Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φθινόπωρο...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 2 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Δεν υπαρχει λογος μελαγχολιας!Πρεπει να κοιταμε καθε εποχη και να βλεπουμε την ποιηση που κρυβει(βλεπε παραπανω ποστς) και να προσπαθουμε αυτη η ποιηση να γινει πηγη εμπνευσης για μας.
     
  2. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Φθινόπωρο...

    Ακόμη και η μελαγχολία είναι όμορφη και γλυκιά...
     
    Last edited: 4 Σεπτεμβρίου 2006
  3. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Re: Απάντηση: Φθινόπωρο...

    Ναι γλυκιά zofia  είναι γλυκιά για μας που τρεφόμαστε με την λύπη όσο και με την χαρά   
     
  4. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Ο,τι δεν πεθαινει δεν μπορει και να αναστηθει....το κακο ειναι οτι το φθινοπωρο ειναι οι τελευταιες οριακες στιγμες πριν το θανατο...εξ ορισμου θλιμμενες
     
  5. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Τα παραλές Marqui. Όχι και πριν το θάνατο!!! Δες το λίγο αισιόδοξα.
     
  6. wifes-sub-maid

    wifes-sub-maid Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Φθινόπωρο...



    Μου θύμισες ένα παλιό τραγούδι?(όταν θα πέσουνε ξανά, αυτά τα φύλλα ,θα φύγει άλλη μια φορά ένα φθινόπωρο ,για να θυμάσαι πιο πολύ εμένα αγάπη...................................)στο αφιερώνω 
     
  7. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Φθινόπωρο...

    σε ευχαριστω wife-sub-maid 
     
  8. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    Και γώ σιχαίνομαι τους ημίμετρους μήνες, με αποσυντονίζουν τελείως...
    Καλοκαίρι και χειμώνας με κάνουν να νίωθω καλύτερα... πιο ξένοιαστα και παραγωγικά αντίστοιχα

    Ο Σεπτέμβρης ιδίως με κάνει να έχω... υπνηλία.... 
    - γι'αυτό μάλλον φταίει η απέχθεια που είχα για τις πρώτες μερες σχολείου οπου κοιμόμουν μπας και τη γλιτώσω-
     
  9. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Φθινόπωρο...

    Λατρεύω το φθινόπωρο,
    για μένα είναι σαν να ξεκινάω τα πάντα από την αρχή ,
    όμορφα , αισιόδοξα , λαμπερά !

    Λατρεύω τον χειμώνα που όλα παγώνουν ,
    σαν να παγώνει η

    ............ μικρή ζωή μας , για λιγο !!!!

    Σιχαίνομαι την άνοιξη και το καλοκαίρι ,
    Που ....... όλα ‘’ λιώνουν ‘’ ,
    ουσιαστικά , μεταφορικά και αληθινά !!!!
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ουφ ... μολις ξανακερδισα την πιστη μου στο καλοκαιρι ... επιστρεφω στην χειμερια ναρκη μου ... δεν μπορει .. κατι ξερουν τα ζωακια που ζουν μονο για τον καλοκαιρινο ηλιο ...
    Πραγμα που μας δειχνει και κατι ακομα : ... οσοι ζουν εντονα και εχουν πολλες υπαιθριες δραστηριοτητες , περιοριζονται απο τις καιρικες συνθηκες και την μικρη διαρκεια της ημερας ......... αντιθετα οσοι βλεπουν την ζωη και τον κοσμο απο το παραθυρο του σπιτιου τους , νιωθουν οτι τον χειμωνα .. χανουν λιγοτερα ......
    Κοιταζοντας ακομη ποιο μακρια , βλεπω ανθρωπους 2 ταχυτητων ... αραγε ειναι δυνατο , ο ενας να ακολουθησει τον αλλο ? ... και με τι κοστος ?.. θα κρατησει ? ....
    Καποιος μου ειπε : "Χτυπα ξυλο να μην σου συμβει ποτε κατι που θα σε κρατησει πισω απο το παραθυρο .. με τετοιους ρυθμους που ζεις , αν τους χασεις θα τρελαθεις ....." ... ομως αυτο ειναι λαθος .... διοτι εισαι ευγνωμων για οσα αξιωθηκες να κανεις , οι χιλιαδες εικονες μεσα στο κεφαλι γινονται η συνταξη σου .... και το μονο που θα σε στεναχωρησει ειναι ελειψη του συντροφου ή των φιλων που θα μπορουσες να τις ειχες μοιραστει μαζι ......
     
  11. Νηρηίς

    Νηρηίς Guest

    Τί νὰ σοῦ πῶ...

    Τί νὰ σοῦ πῶ, φθινόπωρο, ποὺ πνέεις ἀπὸ τὰ φῶτα
    τῆς πολιτείας καὶ φτάνεις ὡς τὰ νέφη τ᾿ οὐρανοῦ;
    Ὕμνοι, σύμβολα, ποιητικές, ὅλα γνωστὰ ἀπὸ πρῶτα,
    φυλλορροοῦν στὴν κόμη σου τὰ ψυχρὰ ἄνθη τοῦ νοῦ.

    Γίγας, αὐτοκρατορικὸ φάσμα, καθὼς προβαίνεις
    στὸ δρόμο τῆς πικρίας καὶ τῆς περισυλλογῆς,
    ἀστέρια μὲ τὸ πρόσωπο, μὲ τῆς χρυσῆς σου χλαίνης
    τὸ κράσπεδο σαρώνοντας τὰ φύλλα καταγῆς,

    εἶσαι ὁ ἄγγελος τῆς φθορᾶς, ὁ κύριος τοῦ θανάτου,
    ὁ ἴσκιος πού, σὲ μεγάλα βήματα· φανταστικά,
    χτυπώντας ἀργὰ κάποτε στοὺς ὤμους τὰ φτερά του,
    γράφει πρὸς τοὺς ὁρίζοντες ἐρωτηματικά...

    Ἐνοσταλγοῦσα, ριγηλὸ φθινόπωρο, τὶς ὧρες,
    τὰ δέντρα αὐτὰ τοῦ δάσους, τὴν ἔρημη προτομή.
    Κι ὅπως πέφτουνε τὰ κλαδιὰ στὸ ὑγρὸ χῶμα οἱ ὀπῶρες,
    ἦρθα νὰ ἐγκαταλειφθῶ στὴν ἱερή σου ὁρμή.

    Κώστας Καρυωτάκης
    (Ελεγεία και Σάτιρες)

     
     
  12. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Αν κάθε άνθρωπος είναι και μια εποχή τότε εγώ είμαι η Άνοιξη. Το καλοκαίρι έχει πολύ ζέστη και αν δεν ζείς σε νησί ή σε κάποιο παραλιακό μέρος δεν είναι ωραία. Δουλεύεις και βλέπεις φωτο φίλων σου στις παραλίες με μπύρες στα χέρια και το τέλειο μαύρισμα.
    Από την άλλη ο χειμώνας είναι ωραίος δεν λέω. Έχει κρύο βέβαια και πολλές βροχές. Το φθινώπορο λέμε αντίο στο καλοκαίρι και κάνουμε μια εισαγωγή για τον χειμώνα. Όπως και να έχει υπάρχει μια μελαγχολική νοσταλγία.
    Η Άνοιξη όμως... Τα χρώματα αλλάζουν. Γίνονται ζωντανά. Ο ήλιος λάμπει τόσο έτσι ώστε να κυκλοφορείς με ένα ζακετάκι και να μην καίγεσαι. Τα πουλάκια έρχονται και μας τραγουδούν. Ανθίζουν οι αμυγδαλιές (για μένα από τα πιο όμορφα δέντρα) και υπάρχει στην ατμόσφαιρα μια αύρα χαμογελαστή, κεφάτη, ερωτική και ερωτεύσιμη.