Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φεμινισμος και bdsm...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος karamel, στις 14 Φεβρουαρίου 2021.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Έχω ένα θέμα να κοιτάζω τους ανθρώπους στα μάτια, με κάνει να νιώθω άβολα.  
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Σε αυτή την περίπτωση βάλτους να κοιτάνε προς το φως και δες αν λαμπιρίζει το πίσω μέρος του κεφαλιού  
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Thanx for the plan B.  
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    γράφουν επιφανειακές ασυναρτησίες απ τις πρώτες φράσεις τους.
    και συνεχίζουν στις υπόλοιπες.
     
  5. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Σκόρπιες σκέψεις γενικά..

    Με το να έχω φεμινιστική ιδεολογία, σημαίνει να πιστέυω και θέλω να έχω την ελευθερία των επιλογών μου.
    Να είμαι εγώ Κυρίαρχος της ζωής μου!
    Να ορίζω εγώ την μοίρα μου,την καύλα μου,τις απολαύσεις μου,τα οικονομικά μου,τις αποφασίσεις μου κτλ.
    Υπόλογη να είμαι εγώ παρά μόνο εγώ στον εαυτό μου!

    Με το να δηλώνω υποταγή σε κάποιον σημαίνει αυτόματος πως καταρρέει η υπόσταση μου η ιδεολογία μου τα πιστεύω μου,πως αφήνω κάποιον άλλον να αποφασίσει για μένα και την μοίρα μου.

    Προσωπική άποψη,ο φεμινισμός και υποταγή είναι δύο διαφορετικές ανάγκες που δεν μπορούν να συμβαδίσουν παράλληλα.
     
  6. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Αχ @blonde mermaid φτου και από την αρχή θα το πάμε με αυτό σου το post  
     
  7. AlexanderV

    AlexanderV Contributor


    Αλλεπάλληλες όμορφες αναρτήσεις 
     
  8. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία..
     
  9. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω..

    Ούσα υποταγμένη σε κάποιον, για μένα προσωπικά, πόρρω σημαίνει ότι χάνω την προσωπικότητα μου και τις συνιστώσες της.
    Διατηρούνται στο έπακρο με μια διαφορά:
    έξωθεν της ασσύμετρης αυτής σχέσης.

    Ενώπιον Του μόνο είμαι γυμνή, απαλλαγμένη από κάθε εγωισμό, προσωπικό θέλω και βούληση.
    Ενώπιον Του μόνο έχω απωλέσει κάθε ελευθερία μου και κάθε αυτοδιάθεση και αυτοπροσδιορισμό.

    Το ότι Του ανήκω και μπορεί να με χρησιμοποιήσει κατά πως επιθυμεί, ουδόλως σημαίνει για αμφότερους ότι, έξω από τη σχέση αυτή, άγομαι και φέρομαι το ίδιο.

    Είμαι επαγγελματίας, μητέρα, συνάδελφος, φίλη, κόρη και διατηρώ τους ρόλους μου ως οφείλω, ανεπηρέαστα και κραταιά στην καθημερινότητα μου.
    Το ότι έχει γνώση για τα πάντα πάραυτα, δεν αλλάζει την ουσία.

    Και η ουσία είναι μια:
    Μόνο ενώπιον Του είμαι γυμνή σε σώμα, ψυχή, συναίσθημα.
    Και αυτό το ξεκαθάρισμα εντός μου, είναι η πλέον απόλυτη αίσθηση υποταγής σε Εκείνον και της Ισχύος Του.
    Απλά.
     
  10. Discerning

    Discerning Contributor

    γυναίκα με δύναμη πολύ πιο πάνω του μέσου όρου. (όταν και μόνο, η υποταγή είναι υποταγή -και όχι προϊόν διαπραγμάτευσης-, και παράλληλα την υποστηρίζει με τις πράξεις της, no matter what)
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Επειδή το έχει ορίσει ο ίδιος να είναι έτσι. Φαντάζομαι.
     
  12. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Σωστά.
    Και όχι μόνον το όρισε ως έχει, προς χάριν οποιασδήποτε «δήθεν» επίδειξης «ισχύος», αλλά έκανε απολύτως ξεκάθαρες τις διαφορές που προανέφερα.

    Και κάπως έτσι ( για μένα ομιλώ και πάλι ) έγινε η «ισχύς»...Ισχύς.
     
    Last edited: 26 Φεβρουαρίου 2021