Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φετιχισμός: Μέρη του σώματος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 26 Ιουνίου 2008.

Tags:
?

Ποια είναι τα αγαπημένα σας;

  1. Ηβική χώρα

    26,5%
  2. Μαλλιά

    24,5%
  3. Μασχάλες

    12,2%
  4. Μούσια

    20,4%
  5. Μουστάκια

    6,1%
  6. Στέρνο

    26,5%
  7. Κοιλιά

    14,3%
  8. Χέρια

    24,5%
  9. Πόδια

    28,6%
  10. Πλάτη

    10,2%
Multiple votes are allowed.
  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Φαντάζομαι Συρα πως η σχέση σου με την νεώτερη πολιτική ιστορία της Ελλάδας δεν είναι η καλύτερη.
    Ένα μικρό ηχητικό θα σου δώσει μια ιδέα. Ο Ντολμανσέ ως ειδήμων μπορεί να επιβεβαιώσει του ηχητικού το αληθές.
    Ούτε γκόμενα δεν σταύρωναν Συρα μου...ούτε γκόμενα.
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Πράγματι. Περί κομμουνισμού ομοίως δεν έχω εμπεριστατωμένη άποψη, οι γνώσεις μου περιορίζονται σε ό,τι έχω κατά καιρούς διαβάσει στο Εθνικόν Φως.

    Γιατί δεν ψήφισες στο poll von Kleist; Δεν σου αρέσουν οι τρίχες;
     
  3. female

    female Contributor




    Πολιτική και ..τρίχες... λολ... Ωραία το πήγατε το θέμα!

    Β-)

    Ναι, κάποτε η αντίδραση στο συντηριτισμό εκδηλωνόταν και με το μακρύ μαλλί στους άντρες. (Βλέπε και την ταινία της εποχής Hair.) Μου 'χει μείνει μια μικρή αδυναμία στα μακριά μαλλιά και μούσια μια και μικρή ζήλευα τους χίππις που 'καναν ότι τους κατέβαινε στη γκλάβα (στα εξωτερικά), αντίθετα με το πνιγηρό μικροαστικό κλίμα της χουντικής Ελλάδας που κούρευε ακόμα τα αγόρια γουλί (με μια απειροελάχιστη τούφα να αχνοφαίνεται μπροστά) ως ένας ακόμα τρόπος ευνουχισμού της ελευθερίας, σαν να 'ναι στο στρατό από την πρώτη δημοτικού.


    Και τα κορίτσια, είχαμε αυστηρούς κανόνες -- μπλε ή άσπρη (στα εθνικά χρώματα) κορδέλλα απαραιτήτως, τα μακριά μαλλιά σφιχτές κοτσίδες (είχα βογγήξει...) με έλεγχο από το διευθυντή του σχολείου και τις ανάλογες ποινές. Από τότε μίσησα κάθε τι που περιορίζει τα μαλλιά μου, τσιμπιδάκια, κορδέλλες και λαστιχάκια.



    Σήμερα δεν σημαίνει τίποτα η σημειολογική επανάσταση της εμφάνισης. Ο φασισμός της μόδας (όπως σωστά επισημαίνει ο extreme) ισοπέδωσε τις ιδεολογίες και με τη γνωστή του ευελιξία, το σύστημα πήρε ακόμα και τους συμβολισμούς της εμφάνισης και της κόμης, της τριχοφυΐας, και τους υπέταξε στα δικά του συμφέροντα. (Άρα, μάταιη η αδυναμία μου στα μακριά μαλλιά στους άντρες...)



    Και για να είμαι και λίγο εντός θέματος... Δεν έχω κανένα λόγο να κουρέψω ή να αποτριχώσω κανέναν, πόσο μάλλον τον σύντροφό μου. Αν τον αποδέχομαι και τον αγαπώ, κάθε μέρος του σώματός του μου είναι αγαπητό. Η τριχοφυΐα του είναι μέρος της φυσικότητάς του.


     
  4. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Συγνωμη για την παρενθεση, δεν ειναι του θεματος, αλλα διαβαζοντας εχω την απορια: Ποσες απο εμας τις γυναικες κανουν brazilian; Αυτες που κανουν, ξερουν κανενα καλο μερος που γινεται αυτο;
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Φετιχισμός: Μέρη του σώματος

    female - οτι είχα βρει video του hair και ετοιμαζόμουν να τα βάλω ......... και καλά τα λες για τις σημειολογικές αναφορές του θέματος αλλά ποτέ μα ποτέ δε θα συμβιβαστώ με την τριχοφυΐα της γυναικείας γάμπας.

    ;feature=related

    ;feature=related
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Πολύ καλή πηγή διάλεξες Συρα. Φαίνεται άλλωστε από το αποτέλεσμα.

    Όσο για το γεγονός ότι δεν ψήφισα, μη το πάρεις προσωπικά, μα δεν ψηφίζω σε καμία δημοσκόπηση. Όπως έλεγε και ο Τόμας Χάρις «Κάποιος στατιστικολόγος προσπάθησε κάποτε να με αξιολογήσει. Κι εγώ έφαγα το συκώτι του με φασόλια και μπόλικη σάλτσα.»
     
    Last edited by a moderator: 28 Ιουνίου 2008
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Φετιχισμός: Μέρη του σώματος

    Eεεεπ στο θεμα μας παρακαλω.... 

    Μακρια μαλλια και αποτριχωμενη παντου.
     
  8. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Φετιχισμός: Μέρη του σώματος

    Mαλλιαδες ειμαστε ακομα female μου......μαλλιαδες.........και ας πλησιαζουμε τα δευτερα ...αντα!!!!!!
     
  9. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Φετιχισμός: Μέρη του σώματος

    Το καλύτερο φετίχ είναι το σπληνάντερο - δεν έχει τρίχες, χωρίς να είναι φαλακρό.
     
  10. Eri

    Eri


    Στην αισθητικο.......  
     
    Last edited: 28 Ιουνίου 2008
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Θα πρεπει να ομολογησω πως με εξιταρουν σεξουαλικα και οχι μονο, οι καραφλες, με την εννοια του εντελως ξυρισμενου κεφαλιου.
    Ειναι κατι που με διεγειρει απο μικρη.
    Ειναι κατι που με εξιταρει και στους σκλαβους.
    Μολονοτι δεν μπορω να εχω την απαιτηση του να ειναι ο αλλος γλομπέ, εν τουτοις προτιμω τους κοντοκουρεμενους.
    Αντιθετα δεν με διεγειρουν οι γυαλιστερες καραφλες διοτι τοτε εχω την ασυγκρατητη ταση να σκεπασω, να εκμηδενισω την αστραφτερη καραφλα καλυπτοντας την ενιοτε με ενα πιατο μακαροναδα αναποδογυρισμενο πανω της!
    Spaghetti alla karafle'.
     
  12. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Ναι, no kidding, Eri. Ενοουσα σε καποια αισθητικο που δεν σε τρελαινει στον πονο. Αν ξερει καποια, ας μου στηλει σε pm. Οταν μιλαμε για brazilian μιλαμε για extreme... παιχνιδι. Δεν παω στα τυφλα, να μου αλλαξουν τα φωτα...