Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φεμινισμός και BDSM.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος ShaDowKill_GpR, στις 29 Δεκεμβρίου 2015.

  1. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Θα πω το ίδιο πράγμα που είχα πει στο παλιο νήμα: Δεν υπάρχει κάτι πιο συμβατό με το φεμινισμό από το να παραδώσεις τον έλεγχο του εαυτού σου εκεί ακριβως που γουστάρεις.

    Άλλωστε ο φεμινισμός πέρα από την ισότητα πραγματεύται την αυτοδιάθεση αλλά και την χειραφέτιση όχι μόνο από το κυρίαρχο φύλο αλλά και από τα στερεότυπτα. Παρόλαυτά όμως πέρα από την *κοινωνική* ισότητα την οποία θεωρώ αδιαπραγμάτευτη εκτός αν λέμε μαλακίες, υπάρχουν πολλών άλλων ειδών ισότητες.
    Δεν έχω καμία ανάγκη να νιώθω "φεμινιστρια" με τον σύντροφό μου πόσο μάλλον με τον Κ μου. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να μην τις βγάζουμε να τις μετράμε και ποιος είναι πιο ίσος κ άλλα τέτοια γραφικά.

    Αλλά μην ξεχνάμε το πλαίσιο. Όταν το πλαίσιο είναι το power exchange άλλα πράγματα ισχύουν εκεί. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αυτό είναι γενικός κανόνας.
     
  2. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Στην σκλαβιά δεν υπάρχουν Hard limits. Και ναι θα σε κάνει ότι θέλεις. Εσύ μπορεί να νιώσεις ελεύθερη αλλά η αλήθεια θα είναι ότι θα κάνεις αυτό που θα σου πει
    ο Master σου.
     
  3. AndreDelastrange

    AndreDelastrange Regular Member

    Μπορείς να φύγεις όποτε θες, μην το ξεχνάς αυτό. Δε σε πούλησε το isis, μπήκες σε μια σχέση.
     
  4. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Η δυνατότητα κάποιου να είναι κτήμα του εαυτού του και όχι δούλος ή ιδιοκτησία κάποιου. Παρόλα αυτά
    βλέπω πολλές σκλάβες να δηλώνουν Ιδιοκτησία του τάδε Master. Οξύμωρο;
     
  5. Soraya

    Soraya Guest

    εφόσον λοιπόν αγαπητέ είναι οξύμωρο για εσένα τότε δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε την συζήτηση γιατί δεν βλέπω να αναπτύσσεται.
    εγώ σου έχω παραθέσει ένα σωρό απαντήσεις κι εσυ έχεις κολλήσει σε μια δική σου άποψη που οκ είναι σεβαστή   καλή συνέχεια
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Νοιώθει ελεύθερη μέσα από την υποταγή της, είναι ο εαυτός της, απλά.~
     
  7. Πιστεύεις πως μπορεί μία σκλάβα να κάνει κάτι που ΔΕ θέλει; σκέψου το πριν απαντήσεις.
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Καθόλου  
    Θα μπορούσε κανείς να πει και για τον ορισμό που δίνεις ότι κτήμα και ελευθερία είναι οξύμωρες έννοιες και δεν μπορούν να ενυπάρχουν στην ίδια πρόταση  
     
  9. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Πιστεύω πως πολλές σκλάβες έχουν Σύνδρομο Της Στοκχόλμης. Πιστεύω σου απάντησα.
     
  10. Soraya

    Soraya Guest

    τώρα κάνεις πάλι χιούμορ!! έλα πες το!!!! είναι ακόμα ένα από τα αστεία σου!!!!
     
  11. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Αν δεις στην πρόταση είχε και την λέξη εαυτού του.  
     
  12. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Ωραία. Να το θέσω αλλιώς. Όχι Σύνδρομο της Στοκχόλμης. Διότι θα μου πείτε για έλλειψη συναίνεσης και άλλα τέτοια.
    Αλλά τραυματική συγκόλληση.