Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φιλολογία της λέξεως "ανδρας" καί όχι μόνον

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 22 Ιουλίου 2007.

  1. astrologman

    astrologman Regular Member

    Re: Απάντηση: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Δηλαδη ακομη και αν ξεφυγουμε απο τον κοσμο του bdsm σε ενα ζευγαρι που κατα την διαρκεια του sex πχ "την πρωτοβουλια των κινησεων" την εχει η γυναικα και τυχαινει εκεινη την φορα να εχει παρει πιο "επιθετικο" ρολο αυτο κανει τον ανδρα την συγκεκριμενη στιγμη λιγοτερο ανδρα?
     
  2. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακ

    Για να αναλύσουμε λοιπόν τα οπωροκηπευτικά... αν δεν είμαι κ πολύ των βουκολικών...
    Ποια θέση εχει το μηλο λοιπόν στην λιμπιντο σου κ ποια το ξινό σταφύλι?

    το ερωτημα δεν ειναι τι λες ότι τρως.. αλλα γιατι ειναι κακό να αρεσει ή όχι ένα αλλο φρουτο απο αυτο που τρως εσύ.
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Μη μου χρεώνεις πράγματα που δεν είπα.
    Συνοψίζω μπας και γίνω κατανοητός .
    Άντρας δεν είναι αυτός που (εκτός ερωτικής επαφής) η γκόμενα τον προσφωνεί «τσούλα, μουνόπανο, χαλάκι, μαλάκα,». Άντρας δεν είναι αυτός που η γκόμενα του λέει πως θα του γαμηθεί με άλλον και αντί να αξιώσει τουλάχιστον ένα τριολέ, κάθετε με ένα δονητή στον κώλο και την περιμένει.
    Και τέλος άντρας δεν είναι αυτός που ΔΕΝ γαμεί ουδέποτε την κυρά του. Και το χειρότερο το έχει σε καμάρι του.

    Νομίζω πως έγινα σαφής
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs

    Δεν είπα αυτό. Είπα πως αν εμένα μου αρέσει να τρώω ψητό στα κάρβουνα δεν μπορώ να βγαίνω και να λέω πως είμαι χορτοφάγος.

    Όσο για την λίμπιντό μου δεν είναι της παρούσης.
     
  5. astrologman

    astrologman Regular Member

    Re: Απάντηση: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Επι αυτων ακριβως συμφωνω απολυτα!
    Απλως λεω οτι πιστευω οτι η πλειονοτητα των υποτακτικων δεν συμπεριφερονται ετσι.
    Εκει διαφωνουμε πιστευω.
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Αστρολόγε μου δεν ξέρω που τα βλέπεις τα στατιστικά μα νομίζω πως είναι ανάποδα.
    Έτσι συμπεριφέρονται. Ή τουλάχιστον έτσι λένε πως συμπεριφέρονται.


    Υ.Γ. Λοστ μπόυ μαζί το γράφαμε. Δεν έλεγα να κερδίσω το τζόκερ ...
     
  7. astrologman

    astrologman Regular Member

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Αν εχω κανει λαθος και ετσι ειναι οι περισσοτεροι υποτακτικοι τοτε τους λυπαμαι που εχουν μπερδεψει την ερωτικη υποταγη με...αλλα πραγματα.
    Οταν αναφερομουν εγω στην αντρικη ερωτικη υποταγη δεν ειχα υποψη μου τετοιες καταστασεις που σαφως αν οχι με κανουν να αμφιβαλλω για το φυλλο αλλα τουλαχιστον για την αξιοπρεπεια τους.
     
  8. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Ελπίζω μόνο η αγαπητή μας Σίραχ να μην ζητήσει να ανακαλέσεις τον χαρακτηρισμό «αναξιοπρεπής υποτακτικός».

    Όπως επίσης όσοι ιδιωτικά εκφράζουν την ευαρέσκεια τους να το πράξουν δημόσια. Το να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας δεν είναι bdsm κορέκτ.
     
  9. astrologman

    astrologman Regular Member

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Εγω ελπιζω και πιστευω οτι η Syrah "κανει χρηση" καλυτερης "ποιοτητας" υποτακτικων, ειδικα μαλιστα οταν αναφερει οτι προυποθεση πλεον επιλογης σκλαβου της ειναι και να τον εχει ερωτευτει.
    Βλεπεις ειμαι μελετητης των απαντων της καθοτι γοητευμενος!
     
  10. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Eιμαστε σε ένα bdsm forum, κ κρίνουμε, χαρακτηριζουμε κ απαξιώνουμε την μεγαλυτερη αριθμητικα μερίδα των εκπροσώπων αυτής της ερωτικής έκφανσης ή τρόπου ζώης.. όπως καθείς το αντιλαμβάνεται.
    Οι μαστερ έχουν την δική τους θεώρηση των πραγμάτων.. σωστη λάθος αφορά μόνο αυτούς..
    Οι μιστρες έχουν την δική τους θεώρηση των πραγμάτων .. σωστή λάθος αφορά μόνο αυτές..
    οι υποτακτικοί έχουν την δική τους θεώρηση των πραγμάτων.. σωστή λάθος αφορά μόνο αυτούς..
    οι περβ το ιδιοι
    οι σουιτς το ίδιο..
    Νομίζω ότι αντι μια ομαδα να αποξιώνει ή να χαρακτηρίζει την άλλη καλο θα ήταν να ασχολείται με τα του οίκου της.. κ να αφήσει τις υπολοιπες να βιώσουν ότι κ όπως αυτές το θέλουν..
     
  11. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Κοκόνα μου μάλλον δεν κατάλαβες.
    Δεν απαξιώνουμε κανέναν. Προσπαθούμε να δώσουμε την ερμηνεία της έννοιας «άντρας».
    Δεν είναι απαξιωτική η κουβέντα. Φιλολογική είναι.
     
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Μια χαρα κατάλαβα κοκόνε μου.. μην ανησυχείς.. (Αστάρτυ.. συγχώρεσε μου, το "μου".. προς χάρην συζητήσεως το χρησιμοποίησα.. )

    Ας ανοίξουμε λοιπόν χαινριχ.. ένα νέο νήμα με θέμα: τι εστί άντρας.. και να φιλολογήσουμε.. ατέρμονα..
    ... η περί αντρών εναχόληση είναι απο τις αγαπημενες μου..