να δει ας πούμε ένα τύπο που παίζει LOL 10 ώρες τη ημέρα, να καταλήξει για παράδειγμα να σιδερώνει 10 πουκάμισα να βάζει 4 πλυντήρια την εβδομάδα να τα απλώνει να τα σιδερώνει να καθαρίζει το σπίτι και εγώ να το παίζω αγάς. Δεν είναι τίποτα εύκολο και προβλέψιμο αν δεν υπάρξει συγκατοίκηση.
     
  5. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

     
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Σε ένα πατριαρχικά δομημένο κοινωνικό πρότυπο, οι άνδρες δέχονται ισχυρή πίεση να ακολουθούν άτεγκτους ρόλους, με συγκεκριμένη οριοθέτηση. Οποιοσδήποτε διαφοροποιείται, καθηλώνεται βιαίως.
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Κι εγώ, για λόγους ιατρικής ανωτέρας βίας.
    Ελπίζω να μη με απολύσουν. Πού θα βρουν τέτοια μυαλουδάρα  
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Ναι, αλλά όπου γάμος και χαρά πρώτος πρώτος εμφανίζεστε, να τα λέμε κι αυτά.
    Με γελάκια, ειρωνείες και φουλ απαξίωση.
    Άρα ναι, είναι η φυσική συνέχεια κάθε σκ σας στο φόρουμ...    
     
  9. tithon

    tithon Contributor


    απαξιώνεστεεεεεεε;



    να 'στε καλά να μοιράζετε ξεκαρδιστική χαρά.
     
  10. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    Για αυτο κατανοω γιατι επιλεγεται αυτη η επικοινωνιακη θα την ελεγα τακτικη για να τις προσεγγισει


    Κανενα μπονους θα παρω; Η ετσι για τη δοξα; lol
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Εγώ και καλά θα είμαι και χαρά θα μοιράζω και σας ευχαριστώ για τις ευχές, ανταποδίδοντας.
    Και σιγά μην απαξιώνομαι.
    Από αξιοπρεπείς ανθρώπους μόνο μπορώ να απαξιωθώ και μόνο στην περιπτωση με ενδιαφέρουν και αυτοί και η γνώμη τους, πράγμα όχι και τόσο απλό ή συχνό.
    Δεν βλέπω να συντρέχει κανένας τέτοιος λόγος μαζί σας, οπότε συνεχίστε την επίθεση σας απτόητος.

    Απτόητη κι εγώ, ξέρετε πόσο με απασχολούν τα σχόλια σας λατρεία.

    Ελάτε, ομολογήστε το, αγαπάτε να με μισείτε και σας έλειψα φρικτά. Οι άλλες δεν πιάνουν μπάζα μπροστά μου.  

    Εγώ είμαι η αγαπημένη σας ως προς τα μισητά σας πρόσωπα.
    Και από εσάς, οφείλω να ομολογήσω κι εγώ με τη σειρά μου πως αυτή η θέση τελικά, πολύ με τιμά.
    Θυμάμαι σε μια ομιλία στο Κάραβελ, πριν από κάποια χρόνια, μίλησα σε μία Γενική Συνέλευση ως εκπρόσωπος των εργαζομένων και μετά την ομιλία μου, ήρθε ο πρόεδρος του Συλλόγου εργαζομένων και μεγάλος εργατοπατέρας της ΟΤΟΕ να με συγχαρεί κι εγώ ένιωσα ανησυχία ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί δεν παίζει αυτός να συμφωνεί με αυτά που έλεγα εγώ. Λίγο αργότερα κατάλαβα πως ο λόγος που με συνεχάρη ήταν για να μου προτείνει να πουλήσω την παράταξη μου και να συμπορευτώ με την δική του, της πλειοψηφίας, έτσι έμμεσα θα φρόντιζε να μην ξαναμιλήσω με αυτόν τον τρόπο ποτέ.

    Άρα, με τους λύκους είναι εύκολα τα πράγματα, ξέρεις τι να περιμένεις, ειδικά αν δεν είσαι πρόβατο, αλλά λύκαινα.

    Σάς ευχαριστώ συνεπώς που με τιμάτε με την αντιπάθεια έως και την εμμονική απέχθεια σας.
    Μου δείχνετε πως είμαι στο σωστό δρόμο  
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    δεν έχετε ανάγκη εσείς να σας απαξιώσει κανείς κα βρενδα.